Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszmilan

    tag

    válasz kasza blanka #62271 üzenetére

    Ytong jobban szigetel, mint a műanyag nyílászáró profilok. Persze nem az 5 centis. De egy 20-ast simán berakhatsz. Hátránya, hogy macerásabb, mint ha előre legyártatsz egy ekkor nyílásra egy nyílászárót, aztán kijön a "szaki" és begányolja egy óra alatt jó szar illesztéssel, semmi felületjavítással. Nem beszélve, ha már gyárilag is szarul gyártják le, akad az ablak. Nekem is van egy ilyen műanyag ablakom, amit nem lehet beállítani rendesen, mert vagy alul vagy felül beleér a tokba.

    Ytongra felfogathatsz radiátort, műanyag profilra nem igazán, akkor lábra kell állítani. Két ember egy ilyen falat pár óra alatt felhúz.

    Az olyan ajtót ami eldeformálódik attól, mert nyitva hagyod azt el kell felejteni, az nem normális.

    Egyébként nem tudom pontosan mi a csomóponti megoldás az erkélylemeznél ezeknél a paneloknál, vajon meg van-e szakítva a beton, vagy egyben készült a bentivel, mert ebben az esetben nem is érdemes hőszigeteléssel foglalkozni, mert az erkélylemez úgyis viszi be a hideget rendesen.

    És főleg földszinten a nyílászárókat rögzítsétek be csavarral is, mert ha csak purhaboztok, akkor a tolvaj azt körbevágja fűrészlappal percek alatt, és tokostul kiveszi az ablakot.

    Ha nem gond, hogy teli, akkor felrakhatsz az elejére is 5 centis Ytongból a drótüveg helyére. Vagy ha nem kell teli, akkor lehet rozsdamentes acélt is rakni, de az drága és panelon még nem láttam, de újabban társasházak hasonló erkélyére vagy azt raknak, vagy felfalazzák.

Új hozzászólás Aktív témák