Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    Csak az a baj, hogy nem látja, hogy segíteni akarunk neki és nem kötekedünk... mivel neki van egy csomagja, aminek 3napja volt utoljára egy "Local mail tracking" frissítése és mivel azt amit előtte 1 nappal adtak fel azt megkapta, ezt meg még nem és már rögtön kijelenti, hogy akkor ezt ellopták, amikor még időt sem adott neki, hogy megérkezzen... És valótlan hülyeséget terjeszt!

    És mellesleg az első csomagja jó időt ~2,5hetet futott és mivel a második már több mint 3hete jön, ezért azt már tuti ellopták, amikor csak türelmesen kéne még várnia, hogy frissüljön a tracking, de ha nincs is igazam valamiért, mert előfordulhat, hogy tényleg ellopták... de az ne egy 3napja frissült trackingnél jelentse már ki az ember...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    [DEL]

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Stanley-B. #31474 üzenetére

    Sajnos röhejesen pont az adott szolgáltató honlapja nem ad pontos infót...
    pl. ahogy írtad, hogy posta.hu és a posten.se nem látja, de a többi (17track, directlink, trackitonline) látja....
    (ezt már vagy 1éve kitapasztaltuk, de sokan kötik az ebet a karóhoz, hogy ha nincs posta.hu-n akkor pl. ellopták, amikor ilyenről szósincs, csupán szar a posta.hu rendszere)

    Ha a 3-4 közül valahol ad infót, az már jó!
    (17track, trackitonline, posta.hu, SE esetén: directlink)

    (#31473) Dominó85
    Gyere szobára! :DDD
    (akarom mondani írj PM-et, szerintem az erre van kitalálva, bár tőled úgyis csak lecseszést kapok)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Stanley-B. #31476 üzenetére

    Ha ali-n más posta módot választottál, és még fizettél is pluszba... reklamálj! (partial refundot kapsz)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Stanley-B. #31478 üzenetére

    Hát ott sajnos nem sokat ér, hogy mivel kéred... ott kb. azzal küldik, ami olcsóbb!
    Általában CN! (bár az most nagyon jó időket fut)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #31535 üzenetére

    Ember! 11nap telt el a feladás óta... átlag 3 hét (21nap) a szállítás!
    (Tudod Kína a világ másik felén van)
    (de látom veled nem lehet szót érteni semmilyen témában, mindig okos vagy)

    (#31546) Stanley-B.
    Nem akarlak elszomorítani, de az "Order in transit" után az még minimum 2hét, de akár 4-6hét is lehet még...
    mondjuk nekem most egy 2014-04-05-és "Order in transit" kapott újabb státuszt 2014-04-14-es dátummal!

    (#31553) jojoando
    A tracking nélküli mindig is gyorsabb volt... ~max. 2hét, de könnyebben lenyúlják, lévén, hogy nem követhető!

    (#31556) mathgery
    2014-04-11-ei dátummal került a vámhoz, ami egy pénteki nap...
    Ma hétfő van, így telt el 3nap, de mivel hétvége volt közte, így gyakorlatilag "csak" félnap telt még el...
    (átlag 1-5munkanap között változik a státusza)

    (#31566) Banyu
    Ha jól emlékszem nekem 2-5 nap között szokott lenni átlag, míg a refund visszaér a bankkártyára...
    Ahogy neked is, így a netbankod egyenlegét kéne megnézned, nem a PayPal egyenleget!

    És végül itt az állítólagosan minden SE csomag eltűnésére ellenpéldaként egy papírformát hozó
    (hogy átlag 3hét - 21nap a szállítás) csomag, amit ma kaptam meg! Pont 21nap a feladástól számítva!
    (ja és mellékesen a trackitonline 0,1kg-ot írt, de valójába 0,45kg-os a csomag)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz hevizms #31585 üzenetére

    Elismerem, hogy én is "nehéz eset vagyok", de másik társunk még rajtam is túltesz jócskán, de tök8!

    Itt most pl. hogy 11nap után (feladástól számítva), ezt írja:
    "Mi a fax van ezzel a csomagommal? Beutazza az egész r3tk3s világot?"

    Erre csak újból tudom hangsúlyozni, hogy az átlag szállítás ~3hét, +~1hét a rendelés feldolgozás, így küldföld esetén akkor rendeljünk, ha van 1hónap türelmünk, másesetben DHL vagy helyi hipermarket!

    De itt egy újabb CN-es ellenpélda
    (jó lenne, ha minden csomag ilyen gyorsan jönne) - 8nap:

    (vámérték alatti - aliexpress - ruhanemű és 2014-03-31-ei rendelés, ami azt jelenti, hogy 1hétbe telt míg feladta, míg egy bejáratott webshop esetén max. 2-3nap)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz #85154688 #31582 üzenetére

    Szerintem nem igazán van olyan külföldi shop, ami más országba elküldene bármit is utánvétellel... így a shop hibázhatott valamit...

    Esetleg ha leírnád a shop nevét, akkor mi is megtudnánk nézni, hogy milyen postázási módokat lehet választani!

    Amúgy 2 lehetőség áll fenn:
    1. nem fizetős csomagként adták fel és ezért kaptad meg "ingyen"
    2. a postás néni nem tudta, hogy milyen egy külföldi - "fizetős" csomag, ezért kaptad meg ingyen

    De én eléggé kételkedek, hogy más országból utánvétellel bármit is feladnánk...
    (már magyar webshopok se nagyon szeretik alkalmazni az utánvételes módot, mivel sok kedves vásárló nem veszi át a csomagot)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Régebben kedveceim közt volt egy kínai webshopok árait összehasonlító oldal, nemtudja valaki, mi a címe!?
    "china webshop price match" kulcsszavakkal próbáltam googlizni, meg itt a témába keresni, de nem jártam sikerrel...

    Ilyen nagyobb kínaiwebshopok kínálatát lehetett összehasonlítani ár alapján egy adott termék esetén, valami egyszerű volt az oldalcíme.... matchchinaprice.com vagy valami hasonló

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #31743 üzenetére

    Te nem vagy egy kissé paranoiás!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz hevizms #31755 üzenetére

    Eddigi rekordom 68nap
    (melyből a feladástól számítva 61nap telt el a kézbeskapásig)
    Ergó, attól hogy valami a világ másik feléről nem terem itt pikk-pakk, nem jelenti rögtön azt, hogy elveszett / ellopták...

    (#31762) Dominó85
    Szóval az egész SE post és rendszer valami kínai csomagküldőmaffia része, és bármikor azt írok bele, amit akarok!? Hmmm...

    Ettől függetlenül én ha tehetem kerülöm az SE feladást az eladóknál

    (dispute-ot sosem zárunk, míg nem jutunk egyezségre vagy nem fogjuk kezünkben fizikailag a csomagot)

    (#31765) aytukabozs
    Jelenállás szerint nekem sincs teljesen igazam, meg neki sincs...
    (directlink-en pl. custom-on átesett, így én csak azután kommentálnék ezügybe, ha véget ér a tracking)

    Szóval konkrétan azért nincs itt semmi kommentálva, mert én még továbbra sem vonok le messzemenő következtetést egy olyan csomagról, ami úton van és folyamatosan frissül a trackingje
    (ergó nem lopták el / nem veszett el)
    Kína estén akár 1-2hó is lehet a szállítás

    (#31774) kmarci25
    Gondolom te a CN22 CN23-as papírra gondolsz, de az 1 példányos és az a csomagra kerül... Te max. az ajánlott szelvényt birtoklod, ilyen kiküldés esetén!

    (#31790) vadkörte
    1-5munkanap között, ha minden OK, ha vámolják, akkor több is
    Viszont "Postai vámkezelés alatt" státusz esetén már biztos fizetős a dolog, így elébe tudsz menni a dolognak, ha e-mailbe küldöd az infókat és nem vársz még az ajánlott levélre mely 1-4munkanap múlva kapsz meg!

    (#31792) Dominó85
    vám/áfamentes 22 - 45 - 150€-os határok vannak, így vámmentesen lehet max a 30E-s érték, de az "csak" 2,5%, szóval azzal sokra nem mész
    (mellékesen sok műszaki cikk, pl. számítástechnikaiak 0%-os vámosok)

    (#31799) Dominó85
    ÁFÁ-t max 22€ - 6,5E Ft / 45€ - 13E Ft (GIFT) alatt tudnáknak, nem 30E Ft

    (#31808) Kacsanova
    Cserekészülék esetén lett volna esély, hogy a második cseremobil így áfamentes marad, így viszont ez bukótörténet
    (persze lehet próbálkozni a NAV-nál, de kötve hiszem, hogy meghatódnának tőle)

    (#31810) szili.tamas1
    Ahogy ezt is 1000x leírtam, hogy a posta.hu nem fogja látni...
    (elsősorba csak egy bizonyos elosztóközpont után, illetve a belföldi mozgást látja a publikus posta.hu tracking)

    (#31815) szili.tamas1
    Végre valaki aki érti és átlátja ezt a "kusza rendszert", ami más szemébe manipulált TN

    (#31817) sug3r
    Utolsó dátumfrissítés alapján elveszhetett vagy nagyon elkallódhatott... többi tracking oldal mit lát!? (17track.net - trackitonline.ru - posta.hu)?
    ali-n hány napot "garantált az eladó"? Gondolom 60? Így a 60 előtt nyiss dispute-ot... 55körül már simán érhet (de lehet, hogy a rendszer nem engedi... ha jól emlékszem olyan indokkal, hogy még úton van, csak 58-59.nap körül engedett nekem)

    (#31828) sirkope
    RX581519525DE - legfrissebb infó: 2014.04.16 13:51 - Célországba megérkezett
    DE post, ez nem DHL, így van esély a vámmentességre (már ha határon felüli)

    (#31835) Crytek
    Mi a kérdés!? Be kell ikszelni az indokot!
    (google fordító segít, csak 1-2 szavakat kell lefordítani)
    Ahogy leírtad, az alapján a "Internally damaged"

    (#31848) Dominó85
    No feedback score - os eladót tök felesleges nézni...
    Az a valós ár helyett féláron is odaadna bármit, meg free DHL-el

    (#31855) janaman01
    Az komoly, bár nekem is hasonló jókat futottak a mostani CN-eseim...
    (lehet olyan sokan rendelnek már magyarba, hogy megéri gyakrabban küldeni gépeket! :D)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #31869 üzenetére

    Egyem a sértődős fajtádat... *cupp* *cupp*

    (nehéz lenne válaszolni mire értetted a 30E-s határt)

    (#31792) Dominó85
    vám/áfamentes 22 - 45 - 150€-os határok vannak, így vámmentesen lehet max a 30E-s érték, de az "csak" 2,5%, szóval azzal sokra nem mész
    (mellékesen sok műszaki cikk, pl. számítástechnikaiak 0%-os vámosok)

    (#31799) Dominó85
    ÁFÁ-t max 22€ - 6,5E Ft / 45€ - 13E Ft (GIFT) alatt tudnáknak, nem 30E Ft

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Stanley-B. #31918 üzenetére

    Véletlenül nem ali-s rendelés!? És 1-2$-os cuccok!?
    Csak azért kérdem, mert többen is írták, hogy olcsó cuccokat TN nélkül küldik és kamu TN-et osztogatnak...
    (Brazíl célból ítélve)

    Én eddig csak "drágább" (5-10-20-30$)-os cuccokat rendeltem onnan, így mindig valós TN-el küldték

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz zaskar #31931 üzenetére

    Esetleg a további nyomkövető oldalak mit látnak!?
    Csak 1-nek nem nagyon lehet hinni! (pláne egyedüliként a directlink-nek)

    Az alábbi szenthármasságot rakd be:
    17track.net - trackitonline.hu - posta.hu

    plusz:
    (SE esetén: directlink.com, SG esetén: en.4px.com)

    32.nap körül jársz, kérdés még, hogy a vásárlás / fizetés mikor történt, ennek megfelelőlen, ha ebay/paypal 45.nap előtt, ha ali akkor a 60.nap (vagy a vállalt szállítási határidő előtt) dispute nyitás...

    Legfőbb opciók:
    1. még úton van, mert lassú az SE
    2. elveszett (ami mások szemébe: lenyúlták - kamu TN, stb.)

    Mostani SE-im, ~25nap körüli időket futottak (a feladás pillanatától)

    (#31936) Stanley-B.
    Ha trackitonline-on ilyen infók vannak, akkor szerintem nincs ok az aggodalomra, csak türelem!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz #82471168 #31941 üzenetére

    Nem hangzik rosszul...

    Csupán:
    - HORSE!??? O.o Ló márkájú telefon!? Komolyan!? xDDD
    - Ilyen közvetítő oldalról nem rendelnék... (megrendelem magamnak)
    - Rákerestem a típusra... ali-n KB. azonos áron tudom megrendelni, így pl. nem értem mi a buli ebben a webshopnak!?
    90$-ért találtam, de még sehol nincs feedback-je, hogy megkapták-e a telót, jó-e, működik-e, valami friss modell lehet, aminek semmilyen támogatottsága nincs, ergó, ha elromlik / elrontasz rajta valamit, mehet a kukába vagy csak szerencsével tudod visszaállítani...
    - Az oldal ÁSZF feltételei közt vannak érdekes dolgok, mint pl.:
    "Amennyiben egy terméknél irreálisan alacsony ár jelenik meg, az valószínűleg elírás. Ez esetben természetesen nem tudjuk a hibás áron adni a terméket. Kérjük, ha ilyet tapasztal azt jelezze felénk, hogy mielőbb javíthassuk."
    "Áraink az ÁFÁ-t nem tartalmazzák! Alanyi adómentességi jogon nem vagyunk kötelesek egy bizonyos keretig ÁFÁ-t fizetni, ezért ezt vevőinktől sem kérjük."
    "A csomagokra a vámon utólag rátehetik az ÁFÁ-t, melyet a vevő nevére állítanak ki. Ezt a költséget nem áll módunkban megtéríteni."
    (szóval még akár +30%-ba is kérülhet a termék)
    "Az árváltozás jogát fenntartjuk!"
    - olcsonjot.com ? Kitalálhatnának akkor már valami fantáziadúsabb nevet az oldalnak (de ez tényleg csak részletkérdés már)

    Tovább már nem is olvastam, én biztos nem rendelnék innen... De te tudod, aztán majd írd meg a tapasztalatodat, ha beugrassz...

    De én inkább hozzáádnék még pár ezer forintot és valami "jobb" telót keresnék

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz pluhm #31944 üzenetére

    Abszolúte... csak mondjuk kérdés mikor rendelted!?
    (azaz a feldolgozási idővel együtt mennyi volt?)
    Értsd mikor fizetted ki és mikor volt a kezedben!?
    Illetve esetleg milyen tárgyat - értékűt tartalmazott a csomag (méret miatt)

    De nem egyedül én állítom, hogy nem az igazi a SE post, szemben a most pl. jó időket futó CN-el ellentétbe!
    (Ezt itt más is megerősítette, hogy neki is lassú az SE és hogy most éppenséggel viszonylag gyors a CN)

    Persze ebből nem lehet semmi konkrétat levonni, de egymásközti információnak megteszi!

    (#31946) szili.tamas1
    Hh-exp? (azmi?) boccs - nem vagyok képbe!

    (#31947) sirkope
    Van rá esély, de azért mérget ne feltétlenül vegyél rá!

    (#31949) zaskar
    trackitonline.ru sem lát semmit se!?
    Ha bankkártyával fizettél és nem előre utalással, azért ott sincs veszve minden... 30napig tudsz a bankodnál igényelni chargeback-et, de itt nyomósabb indok kell, mintsem hogy úton van egy csomag, amit még nem kaptam meg... PayPal-al ezzel ellentétbe "megtudod" beszélni az eladóval a PayPal hatásköre alatt
    (dispute nyitás után)
    Illetve sürgősen csinálj PayPal-t, nem olyan nehéz és biztosítva leszel!

    Mondjuk 10év alatt előre utalásnál is szerencséd volt, hogy nem volt problémád...

    (#31950) Dominó85
    Ali-n volt már nekem is ilyen "öröm", de csak pár 10 dolláros terméknél!
    (értsd nem tartotta a vállalt szállítási határidőt)
    Így mindenkinek tudom ajánlani, hogyha sok eladó ugyanazt árulja, akkor nézd meg hány napra vállalja a szállítás, illetve a feldolgozási időt és amellett dönts, ami minél kevesebb!
    Szállításnál: 30-25-20days
    Feldolgozásnál: 5-3days

    (#31951) jojoando vála
    EU-ba mindenhol így megy...

    (#31959) Dominó85
    Amit egyszer feladott, azt már nehezen fordítja vissza, pláne ha az országot is elhagyta...
    Vagy ezt hogy képzeled!?

    (#31960) szili.tamas1
    Mondom én már bele sem merültem, mert számomra ordít róla, hogy kössz nem, innét nem rendelünk...
    (amúgy az lehet, hogy csak elírás... kitudja! :D)

    (#31963) Alis
    Teló jó, eladó sok értékeléses, eladott már belőle párat... Jó üzletnek tűnik!
    (bár nem vagyok képbe eme típus épp aktuális piaci árával)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz GIJoe #31995 üzenetére

    Pont ezt akartam írni, hogy szokott lenni ilyen "igyenes napszemüveg UV bevizsgálás" és meglepően azonosan jó eredményt hoztak az olcsó "kínai" "piacon" vásárolt szemüvegek, mint a több tízezres boltban vásárolt "márkás" szemüvegek

    több netes forrás / tv-s riport szerint... nyaranta szoktak lenni ilyen ingyenes UVbevizsgálások

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Tudom, hogy az ali nem a legjobb / legmegbízhatóbb / leggyorsabb "oldal"!

    De ez még engem is meglepett:
    Jött e-mail: "Seller has extended Purchase Protection for you."

    Reminder:
    In 107days 20hours 31minutes 24seconds Purchase Protection will end.

    Szóval amit eddigis tudtam, újra bebizonyosodott, hogy az ali-ról ne a szívbajosok rendeljenek... xD
    (bár a hosszú szállítás ellenére már több "ritka" dolgot is tudtam innen rendelni és mindent rendbe megkaptam, ha nem is gyorsan)

    Balszerencsémre ez pont egy kevés értékeléses eladó
    (de sajna csak nála találtam meg ezt a terméket, azért sem aggódok feltétlenül annyira, mivel bár csak 1 pozitív visszajelzés volt a termékről, de mellette 20-onx rendelés, melyeket folyamatosan kapnak meg az emberek - értsd jönnek róla a pozitív feedback-ek)
    Ez is újabb indok, hogy csak sokezer / pozitív eladótól vásárolj ali-n

    Bár sztem nem lesz gond... deazért 100nap az 100nap! xD
    (bár gondolom 60.napon ugyanúgy indíthatok dispute-ot, csak megduplázta a "védelmet" maga és én felém, ami részemről olyan tekintetbe rossz, hogy hosszabb ideig húzhatja a szállítást)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vapega #32018 üzenetére

    DOOGEE!? So much wow... xDDD

    Najó, viccen kívül én is szemeztem az egyik típusával... Doogee DG210!
    Alacsonyabb kategóriában (DualProci-512MB RAM), jó áron van
    (csak még a minőségével nem győztem meg magamat)

    (neked melyik típus jön?)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz sbe561 #32025 üzenetére

    Átutalással semmiképp ne fizess! (úgy nem véd szinte semmise), ahogy WesternUnion-nal sem küldünk előre pénzt!

    Elsősorban PayPal, ha ez nem lehetséges (mint pl. aliexpress), ott bankkártyás fizetés, de csak titkosított oldalon (https) és biztonság kedvééért még pluszba esetleg WebKártyával!

    PayPal esetén PayPal Buyer Protecion véd 45.napig
    Ali-nak is van védelme, mely 60.napig véd

    Én ebay-en / bevált kínai webshopba PayPal-al fizetek, aliexpress esetén meg OTP-s WebKártyával (MasterCard), nincs semmi dombornyomottam - sosem volt... (ezt felejtsétek már el, régen, nagyon régen volt ez, hogy csak dombornyomottal lehet neten várásolni)

    (persze vannak furcsa kivételek, különböző bankoknál, így amikor készítesz számlát / kapsz bankkártyát, érdemes rákérdezni, hogy netesvásárlásra használható-e? Bár 10-1 nem használató csak kb.)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LámaZ #32028 üzenetére

    Geek!?
    http://www.geekbuying.com/item/W63-4-3-Inch-TFT-Capacitive-Screen-MTK6589-Cortex-A7-Quad-Core-IP68-Waterproof-Shockproof-Dustproof-Smart-Phone-1GB-4GB-8MP-Camera-3G-GPS---Black---Orange-320730.html

    Esetleg 7"-os IP68-as tablet nem kell!? Máshol azt is találtam 1000$-ért! :D
    (mondjuk f*sza lehet egy ilyet "dobálgatni"! xD)

    (#32034) vapega
    Ön jól csinálja... PayPal & Webszámla (alszámla) előtte feltöltve/áttöltve
    (viszont az átutalást ne ajánlgasd... óriási összeg csak maga az átutalási díj, sima Ft-os számláról... több ezer forint... feleslegesen, amikor nemzetközi szintre ott a PayPal és a bankkártyás fizetés online)

    (#32035) vapega
    Ez valami hiperszuperakcióba volt!? Csak mert én átlag 90$-ért találtam meg azt a típust!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #32049 üzenetére

    Hát igen... az ali-n vannak érdekes dolgok én már nem nagyon lepődök meg...

    Most pl. van egy olyan "esetem", hogy SG-vel kértem, kaptam egy CN-es trackinget (ami nem is feltétlenül probléma, mostanában jó időket fut), erre diszkréten rákérdeztem, hogy-hogy CN, és nem SG, erre most meg ali-n áthúzva van a CN és van egy NL-es trackingem...
    (terméklapon SG-CH-SE-EMS-DHL opciók voltak)
    Pláne az egészbe, hogy azt írja a http://www.tnt.com weboldalán tudom követni...
    "you can track your order from TNT's website with your tracking number."

    Persze mivel még friss a rendelés nem él a szám, de kérdés akkor ezt most futárral adta fel!? O.o
    1. jó lenne, ha futárgyorsasággal jönne, de reménykednék a tréfa nélküli csomagnak, de ha ez most futár, akkor tuti +30% lesz... (persze mindig belekalkulálom, de ha nem sürgős, megoldom lassúpostával és akkor még esély is van, hogy átcsúszik)
    2. mivel RSxxxxxxxxxNL a TN formátuma, így tudtommal ez postai csomag és nem futár, mivel a futár-os TN-ek más formátumúak... általában csak szám, vagy 1-2betű és számok, abba nem szokott országjelzés lenni, ha jól emlékszem!

    Rákerestem itt NL-es postra, de nem lettem sokkal okosabb, itt is csak 1 "veszekedést" találtam, hogy most az NL-es csomagot a posta vagy a TNT futár hozza-e!? Szerintem posta, a RSxxxxxxxxxNL formátum miatt (mivel az R=Registered, az S és az xxxxxxxxx az random számok-betűk, az utolsó 2betű meg az országkód)

    Így esetleg aki mostanában vagy régebben volt dolga NL-es csomaggal tudna valami bíztatót írni ezügybe!?
    (mármint hogy ezt is a posta szállítja és nem futár... ha futárral szerettem volna - úgy rendeltem volna)

    Mondjuk azért is kötve hiszem, hogy futár, mivel annyi lenne a futárdíja, mint maga a termék...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz sug3r #32050 üzenetére

    Mindenképpen nyisd meg a dispute-ot a 60.nap előtt!
    (mondjuk ezalapján már itt van az országba és a vámon várakozik és tényleg írtó gyorsan jött... 5nap)

    (#32053) lia73
    Tudtommal többen is rendeltek már innen, megbízható oldal
    (én nem rendeltem innen soha)
    Olyanról már hallottam, hogy személyiről kérnek scan-t (pl. bwin kifizetésnél), de bankkártyáról elég fura... (mondjuk a hátsó CVC szám nélkül nem mennek vele sokra, de én azért nem küldeném el)
    Kérdés, miért nem PayPal-al fizetsz / fizettél!?
    Én aliexpress-en szoktam bankkártyával fizetni, de WebKártyával (azaz nincs fizikailag kézzel fogható kártyám, így nem is tudnék róla scan-t küldeni, ha akarnának se!)
    Telefonszám!? Ezt most komolyan kérdezted!? Külföldi webshop esetén nem nagyon fogsz magyar telefonszámot, vagy magyarul beszélő operátort találni... Vagy perfekt angolul akarsz drágán valakit felhívni valami kínai telefonszámon!? Akkor sok szerencsét hozzá!? (mondjuk nem értem e-mail, belső levelezés, skype-on nem lehet "kérdezni"? miért kell ehhez neked telefon!?)

    Bár még nagyonrégen a pixmania oldaláról rendeltem és annak volt magyar operátoros magyar száma (bár sosem hívtam fel), és elég sok panasz volt rá, így a magyar oldala be is csődölt, vagy talán az egész is... (bár ez EU-s webshop volt, így itt azért részben el is várható volt, hogy legyen magyar telefonszám, de egy kínai webshopnál ilyet ne akarj elvárni...)

    (#32062) LámaZ
    MÁGNESCSÍK!? O.o
    Ugyérted a vonalkód!?

    Nem biztos hogy az a -20$ és ali jó párosítás... Néha megéri kicsit drágábban egy megbízható webshop!

    (#32063) szili.tamas1
    Most pénteken kaptam 2db Canon 600D-hez akkut regisztárlatlan CN borítékba... (csak ez a 2 akku volt benne)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vadkörte #32066 üzenetére

    Ez a normális eljárás, ha "megfogják"... ráírt értéknek sosem hisznek... Neked kell nyilatkozni a tartalmáról & értékéről... vagy mi a kérdés!?

    (#32071) beg
    Röntgen-ből nem fogják megállapítani, hogy milyen típusú telefon... max azt, hogy ez most teló / tablet / ruha / fegyver / stb.
    Így teljesen normális eljárás, hogy bekérik az adatokat... hogy mi van tételesen a csomagba (pl. milyen típusú teló) és milyen értékben... Ha irreálisan alacsony értéket adsz meg, akkor ők felülbecslik - felértékelik...
    Bontani csak nagyon-nagyon gyanús csomag esetén teszik... értsd röntgenen fegyvernek látszik, nem kivehető, vagy jogdíjas / jogvédett termék (pl. voltak ezek az autódiagnosztikai eszközök vagy mi, meg kamu iPhone - Samsung-ok, stb.)

    (#32079) mtibi55
    Nem kell foglalkozni vele... ha 40nap után nem tudta feladni / élő trackinget adni, akkor menjen a búsba!

    (#32083) Duliee
    1hét alatt ne várj csodát
    (a szállítás 1hónapig is simán eltarthat)

    (#32084) mtibi55
    Pár dolláros értéknél megérteném... de azért egy 20E Ft-os termékkel ne akard már "lehúzni"...
    Amúgy meg, igazából ha feladja akkor sokmindent már nem nagyon tehetne...
    (ebből következik, hogy kamuzik és csak pozitívat akar a hibás teljesítése ellenére)

    (#32090) Tomika86
    Kamu TN, nyiss dispute-ot, amíg még tudsz!

    (#32096) aytukabozs
    Ha van PayPal fizetés, miért ne!?
    Annó itt volt valaki, aki mindig sz*patta magát a kamu ali-s eladókkal és sosem kapott semmit....
    (nem emlékszem a nickjére, de vagy 4x leírta, hogy rendelt és nem kapott semmit, amikor mi megírtuk neki, hogy nincsenek csodák és freeDHL-es 200$-t érő telók 50$-ért... van aki ezt élvezi, hogy szopathatja magát... ne bántsd őket ezért! :D)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vadkörte #32066 üzenetére

    [DEL]

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32120 üzenetére

    Ja ez valami új dolog lehet nekik és nincsenek teljesenképbe, vagy legalábbis az ügyintéző csaj, akihez jutottál...

    Szabad forgalomba helyezés 1750 ft + áfa
    Ez valószínűleg a postás "vámkezelési díj" lehet, ami ott 1.500 Ft körüli

    Ez alapján, amit a posta-tól kaptál válasznak... esetleg valamiből kereskedelmi mennyiséget rendeltél!? (értsd nem 1db-ot)

    (#32127) CHIPman
    Sajnos nincs rá törvény, hogy melyiket fogják meg, melyik nem...
    Mostanában eléggé összevissza, azonos időket futnak a lassú postások is, így erre se lehet biztosat mondani... (átlag 2-3hét)
    (én az SE-t kerülöm, de a többi jöhet, CN-SG-HK vagy DE-CH-NL)
    Itt mostanában 50-50 az arány a vámolásnak
    Futárnál 10-1 áteshet, itt leírt tapasztalatok alapján

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32135 üzenetére

    Érdekes... itt még a fórum alatt nem találkoztam / találkoztunk ilyennel, de még ismerősi körbe se...

    Amúgy mit / milyen értékbe rendeltél!? (csak pl. ha 150€ alatti, akkor nincs vám, "csak" áfa)
    Honnan? (Mármint a szokásos Kína, Szingapúr vagy USA stb. vagy valami speckó országból?)

    És hogyhogy a GLS hozta? Mármint itt elterjedt futár a DHL, GLS szállítást csak olyat hallottam, hogy EU-n belül rendelt valaki futárral, és magyaron belül a GLS vette át a kézbesítést!

    (amúgy a GLS nem megszűnt!? és beolvadt a DPD-be!? vagy az valami más futárszolgálat volt?)

    mondjuk nekem én erre a EORI - VPID számot valami kereskedelmi tevékenységhez tudnám kötni, így látatlanba... de hogy enélkül nem kézbesítik, meg vámolják magánszemélynek eléggé fura!

    A telefonos csajszinak mondtam, hogy csak 1db valamit rendeltél magadnak, mint magánszemély!?

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32138 üzenetére

    Akkor sima "lassú postás" SG csomag?

    És a GLS értesített!? nem a Posta!? O.o egyre furább...

    Mindenesetre mindenképpen írd meg, hogy mire jutottál majd végül, hogy legközelebb másnak is a segítségére legyen, ha nemtudja miez a EORI - VPID számos téma!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz mtibi55 #32146 üzenetére

    R#xxxxxxxxxCH
    # - helyén gyakorlatilag bármilyen betű lehet
    x helyén meg random számok

    (#32151) Sentinel80
    (#32153) Sentinel80
    (#32154) Sentinel80
    Én mindenképpen megírnám a történetet a homárnak, már csakazért is...
    (meghogy több emberhez is eljusson)

    (#32156) resypect
    Amennyi "processing time"-ot vállalt általában 3-5-7-10nap
    (bár ekkor még csak egy TN-et kapsz, azhogy ez éljen, normál eladóknál pár nap, kevesebb mint 1hét, sumákolosnál akár 1hónap is lehet még utána)

    (#32161) supreme7
    Az komoly! :D
    Mondjuk én nem is nagyon használom ezeket a "könnyű" 1$-os töltőket...

    (#32170) Dominó85
    Jahogy te egy kevesebb mint 50értékeléses ali-s eladótól rendeltél és azért sírtál eddig!?????
    OMG! Én kérek elnézést!
    RE914931037SE

    (#32183) Szuri90
    A levelet csak azért kaptad, mert ez a formalitása... csak mivel te már láttad a trackingből, hogy bekérik így hamarabb intézkedtél, így nem kell még1x elküldened! (max. ha 1hét után se mozdul meg)

    (#32186) kmarci25
    4.000 Ft érték esetén kár aggódni... 6.000 Ft felett már lehet!

    (#32191) Dominó85
    &
    (#32195) Dominó85
    http://www.aliexpress.com/item/Android-Robot-Style-Portable-Folding-Docks-Holder-Stand-For-iPhone-Colors-Black/1497698470.html

    Szóval újra! 24értékelés eladó miatt höbörögtél itt már több hete!?
    (ha ilyentől vásárolsz, meg is érdemled, hogy szopat)
    No comment!

    Attól, hogy vám elé van állítva még nem jelenti azt, hogy vámolják...
    Ne légy suta plzzz!
    Olvass összefoglalót (pedig én azt hittem képbe vagy, de ez alapján nagyon nem)

    http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido

    "Egy átlag csomag, ha átjön a vámon így fog kinézni:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

    Amelyiket "megfogják" az meg ilyen:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
    Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
    Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
    Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check
    Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
    Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
    Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded"

    Pláne hogy azt írtad valami 10-en $-os tétel, akkor tuti nem lesz vámolva,
    akkor mit sipákolsz!?
    Komolyan nem értelek... hihetetlen amit itt leművelsz!

    (#32199) MrChef
    Ha kell, akkor az összköltség 27%-át ÁFÁzzák, és bizonyos érték felett (150€) van 2,5 általányVÁM plusz 1.500 Ft vámkezelési költség!
    Pl.: 20.000 Ft esetén: 5.400 Ft (ÁFA) + 1.500 Ft (vámkezelési költség),
    összesen: 6.900 Ft
    50.000 Ft esetén: 13.500 Ft (ÁFA) + 1.250 Ft (VÁM) + 1.500 Ft (vámkezelési költség), összesen: 16.250 Ft

    (#32202) MrChef
    120$ esetén:
    Kb. 225Ft-os dollár árfolyammal
    7.290 Ft (ÁFA)
    1.500 Ft (vámkezelési költség)
    Össz: 8.790 Ft plusz költség, ha "megfogják"

    (#32204) beg
    2,5% általányvám van...
    A kereskedelmi vámtarifát (ami sok számtech - műsz. cikknél 0%), azt csak 700€ / 100€ felett alkalmazzák, de egyszeri rendelők ezt úgysem érik el...
    ~220E Ft

    (#32208) Sentinel80
    Továbbra is ismétlem... mindenképpen homár-ért kiált majd!

    (#32223) beg
    Ha vám/áfa érték alatti (~6E FT), akkor mit számít, hogy berakja-e és esetlegesen látja-e egy NAV-os vagy sem!?
    Nem oszt, nem szoroz, ígysem - úgysem lesz ÁFÁZVA!
    Aki itt van, nem mindenki mobilt rendel... (ahogy pl. én se és a csomagjaim 95%-a 6E Ft alatti)

    (#32234) LámaZ
    Ott a pont, de valaki úgyis itt fog mindig sírni, hogy nincs itt 2hét alatt a rendelt cucc!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz daved14 #32251 üzenetére

    Szerintem másnap simán, DHL-ek gyorsak...
    Nincs címen senki (ha meg van adva telószám, és normális a futár - felhív hova máshova viheti el, ahol átveszed)
    Ha nem ilyet fogsz ki, akkor értesítőt hagy, hogy hol vehető át!
    (általában valami kieső helyen a várostól - DHL-nek nem tudom merre van elosztóközpontja, meg kérdés pesti vagy-e, stb.)

    Újboli kiszállításért fizetni kell...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz trebrona #32253 üzenetére

    Bocsi... valóban... futárszolgálat függő, hogy az újboli probálkozás fizetős-e? vagy benne van-e az árban még 1x kézbesítési próbálkozás...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #32257 üzenetére

    3024 illetve 2054 eladási számosat hogy lehet leminősíteni 24 eladásosra!?
    (ezt megtudod nekem magyarázni!?)

    Olyan furcsa dolgokkal tudsz jönni mindig, és sosincs rá reális magyarázatod... (már boccs)

    (#32258) sirkope
    Hidd el, ha "Bejövő küldemény vámkezelve" státuszba van, akkor nem kell utána fizetni... csak magát a mondatot elég értelmezni.... V-Á-M-K-E-Z-E-L-V-E!
    "Postai vámkezelés alatt" esetén kell adatokat beszolgáltatni... (postás néni vagy nem volt képbe vagy rosszul kérdezted vagy leszarta az egészet)
    a, Amúgy ha vámolják az ajánlott levél kiküldése 2-5 munkanapig is eltart
    b, attólhogy valamit levámkezeltek még nem jelenti azt, hogy másnap már meg is kapod... utána 1-3munkanap az átlag, szóval ezt holnap vagy pénteken még simán megjöhet... De persze ha küldtél adatot lehet, hogy simán átcsúszott és most adtál magadnak egy pofont és visszafordították, hogy ácsi, ezután jön a ÁFA pénzecske, mert az emberünk önkényt fizetne, amikor mi úgy gondoltuk, hogy ez nem ÁFAköteles csomag...
    (tracking infód most mit ír? Vámkezelve vagy Vámkezelés alatt!? Nem mindegy)

    (#32260) LámaZ
    Ez jogos, de apróhirdetési oldalas hirdetésre biztos nem utalnék előre..
    csak személyes átvétel!
    Értékelésés oldalon más a helyzet (pl. vatera), ott egy bizonyos összegig utalok (~10-20E) és persze ha csak megbízható pozitív értékelései vannak, de 20E felett biztos csak személyesen veszem át ott is...

    (#32262) WOT-H-A-C
    Igen, ez jogos... mostanában nekem is volt 1-2 olyan csomagom, ami csak "Célországba megérkezett" státusz után a vámos rész kimaradt és csak a Kézbesítés volt már... (fura, de nem ez a jellemző)

    (#32265) Rockybro
    Helyetted ne rendeljük meg!?
    Najó viccen kívül, neked kell mérlegelni! Én úgy látom nincs olyan egetrengető különbség a 2ár között, így inkább az EU-ból rendelném, mivel így biztos nincs +ÁFA, illetve 1hét alatt megkapom...

    Ugyebár a kínai ár vagy 15E vagy 21E (ha megáfázzák)
    A szállítás lehet 2hét, de 2hónap is!
    EU-ból 22E, de tuti itt van 1 - max 1,5héten belül!

    Szóval te tudod mennyire sürgős a dolog, és mennyit akarsz rászánni... Így a leírásod alapján én megrendelném EU-ból!

    (#32266) pezo00
    1hét után már illő lenne... írj rájuk, hogy mivan!?
    xyz ORDER-re y no TN number... xD

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #32277 üzenetére

    Ugyanazt nézzük!? Ennek konkrétan 24db pozitíva van és semmi más...
    (amit írsz, az a gyémántos és többezer eladókra érvényes, de nem egy 24db értékelésesre)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz gipsztigris #32279 üzenetére

    Lefoglalták a TN számot, ez a normális eljárás, ezután adják fel... Csak kérdés, hogy 2-3napon belül vagy 2-3héten belül adják fel... Ha a vásárlás / fizetést követően 1-1,5-en belül nem él a TN-szám, akkor illik baszogatni őket!

    (#32280) Dominó85
    Ez az elveszett / nem él / müncheni maffia lenyúlt csomagod!?
    Ha vámKEZELVE státuszt kapott, akkor semmi dolgod nincs, csak várni, hogy pár napon belül kivigye a postásnéni

    (#32281) gipsztigris
    Az a COMPLETE státusz csak a rendelésed végét jelzi, azaz, hogy feldolgozták és úgy complete

    (#32282) aytukabozs
    Ez alapján eléggé szőrszálhasogatónak tűnik, amit írsz... gyűrött leírás? gyűrött buborékos fólia!? komolyan!? hiányzó optikai gyári fólia? meg a többi... egyedül a karcos optikát "nem tudnám" megbocsájtani, de a többi eléggé szarrágásnak hangzik! (persze nem látom miről van szó és milyen mértékbe "károsodott")
    Aztán egy 100$-os telóra 50$-s refundot akarsz!? Az komoly! a 20$ + 5$ ajánlatuk korrekt volt! (így látatlanba, de ha elküldöd milyen gondjaid voltak vele, lehet igazat adok - bár nagyon túlzóan hangzik, ahogy leírtad)
    De ahogy néztem, valószínűleg már készletkisöprés van, így esetlegesen visszaküldött telókat is újraárusítanak (azaz lehet vaj a fejük mögött és "refurbished" telókat árulnak újként, ezt igazolja, hogy 100$-ra 20$-az simán megadtak volna)

    (#32286) sirkope
    Ha így néz ki a tracking konkrétan - nem töröltél belőle, írtad át, stb. Akkor amit előzőleg írtam... hülye voltál... levámkezelték, és mivel beküldted az adatokat, most visszafordították és levámolják... feleslegesen buktad a pénzed!
    (kár volt türelmetlennek lenned)

    (#32287) vadkörte
    Már boccs, de abból a 6napból 2hétvége, 1 meg húsvét volt.. Így az már csak 3, melyből a mai csak félnap, így az máris 2,5! (úgy imádom, amikor az emberek túloznak - "kicsit ferdítenek az igazságon" a saját érdekük bizonyítása érdekébe)

    (#32290) helixP
    Kínába visszaküldés
    50g-ig kb.1.200 Ft (ajánlott - trackinggel)
    100g-ig kb. 1.500 Ft (ajánlott - trackinggel)

    POSTAI DÍJSZABÁS 2014

    Én a helyedbe először készítenék egy tesztet ezzel a programmal:
    h2testw
    Ez megállapítja, hogy mennyi a valós kapacítása a kártyának!
    (teleírja majd visszaolvassa)
    Ha kamu kártyát küldött, de akár csak nem valós Class-út, akkor PayPal refund igénylés... ott mellékeled a képet a hibás kártyáról, melyet a programmal csináltál... és ott megbeszéled mi legyen! Ha ragaszkodik a visszaküldéshez, visszaküldöd nyomonkövethetően... (de kamukártyát legtöbbször nem kell visszaküldeni)

    Legközelebb meg mymemory-ról rendelj, ahogy írták... magyarhoz képest nagyon jó áraik vannak, és EU-UK-bő jön, így 1hét alatt itt van (igaz tracking nélkül küldik), de eddig vagy 6-8 alkalommal rendeltem, mind rendben pontosan megjött... Hétfőn rendelt árut, keddre feldoldozták - feladták, és pénteken a postaládámba volt, szinte minden egyes alkalommal! (ebay teli van kamukártyával és csak feleslegesen elbaszod az idődet a refundokkal... és tényleg nem sokkal drágább a mymemory)

    (#32294) GIJoe
    Igen! Ha "Postai vámkezelés alatt" státuszod van, azt már sajnos tuti megfogták, így elébe mehetsz, ha küldöd e-mailbe a dolgokat... de várhatsz a levélre is... de azzal csak elpazarolsz 2-4napot, míg kézbekapod!

    (#32296) helixP
    Indíts paypal-on ügyet, mert csak úgy van nyoma, hogy mit levelezel vele!
    (azt hogy privátba mit beszélsz az eladóval, nem fogja meghatni a PayPal-t)

    (#32309) Stanley-B.
    Amit mellékelt képet, ott a fejlécbe látható volt, hogy SG

    (#32310) Crytek
    Milyen ügybe!? Így nehéz válaszolni...

    (#32319) hege21
    Ilyen dátum esetén én újra elküldeném nekik...

    (#32322) Dominó85
    Ez is az elveszett SE-s csomi téma!?

    (#32327) westcoastog
    Leírása alapján nincs plusz költség, de az árát tekintve (9$), mindenbizonnyal tracking nélkül adja fel...
    Ha biztosra akarsz menni, inkább kérj ré +2$-ért TN számot...
    Bár TN-el kicsit lasabb szokott lenni (~3hét), de nyomonkövethető, míg TN nélkül gyorsabb (~2hét), de fennáll az esély, hogy elveszi / lenyúlja a postás, stb.

    (#32328) szlibud
    Ez érdekel engem is... (ha valóban ilyen van - történt)

    (#32330) beg
    Fura... webkártya esetén semmi rizikó nincs az ilyen összekötés para helyzetre

    (#32331) westcoastog
    6éves korom körül óta van bankszámlám (bankkártyám, bár ezt valszeg csak később kaptam), akkor nekem se volt munkám! :D Szóval ha külföldi rendelésbe gondolkodsz, érdemes csinálni egy alapbankszámlát - bankkártyát! (egyszerűbb lesz minden vásárlásod)

    (#32335) Sentinel80
    Hogymi 10.000? A csomag értéke, nem!? Vagy akkor még a postázása is 10E pluszba!?
    Azért ha valaminek annyi a postázása, mint maga a termék, jobban körülnéznék, hogy nincs-e olcsóbban a termék maga, vagy a postázás... vagy valami nagyon speckó cucc lehet! :D

    (amúgy már alapból ha 10E-ért adja csak fel, akkor érthető, hogy beikszelt valami speckó rovatot, ami miatt, hogy gebasz van)

    (#32343) tfalcon96
    Ha kaptál visszaigazoló e-mailt a refundról, akkor átlag 3-5nap (bankkártyára küldés esetén), paypal számlára küldés esetén azonnali - úgytudom! (azaz, ha paypalról fizették paypal-ra megy vissza, de ha rákapcsolt bankkártyával, akkor a bankkártyára)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32351 üzenetére

    Ohhh! :D
    Egyesek "okoskodásnak", mások segítségnek tartják az ilyen szösszeneteimet!
    (egyébként én is csak segítségnek szánom)

    Jó, így érthető, de én is írtam, hogy ha speckó termékről van (azaz ritka, csak 1 ember árulja stb.), akkor persze nem nagyon van választásod! Így itt most ez érvényesül! :)

    Szóval akkor van egy 10E Ft-os figura és 10E ennek a postája, (csakazért akarom tisztázni, hogy akkor milyen vám/áfa határba esik)

    (#32353) Sentinel80
    Itt kicsit tévedésbe vagy, ahogy más is írta!
    Akkor most összesen mennyit fizettél a termékért!? Szállítással együtt!? (csakmert a vám a szállítást is beleszámolja)

    Ahogy írták a magánszemélyes határ, csak akkor játszik be, ha GIFT jelölést kap a csomag!
    Szóval akkor 30$ a áru és 45$ az áru!?, összesen 75$-t fizettél!? (ahogy kibogarásztam a kommentek közül)

    Illetve ott rosszul írtad, hogy 150€ felett ÁFÁ-s csak, mert ez 22/45€ felett érvényes! a 150€ határ a vám-ra vonatkozik!

    (#32359) Sentinel80
    Viszont az, hogy hogy került egy SG-s csomag a GLS-hez, még továbbra is rejtély...
    Ez a "paritás"??? dolog miatt került ide...
    Most így elsőre a priority-ra tudnék tippelni, azaz, hogy elsőbbségivel adták fel! (bár akkor se lenne értelme, miért került a GLS-hez)

    Amúgy ezekután mindenképpen írd majd meg mi lett / lesz a történet vége (azaz, hogy jutsz a csomagodhoz), illetve esetleg egy homár-GLS posztot is megér! (hátha ott lesz valami/valaki okosabb a VPID témában)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32362 üzenetére

    Mert a ptkg.-el együtti ár számít... sajnos!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Eduard04 #32364 üzenetére

    Bizonyos mennyiséget beszabad hozni... Hány g-ról van szó!?
    (bár ebbe sem vagyok 100% bizonyos, sosem hozattam dohányt külföldről, de egy NAV-os tájékoztatóból rémlik, hogy adott mennyiséget lehet behozni, pl. repülőút esetén is pl. talán 1karton cigit)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Sentinel80 #32366 üzenetére

    A kínaiak mindent "GIFT"-ként adnak fel... vagy esetleg SAMPLE, stb. azért se számít ez...
    A GIFT jelölést úgyértettem, hogy nincs pénzforgalom... azaz tényleges AJÁNDÉK a csomag!
    És igen ahhoz kell ajándékozási szerződés...

    (#32367) Sentinel80
    Ezt jópár fórumtárs emberke megtudja cáfolni... (de ha nekem nem hiszel, higgyél a NAV-nak, én tőlük kaptam hivatalos válaszba)

    VÁM-ra válasz:
    "Amennyiben magánszemélyként, saját használatra rendel árut harmadik (nem uniós) országból, akkor a vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról szóló 1186/2009/EK rendelet 23. cikk (2) pontja alapján megállapítható, hogy importvámoktól mentesen hozható be az a küldemény, amelynek értéke postaköltséggel együtt nem haladja meg a 150 EUR összértéket."
    ÁFA-ra válasz:
    "Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 94. § (1) bekezdés C) pontja kimondja ugyanakkor, hogy mentes az adó megfizetése alól a Vámmentességi-rendelet I. fejezetének VI. címe alatt szabályozott termék (termékek) importja is, ha annak (azok) összértéke nem haladja meg a 22 eurónak megfelelő pénzösszeget."
    Postaköltség beszámoláshoz:
    "A vámot a vámértékből számolják. A vámérték a számlaérték és az un. vámérték növelő tényezők összege. Vámérték növelő tényező általában a csomagolási költség, szállítási költség, biztosítási költség, amennyiben azokat a vevő fizeti. A vámon felül az import vámeljárás során az általános forgalmi adót is a vámhatóság veti ki és szedi be. Az importált termékeket általában 27 % általános forgalmi adó terheli. A forgalmi adót az un. áfa-alapból számolják. Az áfa-alapba a vámérték és a vám is beletartoznak."

    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

    (#32368) Eduard04
    Az elég soknak hangzik...

    Hirtelenjébe ezt találtam:
    http://nav.gov.hu/data/cms278784/55._IF_Az_utasforgalomra_vonatkozo_vam_es_egyeb_szabalyok_2013.pdf

    Ez alapján 50g-ot "szabad behozni" vám- & adómentesen
    Kérdés ha több van, akkor mit tesznek... gondolom ha bevallod, akkor leadóztatják (de itt nem feltétlenül csak ÁFA van, hanem jövedelmi adó is a dohánytermék után)
    De lehet ez olyan termék, amit csak bizonyos engedéllyel szabad behozatni... (sajna nem tudom, máskor hamarabb érdeklődhetnél a NAV-nál, még a "baj" előtt)

    De ezeket úgy írom, hogy nem vagyok jártas a témában... csak amit most futólag utánakerestem

    (#32369) sirkope
    Ez elég érdekesen hangzik... (mármint, hogy vámkezelve státusz után vámolják)
    (esetleg PM-be megadod a TN-számot? Hogy ráleshessek... mivel megfogták így már mindegy, hogy nyilvános-e)

    (#32373) El_Diablo
    Karton alatt 1 csomagot értettem (10db), de valóban félreérthetően írtam... (bocs nem dohányzok, nekem az egy karton cigi = 10db doboz melybe 19-20db szál cigi van)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz maj-viktor #32375 üzenetére

    De igazából szerintem ez csak arra a behozatalra vonatkozik, ha te magad hozod...

    Itt is el kell különíteni olyan, hogy:
    - Légiúton (repülő) - 400€
    - Közúton (kocsi - busz) - 300€
    - Vasúton (vonat) - 300€
    - Hajón (hajó) - 300€
    &
    - Postai úton - 150€

    Legtöbbet behozni / legjobb mód (mivel magasabb határok vannak) légiúton érdemes "behozni" dolgokat!
    Postán alacsonyabb határok vannak, de az esetek 95%-ában postával jön...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Eduard04 #32379 üzenetére

    Az aroma, az most valami ízesített lötyi!?
    Vagy ízesített dohány!?

    Ezt mondjuk nem tudom, azaz, hogy konkrétan mit rendeltél...
    (régebben vp-ztem, de azóta olvastam már vannak más "tömések is", nemcsak ízesített dohány)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Eduard04 #32384 üzenetére

    OK!

    Azért majd írd meg, mi lett / lesz a vége a történetnek...

    Csak mondom, dohány ilyen szempontból specifikus termék, mert másfajta adó is vonatkozik rá, mint pl. a benzinre is! Így kíváncsian várom majd, hogy "ezt hogy kezelik."

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Graphics #32393 üzenetére

    Svájc nem EU tag, így EU-n kívüli küldeménynek látszik az is...

    Szerintem nincs tisztába teljesen az egésszel, ezért mert ilyen kijelenteni...
    Vagy úgy érthette, hogy miért nem EU-ból rendeled vagy esetleg hogy a DE - SE - CH, stb. post-okat EU-snak hiszi... vagy tényleg tud valami nagy trükköt, amit mi sem!

    (#32396) RVR400
    LOL! És tényleg, asszem pont ilyen fülhallgatót rendelt, nem!? xDDD

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz aytukabozs #32398 üzenetére

    Amire öten válaszolnak, próbálok nem válaszolni...
    Amúgy csak azért válaszolok egy esetlegesen megválaszolt kérdésre, hogy a kérdező több embertől is megkapja esetlegesen ugyanazt a választ, értsd ne csak 1 ember válaszra építse az értesülését!
    (aki lehet totál hülyeséget írt neki - válaszol)

    A te esetednél, ahogy írtam is, mivel nem fogom a kezembe, nem láttam róla képeket, hogy valójában milyen készüléket kaptál... Összegyűrt leírásról, meg pufi fóliáról írtál, ja meg hiányzó kamera fóliáról... ezekre írtam, hogy ez elhanyagolható dolog, a karcos kamerára írtam, hogy ott jogos a felháborodás! De még azt is leírtam, hogy fekete pont nekik, hogy újracsomagolt (refurbished) terméket árulnak újként! Ebben is igazat adtam neked!
    AZ IMEI -számos történetet egy szóval sem említetted!
    Az agyonkaristolt akku alatti részt sem említetted!
    (bocsi valóban nem szószerint ezt írtad, hogy leírás, de valami összegyűrt papírról írtál, ebből lekövetkeztetve a leírás lehetett az... az akku alatti "papír"? az inkább esetleg matrica, ha így írtad volna, vagy konkrétabban, akkor nem értjük félre azt, amit írtál)
    Én azalapján írtam véleményt, amit leírtál, azthogy milyen más dolgok voltak még (IMEI & matrica szétkaristolva), honnét kellett / kellene tudnom!?

    (most 100$-ért van, ahogy te sem írtad mennyit fizettél érte, így csak ezt az infót látom szintén)

    Nem az egó miatt válaszolok, csak a tisztánlátás - korrektség kedvéért.

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Varesz_86 #32404 üzenetére

    Mostanában kimaradnak néha "bejegyzések", de ja... postán átvehető, ott fizetsz pluszba áfa&vám-ért!

    Itt értesítő nélkül is átvehetem (persze azzal könnyebb), az értesítőn amúgyis szinte csak a ragszám van, meg a neved...

    De ha bemész a postára, hogy xy-névre, xy-címra vársz egy csomagot, biztos megtalálják - kiadják!
    Ha tudod a ragszámot, még gyorsabban!

    Személyi - lakcím kártyát ne felejtsd el vinni!

    /szerk
    Oh bocsánat Duliee gyorsabb volt, így ezekszerint (egyesek szerint :D), nekem már nem osztottak lapot! xD

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Szpájki #32412 üzenetére

    Mivel ali-n nincs PayPal ugyebár, így csak netbankból tudsz nekik küldeni prtscr-nt, pdf lementést!

    Olyan kell nekik, amin látszik, hogy micsoda és mennyiért van...

    Micsoda az a személyes menübe belépve order-nél lementhető, a mennyiért meg netbankból.

    (#32413) Crytek
    Eléggé claim gyanúsan hangzik...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tozo86 #32432 üzenetére

    Ingyen / olcsó postával (SG), 1hét alatt megjött és átcsúszott...
    (hétfőn várhatóan kézbe kapod)
    Hidd el jó páran irigykednek most rád!

    Nekem meg a 2014.04.17-18.-án (nemtudom melyik időzóna) rendelt 2db értékesebb csomim trakingje tegnap nagykegyesen elkezdett élni...

    A külföldről rendelés az ilyen... izgulás, hogy 1-2hét vagy 1-2hónap alatt kapod-e meg és utána hogy ha értékesebb átcsúszik-e vagy sem! Ahogy előttem írták, ez egy ilyen sport! :D

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Küldeném azoknak, akik a mostanában "eltűnő"
    Vám elé állítva & Vámkezelve státuszt hiányolja...

    ma kapott csomi:

    Röviden a lényeg, hogy "Célországba megérkezett" státusz után csak a "Kézbesítés regisztrálva" státusz van és volt
    (azaz nem utólag törlődött, stb., mindennap 2-3x néztem)

    Persze nem ez a jellemző, de ilyen is előfordul...

    A normál sorrend továbbra is:
    1. Célországba megérkezett
    2. Küldemény vám elé állítva
    3. Bejövő küldemény vámkezelve
    4. Kézbesítés regisztrálva

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kovigyuri #32499 üzenetére

    3db nem nagyon számít "kereskedelmi mennyiségnek" - gondolom ezért kérdezted a mennyiséget. Persze kérdéses, hogy mi a termék...
    De amúgy meg a végösszeggel foglalkoznak, nem a mennyiséggel... ha befizeted az utána a kirót "pluszterheket" (ÁFA - esetleges VÁM), nem hiszem, hogy problémáznak!

    Szal jelen esetbe ~18E Ft-nál (ha "megfogják"), akkor +27% ÁFA (4.860 Ft) + 1.500 Ft (kezelési ktg), összesen 6.360 Ft körüli plusz költséggel számolhatsz, így ~25E Ft-ba fáj a történet legrosszabb esetben!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tozo86 #32503 üzenetére

    Megmondtam...

    Mázli, sajnos nem ez a jellemző!

    (#32504) RVR400
    Kekszet te is kaphatsz! :)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vadkörte #32529 üzenetére

    Bocsánat, hogy merészeltem megmagyarázni, hogy esetleg miért nem mozdul a csomag, amikor húsvét és hétvége volt... De akkor állítólag neked és nekem is igazad volt, mert átlag 1-4munkanap alatt levámolják, te a 3-adikba voltál épp és "beragadt"

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák