Hirdetés

Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok!
    A jelenlegi konfigomat szeretném "kicsit" korszerűsíteni, ami annyit tesz, hogy: teljes alaplap+proci+ram csere. Videóvágáshoz (Vegas, többnyire), AfterEffects, 3DSMax, grafikai munkákhoz, aztán játékhoz milyen összeállítást javasolnátok?

    Alaplapon jó ha van sok usb (3.0 nem muszáj, az úgyis csak a hiperdrágákon van még), nem szükséges a legújabb típusú procifoglalat, viszont DDR3 ramokra váltanék. Dupla VGA-ban nem gondolkozom, viszont kisebb kártyák valószínűleg kellenek majd későbbiekben (hangkari, aztán egyelőre nem tudom milyen kiegészítők javallottak kamerákhoz, fényképezőgépekhez, fireware talán?), szóval jó, ha rendes ATX szabvány. Prociból intel vagy amd, nem tudom melyik illik ezek a programok alá, de négymagosban gondolkodok (azon belül esetleg a nyolc szál).

    Processzorból az Intel Core i7-870-et néztem, egész "olcsó" lett mára, de nem tudom, hogy van-e korszerűbb, vagy ár/érték arányban jobb ennél. RAM-ból szerintem 4GB minimum, de én inkább 6-ot szeretnék. Legutolsó sorban ha nem lenne elég a jelenlegi tápom, akkor az is csere vmire. (mod: és igen, a monitor jelenleg 17", de 24" van betervezve, csak még nincs rá keret... még mindig.)

    Az árat egyelőre ne nézzük, de legyen minél olcsóbb megoldás (viszont ne menjen a teljesítmény kárára). Lesz egyébként a jövőben valamiféle olcsóbbodás, árverseny szerű valami?

    Szóval, ezek a kritériumok, ha kifelejtettem valamit, ami miatt nem tudtok javaslatot tenni, szóljatok. :))

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Aktív témák