Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy külső vinyót, a vásárlás szempontjából az alábbiakat említeném meg:

    - méret nem fontos, lehet 2.5" vagy 3.5", akármi, nem sűrűn lenne cipelve
    - USB 3.0-nak örülnék, bár nem létszükséglet
    - tárhely szempontjából ár-érték arány ha jól látom, 2TB körül elég optimális, így 2TB-ra gondoltam (javítsatok ki, ha tévedek)
    - ár szempontjából 30k-t lőttem be, ez tűnik reálisnak nézelődés után
    - leginkább filmek, imagek, nagyobb állományok tárolására használnám
    - asztali gépre lenne dugva elsődlegesen, de ultrabookhoz ritkán cipelném is
    - jelenleg filmeket WiFin keresztül "streamelve" nézek (asztalin megosztott belső vinyó, ultrabookon WiFin keresztül megnyitom), ez valószínűleg így működne, ha erről szeretnék filmezni
    - örülnék, ha külön nem igényelne tápkábelt, és elég lenne neki az USB, de ez tényleg csak extra lenne, abszolút nem fontos
    - legyen megbízható :)

    A saját keresgélésem után a választás erre esett, szeretném megkérdezni, hogy ez jó lenne-e? Esetleg hasonló kategóriában van-e jobb vétel?

    Köszi! :R

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz King Unique #13405 üzenetére

    Köszi! :R

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Mivel lassan teljesen betelik a jelenleg használt külső vinyóm, némi átszervezés után úgy döntöttem, hogy eljött az ideje egy új darab beszerzésének. :)

    1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően ?
    Fizikai méret igazából teljesen mindegy, ha minden igaz, ár/érték arányban a 3.5" jobban megéri, ezért gondolom ez az irány. Tárhely szempontból 4TB-ra gondoltam, ahogy nézegettem, egy kicsit jobban meg is éri ez, mint a 3TB.

    2. Egybeépített (kompakt) , vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e, a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova ?
    Mindkét irányra vevő vagyok, nézegettem is megoldásokat, erről később.

    3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (pl. tokok), egyéb extrákra (pl. fémház, extra dizájn, ütésállóság) hozzá ?
    Szoftverre semmi, a legegyszerűbb tárhely megoldás elég. Kiegészítő szinten, ha nem kompakt megoldás lesz a befutó, nyilván egy ház fog kelleni, egy helyben lesz, esetleg évente 1-2x lesz hordozva, szóval ütésállóság sem kell. Ha dizájnos, az nem baj, de nem feltétel. :) Annyi kívánságom van, hogy maximum 1 LED legyen rajta látható, ami azt jelzi, hogy be van-e kapcsolva, ezen felül ne világítson/villogjon semmi, zavarna éjszaka.

    4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n lejátszás, játékkonzol stb.) ?
    Nvidia Shield TV-re lesz rákötve USB3.0-án keresztül, gyakorlatilag csak filmek tárolására lesz használva. A filmek vagy közvetlenül a TV-n lesznek lejátszva, vagy Plex-en keresztül bárhonnan, akár például külföldről is streamelve. Rendszeresség szempontjából ez változó, akár hetekig hozzá se nyúlok, de lehet hogy egész nap használva lenne.

    5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló keret (ha Mac-hez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön ahhoz tervezett modellekért) ?
    Amennyire látom, 4TB magasságában az 50-60k reálisnak számít, így ezt lőném be a célnak. Ha valami egy kicsit több ennél, de annyival jobban megéri, akkor hajlandó vagyok költeni rá.

    6. Garancia kérdése, kompakt kivitelben, vagy különálló alkatrészenként megvásárolva lenne-e előnyösebb?
    Garancia nyilván minél több, annál jobb, ahogy láttam, 2 évtől indul, amit szoktak adni, ez mondjuk ok. Kompakt vs különálló, erről most.

    Kompakt esetben ezt néztem, ez nagyjából megfelelne mindennek, kivéve annak, hogy villogna ha jól látom. Viszont, valószínűleg sokkal jobban kijönnék, ha vennék egy különálló vinyót, azt beraknám egy USB3.0-ás házba, és örülnék. :) Ezesetben vinyónak ezt néztem, háznak meg valami dizájnos, nem villogó darabot nézni hozzá, ez ha minden igaz 5-10k körül meglenne.

    Vélemény, javaslat? :) Köszi előre is!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz junior11 #19322 üzenetére

    Itt böngésztem mióta, de a piros szériába nem futottam bele, ami pedig kb. pont az, amit én keresek. Keretbe bőven belefér, úgy látom ezzel el is dőlni látszik a kérdés, köszi. :)

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Új hozzászólás Aktív témák