Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz King Unique #5196 üzenetére

    Szia!

    Ismét nagyon sokat segítettél. A leírásokban szereplő firmware frissítőket letöltöttem és ráengedtem a két eszközre. Mivel nincsenek gyári firmware fájljaim, nem kockáztattam frissítéssel, csak meg akartam nézni a jelenlegi fw verziószámokat. Az eredmények:

    Sharkoon QuickPort XT USB3.0
    JMicron JMS567 Firmware Update Utility v1.0.1.0 - nem ismeri fel az eszközt
    JMicron 2033x M.P. Tool v1.16.14.1 - nem ismeri fel az eszközt
    JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13 - nem támogatott chip

    Axagon Fastport 2
    JMicron JMS567 Firmware Update Utility v1.0.1.0 - Click 'Yes' to proceed with the firmware update
    JMicron 2033x M.P. Tool v1.16.14.1 - FW 00.02.02.03
    JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13 - felismeri a chipet JMS568/567/566 sorozatúnak

    Az egyik linken volt egy bejegyzés, ami számomra elég nagy valószínűséggel megmagyarázza a helyzetet. Az AKiTiO nevű gyártó az alábbi megjegyzést fűzte az egyik JMS567 firmware update-jéhez:

    Version: 138.01.00.01
    Date: 9/6/2016
    -------------------------------------
    Fixed: In some circumstances, transferring large files to the disk fails

    Ez pontosan az általam tapasztalt hiba, kicsit általánosabban megfogalmazva. Én úgy mondanám, hogy UASP módban nagyobb fájlok írása hibával leáll.

    Tehát a firmware bugos volt és már 2016-ban volt rá javítás. Amit ezek szerint sem a Sharkoon sem az Axagon nem implementált az én 2018-ban és 2020-ban vásárolt eszközeimre. Bosszantó.

    Az Axagon Fastport 2 még garanciális, a Sharkoon QuickPort már nem. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e a szervíztől / gyártói támogatástól előbb-utóbb firmware frissítést szereznem mindkét eszközre.

    Üdv,
    Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák