Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz eszmilan #62273 üzenetére

    erkélyfrontra kizárt az ytong: a dolog úgy néz ki, hogy az erkély 2 oldalán lévő betonelemez jobban kiáll a ház síkjából, mint az erkély alaplemeze (+15-20cm). a két oldalsó betonba van befogatva a korlátot alkotó 4x4es zártszelvény, és erre L-vasakkal felfogva a drótüveg. a zártszelvény olyan 3-4 centire van az erkély alaplemezének szélétől.
    most láttam egy jó megoldást vmi blogon:

    csak itt a drótüveg mögé rakták fel, én levenném mindenképpen, aztán vagy az erkély külső, vagy belső részére feltenni.
    de amit itt előttem a kolléga írt, a trapézlemez, azis lehet jó megoldás. nem tudom még mi lesz, de így nem maradhat, mert szarul néz ki, és nem tudom mikor szakad ki a drótüveg a helyéről, mert alul az L vas már csak rozsda szinte :D

    ytongot akkor raknék az erkélykorlát helyére, ha bépíteném az egészet. akkor a korlát ugrik, és ugye veszítenék is a térből vmennyit a fent írtak miatt. (korábbi képeken sztem látszik)

    sztem az egész erkély a frontpanellel egyben lett legyártva. ha megnézed a korábbi hsz-ben a ház homlokzatáról készült képet, akkor látszik.egy U alakú betonteknő az egész. ebben az esetben nem tudom, hogy hogyan kapcsolódik a mögötte lévő szova padlóját adó panellel.

Új hozzászólás Aktív témák