Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz td #20407 üzenetére

    Az 512e olyan kimenetet ad, ami például ezen hozzászólásban is van a screenshoton. Tehát igen, illetve az újabb HDD-k már eleve ilyenek szoktak lenni. Viszont arról korábban volt szó, hogy USB-n olykor lehetnek érdekes esetek is.

    A TestDisk lényegében egy helyreállító, illetve adatmentő program. Vannak benne érdekes opciók, de a lemez paramétereit inkább egy particionáló programmal kellene lecsekkolni. Viszont esetedben ezt a GPT dolgot nem igazán értem, mert egy ekkora tárolókapacitású lemeznek MBR-nek kellene lennie. Illetve a GPT-t egyébként már az XP sem tudja kezelni: [link], [link]. Tehát, ha nálad ez az újabb Elements netán tényleg GPT partíciós sémát használ, akkor egyértelműen az lesz a probléma.

    A partíció átméretezésénél néhol ezek a MB-ban megadott méretek megint furák...Nem GB akart lenni? A külső particionáló programok lényegesen többet tudnak, mint a beépített lemezkezelő. Illetve általában olyan műveleteket is meg lehet velük oldani, amit a helyi tool már nem enged. Viszont, ha fullra tele van pakolva a külső HDD és tényleg csak ~ 3 MB szabad hely van rajta, akkor ott problémás lesz az átméretezés. Azonban, ha csak az egyik partícióra vonatkozik és van mellette a többin elegendő szabad hely, akkor már inkább megoldható.

    Ha nem a hubhoz akarod használni a hosszabbítót, hanem natívan a külső HDD-hez, akkor bizonyos esetekben működhet. Régebben én is használtam 2,5"-os külső merevlemezekhez 1,8 m-es USB-s hosszabbító kábelt, amely egy PC hátlapi USB 2.0 portjába volt csatlakoztatva. Ellenben az előlapi portoknál már elégtelen volt a tápellátás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák