Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz joecontra #7608 üzenetére

    Akkor vegyél 3,5"-st,olcsóbb,több TB-ot kapsz stb.
    Samsung Story Stationom van több mint 2.5 éve,eddig ok-s,egy régi WD My Passport+egy új usb3-as My Passport azok is :K + egy Freecom Hard Drive Quattro az is,csak az meg drága...(egy 2TB-os ennyi),van usb3-mal is]
    Meg amit korábban ajánlgattunk pl. WD MyBook,Iomega Ego Desktop,Buffalo DriveStation,Samsung S3 (ez a Story),v M3 esetleg Seagate Goflex Desktop stb. - ezek nagyjából jók.

    [ Szerkesztve ]

  • TeeJay

    félisten

    válasz joecontra #7608 üzenetére

    egy picit tudod növelni az esélyed a megbízhatóságra ha 1tányéros vinyót veszel
    mert úgy kevesebb dolog tud benne elromlani.
    pl notivinyóból ezért sem vennék 3tányérosat max 2 tányér de ha 500GB is elég neked akkor már lesz Samsung S2 vagy M2 500gigás 1tányéros 2fejes hamarosan az mindenképpen jó választás lehet. a többi 640-750-1000GB-os cuccban 2 tányér lesz sőt néhány gyártónál az 1TB-os kis külső vinyó is 3 tányéros még pl a WD-nél vagy egyes régebbi ADATA modelleknél...

    sajnos sosem lehet megmondani meddig fogja bírni a kiképzést a meghajtó, de ha vigyázol rá kétlem hogy nagy baj lehet. nekem az első ADATA SH93 640GB 2napig élt, mikor megvettem még tudtam rá írni másnap már megformázni se tudtam (Samsung vinyó volt benne) ezt 3napon belül azonnal cserélték egy zsír újra, szintén ugyanilyet kaptam az ment 11hónapig gond nélkül majd szintén hasonló bajok jöttek hogy nem tudtam rá írni aztán már 1-2nap múlva formázni se lehetett, most kaptam volna helyette szintén egy ugyanolyat de ráfizettem és 750gigásat kértem, abban pedig már Toshiba 2tányéros 4fejes Advanced Formatos merevlemez van, az egyelőre nagyon szuper, nincs hangja elég gyors és remélem megbízhatóbb lesz.
    sajnos vannak rossz szériák, ez a Samsungnál az M7E volt (320 és 640gigás példányok)

    de az újak vélhetően jók lesznek főleg hogy megvásárolta a Samsung merevlemezes részlegét a Seagate és ők bizony a kezdetektől élen jártak a merevlemez gyártásban meg fejlesztésben. egyedül nekik van most is ha jól tudom 1,5TB-os notebook vinyó és a WD nagyon le van maradva tőlük ilyen téren...

    nekem pl a WD elements portable és a my passport valahogy nem jött be pont a túl magas áruk miatt is, ráadásul 750gigás méretben is még 3tányéros merevlemezzel szerelik a termékeket... ja és ami talán kicsit aggasztó hogy a merevlemez NYÁK-ra integrálják az USB vezérlőt meg a microUSB2/3 csatlakozót így ha nem vagy figyelmes és mondjuk kiszakad a csatlakozó akkor nagyot nézel mert nem tudod szétszedni és SATA porton lementeni az amúgy jó merevlemezről az adatokat.
    ezért jobb egy ADATA vagy Transcend vagy Silicon Power mert ők a saját külső házba amiben saját gyártású NYÁK van arra csatlakoztatnak egy teljesen sima SATA notebook merevlemezt ami szétszedés után lazán használható tovább :B

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák