Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz Mahrenburg #50012 üzenetére

    Értem, értem de ennyi volt a keret:) Gigabyte GA-970A-DS3P rev 1.0 lett a választás FX 6300 mellé. De lenne nekem egy igen érdekes kérdésem. Adott egy ilyen konfig:
    Processzor: AMD FX-8350 Thermalright Macho 120
    Memória: KINGSTON 8GB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX
    Videókártya: SAPPHIRE 11199-19-20G HD7870 2GB GDDR5 OC GHZ EDITION
    DirectX-verzió: DirectX 11
    Op. rendszer: Windows 7
    Alaplap: asrock 970 pro 3 R2.0
    Merevlemez: SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3
    Ház: SHARKOON Vaya
    Tápegység: FSP Raider 550
    Monitor: BenQ Full HD-s

    Tudni kell róla, hogy TR Macho 120 nélkül egy másik FX 8350 már meghalt(egyszercsak már nem tölött be a windows és utána már a gép sem indult el) benne 1 hónap után(május elején lett véve iponban) valószínűleg mert megsült és ezután cserélték a procit és kapott egy TR Macho 120-t. Most jók a hőfokai. Na a probléma a következő: fél percenként leesik az fps bf3 ban 60ról 25-re úgy kb 5 perc után az illetőnek. Azt hiszem ez más játékban is így van de igazából csak bf3 játékkal játszik. Nem tudja sajnos, hogy az előző processzorral, amíg jól működött már volt-e ez a jelenség,mert eleinte nem volt, szóval szépen futott a játék a stabil fps-el, ahogy egy 7870-el párosítva el is várható(FULL HD majdnem ultra beállítás kb.). Néztem nem rég AIDA 64 CPU ID részében prime 95 maximum power consumption mind a 8 magra és azt figyeltem meg, hogy a processzor folyamatosan olyan 2-3mpenként leszabályozta magát. Mikor ment maxon akkor 1.2xx V kb a cpu fesz és szorzó azt hiszem 17 vagy több, de erre sajnos nem emlékszem de egyébként mivel 4000Mhz így 20nak kéne lennie annak is elvileg. Mikor meg leszabályozta akkor meg 7 lett a szorzó és 0.8xx a cpu fesz Na és itt ugye 2-3-mpnként vagy talán még gyakrabban leszabályozza de ugye itt maxon jár a proci mert prime 95 van. BF3 multi FULL HD ugye vga limit van inkább és proci 60%-on megy kb így a fél percenként leszabályzás teljesen logikusnak tűnik mivel sokkal lassabban éri el azt a szintet mikor leszabályozza mert ugye ha 17ről 7-re csökken a szorzó akkor simán eshet az fps 50-60fpsről kb 25 fps-re, nemde? Ugye ilyenkor olyan 10mpig tart kb és fel pecenként jön. Szóval olvastam van APM mode meg még valami más is az alaplap funkciónál és lehet ezért szabályoz le? Lehetséges, hogy az ipon alaplapot is cserélt és az új alaplapon az APM be van kapcsolva és azért szabályoz le és ekkor feltételezzük azt, hogy az előző procinál még nem csinálta ezt leszabályozgatást már ameddig meg nem sült a processzor. Szóval szerintetek? Ipon annyit mondott neki, hogy hardveres hiba volt. Ennyi erővel az is lehet, hogy kompletten kicseréltek mindent a gépben kb. nem? Azért megba**hatják, hogy csak ilyen választ tudtak nekik adni.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák