Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sentinel80

    aktív tag

    Nekem új esetem van: eddig mindig a posta hozta vitte a csomagjaimat és rendben ment a vám ügyintézés.

    Azonban mosta Gé eles kapta a csomagot...

    reggel kaptam egy raklap papírt, hogy rendelkezzek, hogy ők vámolják e el vagy intézem magamnak, meg valami VPID t akarnak tőlem vagy adjak nekik 4000ft t hogy majd ők jól igényelnek nekem egyet.

    A következő opciókat adták meg:

    Szabad forgalomba helyezés 1750 ft + áfa (meg ugye 4000 HUF ért VPID) meg csatoljak cégkivonatott.

    Továbbítás vámáruként szintén 1750ft+áfa, ekkor meg kell adnom vámhivatalt is.

    Felhívtam őket: azt mondja a csaj adjak nekik aláírt számlát, meg pecsételje le az eladó (Szingapúr magánember, ebay) Mondom a csajnak magánemberként nem hiszem, hogy lepecsételi az is csoda ha aláírja... Aztán azt mondja legalább legyen aláírva, a pecsétet átgondolják....Aztán mondja kérjek VPID-t is hogyha azt akarom ők vámolják el..... :Y

    Heeee?? WTF?

    Utánakérdeztem a klasszikus vámkezelés posta pont hu n:

    Tisztelt
    VPID számot cégek ill. vállalkozók kérnek a Vámhivataltól. Magán személy esetében nincs szükség VPID számra a postai vámkezelés esetében.

    Tisztelettel

    Ezek most szórakoznak velem a GLS nél? WTF :W VPID ha egyszer magánember vagyok meg cégkivonat? miért nem vámkezelik ha küldök egy paypal számlát?

    Előre is köszönöm, ha valaki segít. :R

    Valakinek van GLS tapasztalata?

Új hozzászólás Aktív témák