Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nashville

    tag

    Sziasztok!
    Vásároltam egy Silicon Power Armor A80- as külső merevlemezt egy PCIE USB 3.0- ás bővítőkártyával együtt, mivel az alaplapomon nincs USB 3.0- ás csatlakozó. A külső merevlemez szédületes sebességű, nagyon meg vagyok vele elégedve, de a bővítőkártyával sokat szenvedek, mert nem minden esetben ismeri fel a Windows 7.
    Már a második ilyen kártyával próbálkozok. Az első kártya ilyen volt: [link].
    A másik kártya egy Best connectivity kiadású kártya, de mindkettőben NEC µPD720200 chipset van. Mindkettő szuperül működik, míg ki nem kapcsolom a gépet egy pár percre. Bekapcsolás után az eszközkezelőből eltűnik a kártya még ismeretlenként sem hozza fel.
    Ha áramtalanítom a gépet és utána kapcsolom be, akkor minden okés.
    Megvolt minden szükséges lépés, amit Windows oldalról el lehet követni: illesztőkártya driver-, firmware frissítés, Windows PCI Express energiagazdálkodás kikapcsolás, Realtek hálózati kártya driverfrissítés is, ha szükséges lenne.
    Olvastam egy fórumon akinek ilyen problémája volt, hogy oldotta meg. Az első lépést én is megléptem a BIOS- ban, a PCI Expess frekvenciáját 100 MHz- re állítottam, de olyat hogy PCIE Spread Spectrum nem találtam, pedig Disable állapotban kellene lennie. Gigabyte EP45 DS4 alaplapom van, F9- es BIOS- al (a 10- es bétát nem akarom feltenni).
    Merre lehet egy PCIE Spread Spectrum- nak megfelelő beállítás a Gigabyte BIOS- ában?
    Információs fotók:
    1: [link]
    2: [link]
    A videokártya ventilátor alatti slotban is próbálkoztam, de semmi változás.
    Van ötletetek, hogy a problémát hogyan tudnám megoldani? Előre is köszi minden segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák