Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    278 hsz, basszus itt mindenkinek szájmenése van ;]

    Vki írta a 120 Hz-es EVF-et az E-M10 előnyeként. E-M5-ön is beállítható, viszont akkor romlik a gyenge fény melletti teljesítménye. Az alap 60 Hz-et nem érzem kevésnek, láttam már ennél sokkal darabosabbakat is.

    Chris: mint írtam, a legalább 15, de inkább 20 boltban volt össz. 2 db kitből kivett és megmaradt darab. Nem most fogják az ebayt elárasztani az olcsó 12-32-k.
    A jó oldalát tegnap megírtam: ténylegesen szélesebb, mint az ugyancsak "12" 12-50; ellenben gyorsan sötétedik, már 25-nél f5.1 :(

    E-M10 600 EUR? Jobb ár, mint amire számítottam. De jó, hogy most pár hete vettem E-M5-öt ill. 25 f1.4-et :DDD pont mint mondtam, tuti akkor fognak ezek kijönni, amikorra nekem már késő. Na nem baj. Az E-M5 formáját úgyis jobban szeretem, a stabija még valszeg mindig jobb (még ha csak kicsivel is), időjárásálló; a 25 f1.4 pedig fényerősebb, s valszeg élesebb.

    E-M5 fw ápdét: fákkje :)

    k1csi: ez egy fényképezőgép. Neked videókamera kell. Ennyi. Én pont leszarom a videós képességeket egy fényképezőgépben, E-PL3-on 1x használtam mindössze, E-M5-ön még ki sem próbáltam. Ellenben a keresőt szinte mindig. Vicces, hogy most végre van egy olcsóbb keresős Oly váz, lefitymálod a kereső meglétét...

    Pollai: ez is ízlés kérdése. Nekem tetszik az E-M5 a markáns szögletes álprizma EVF-púpjával, ellenben nem tetszik az E-M10 lekerekítettje, egyszerűen kiüt a gép szemből nézve egyszerű, egyenesekből álló vonalvezetéséből.

    Paramparya: szerintem E-M5 váz és egy használt Pana 12-35, ha a telére azt mondod, hogy úgysem használnád. Ez a kombó így időjárásálló, és van egy kiváló képminőségű ekv. 24-70 f2.8 zoomod, ami asszem 290 g -- a vázzal ~700 g. Hasonlítsd össze egy APS-C gép + ekv. 24-70 f2.8 obi tömegével.
    Gyengébb fényviszonyokhoz pedig a 25 f1.4, 20 f1.7 vagy 17 f1.8 közül a szimpatikusabbat, s kész.
    Nálam most ez a felállás:
    a.) turista-szet: E-M5, nappal Pana 14-140-II, este 25 f1.4; Samyang halszem.
    b.) övtáskás "Don't be a tourist" szet: E-M5, Pana 12-32, estére Pana 20 f1.7
    (amúgy az övtáskába még a 14-140-II is belefér...)
    Ezzel én most nem tervezek dzsungelt, abban az esetben a 12-35 f2.8 befigyelt volna. A 12-50 kitobi ugyan nálam van időjárásállónak, de őszintén, kipróbálás és összehasonlítás óta szinte nem is használtam. A 14-140-II átfogásban és fényerőben jobb, a kis 12-32 pedig széles végén a széleken láthatóan élesebb, és a "12" nála ténylegesen szélesebb, mint a 12-50-en.

    Szingapúrban tavaly jártam, 85% pára mellett sem volt gondom a szigeteletlen E-PL3-mal. Esőerdőbe csak 2-2.5 hét múlva megyek, ha egyáltalán. A 12-50 sztem nálam lesz, de inkább csak megnyugtatásnak.

    jjeahh: most van ezen a környéken az év legnagyobb ünnepe, a Kínai Újév, feb. 4-6-7-ig itt minden leáll. Boltok fele már tegnap bezárt.

    HollyBonnie: láttam olcsóbban külön is őket anno, biztos van még. Az én 35 f1.7-em, ami alapból drágábban megy, az is asszem 20-25 USD volt, adapterrel megállt 6-7k-ban az egész.
    Adapterhez egy tipp: ne vékonyat, hanem vastagabbat keress, mert a vékonyabbat macerásabb leszedni.

    Jól látom, Mazsi most nem ekézi az Olyt, hanem venni akarja? Fusson ki merre lát, itt a világvége! ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák