Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz holozis_HUN #20849 üzenetére

    Helló!

    Szintén nemrég egy másik válaszban erről is volt szó. Ha teljesen újra akarod particionálni a merevlemezt és nem külön-külön formázni a partíciókat, vagy összevonni őket, akkor arra is vannak különféle megoldások.

    Aztán, hogy most ez esetben a beépített lemezkezelővel, diskpart segítségével, a kettőt kombinálva, vagy netán külső programmal történjen a művelet, az már mindenkinek a maga dolga. De, mivel valószínűleg rendszerlemezről van szó, ezért azon létrejöttek Legacy / UEFI telepítésnél a rendszer számára fenntartott plusz partíciók. Azokat viszont a lemezkezelő általában nem engedi törölni USB-n csatlakoztatva sem, tehát a teljes újraparticionáláshoz mindenképpen diskpart / külső program fog kelleni!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz holozis_HUN #20853 üzenetére

    Az előző hozzászólásodban említett formázás és újraparticionálás nem egyenlő a partíciók összevonásával / összeillesztésével! Illetve előbbi esetben az adatok törlésre kerülnek, míg az utóbbinál nem. Ha fontos adatok vannak a külső háttértáron és azok megtartása a cél, akkor evidens, hogy a partíciók összeillesztését érdemes választani. Ehhez pedig külső particionáló programot célszerű használni, mivel a beépített lemezkezelő csak nem lefoglalt terület esetén tud kiterjeszteni. Ahhoz pedig a beolvasztani kívánt partíciót nyilván törölni kellene, amit gondolom nem akarsz.

    A partíciók machinálásakor, illetve az adatok esetleges átmozgatásával járó műveletek (pl. összeillesztés) előtt érdemes lehet biztonsági másolatot készíteni az adatokról, főleg ha azok kimondottan fontosak! Normál esetben ugyan nem szokott gond lenni, de olykor előfordulhatnak kivételek.

    Ha egy külső HDD-n akarja mindkét user tárolni a személyes adatait és feltétel, hogy azok a másik fél, vagy akár mások számára ne legyenek hozzáférhetők, akkor legcélszerűbb lenne 2 külön partíciót létrehozni a lemezen. Majd a partíciókat külön-külön letitkosítani az adott OS beépített megoldásával, vagy külső programmal (példa). De, ha csak bizonyos fájlok / mappák titkosítása a cél, akkor van a Windowsban arra is lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák