Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Hát, én eddig nem féltem a Linuxtól, de most elkezdtem félni tőle. :)

    Az elmúlt... Úristen! évtizedekben néha-néha fel-felraktam egy-egy disztrót, csak érdeklődésképpen. Most, a csodálatos Win8 korában (meg persze figyelembe véve azt is, hogy mennyit fejlődött a Linux is) úgy döntöttem, hogy komolyabban elmélyülök benne.

    Na, itt jött a probléma, méghozzá olyan, amilyennel még sose találkoztam.
    Három disztrót próbáltam fölpakolni, de egyik se működik jól. Most, 2013-ban.
    Ubuntu: feltelepül szépen, majd frissíti magát, ezután a kép szétesik: függőleges szürke csíkok, vízszintesen kb. fél képernyőnyi elcsúszás és olyan vibrálás, mint egy diszkóban. Csak hang nincs.
    OpenSuse: alap telepítés után a fenti jelenség, viszont hang van.
    Mint: kép jó, frissítés után is, hang nincs.

    A konfig nem igazán mai: Sanby Bridge-es i5-ös, Z68-as Gigabyte alaplap, 8 giga DDRIII 1600 MHz RAM, Sapphire 6450-es alap videokari, SB Audugy2 hangkártya. A hangkártyát felismerik a rendszerek, csak hangot nem tudnak kipréselni belőle. A monitor egy régi, 22 hüvelykes Fujitsu-Siemens modell, 1650x1050-es felbontással, eddig nem volt vele semmi gond.

    Szerintetek mivel próbálkozzam? Kicsit nehéznek tűnik úgy megjavítani a rendszert, hogy éppen a képpel van hiba.

Új hozzászólás Aktív témák