Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz #56474624 #8026 üzenetére

    Elég nagy a káosz ezek között a mért paraméterek között. Önmagában a torzítás értéke nem mond semmit ha nem ismered a mérési körülményeket.

    Mondok konkrét példát. A minap elkészült végre az új végfokom és torzítást, frekimenet stb. méréseket csináltam + egy gyári félvezetősön (120W/8 Ohm) belső kábel csere előtt. Az én végfokom 10kHz/50W-on 0.9%-ot torzított először a gyári meg 0.01% alatt. Viszont összehasonlításkor a gyári hangjában éreztünk egyfajta rideg csikorgós keménységet. Főleg a női énekhangokon és a magasabb hangfekvésű hangszereknél. AZ enyém sem tettszett igazán, de nagyságrendekkel jobban szólt. Nagyon csípte a szemem a dolog ugyanis sokallottam a végfokom torzítását, mert a kisérletek közben sokkal kisebb volt. Ezért kutakodtam egy kicsit és kiderült, hogy hajnali 3 órakkor nem célszerű barkácsolnom már. Ugyanis elkötöttem a kimenők egyik tekercsét, de legalább mindkét oldalon egyformán. Nosa kijavít újramér. Az eredmény igazolt: 0.2% 10kHz/50W. A meghallgatás igazolt az enyébből eltünt a zavaró tényező. Viszont zavart az, hogy a gyári (egyébként jó hírű) ilyen csapnivalóan szólt. Négyszög jellel elkezdtük vizslatni... Nem kellett volna. Addig kicsi volt a torzítása amíg tisztán ohmos terhelésen mértük, de amint komplex terheléssel nyaggattuk összerogyott. 10kHz/50W-on 8 Ohm+680nF terhelés esetén 8% fölötti volt a torzítás! Ezen meglepődtem ezért meg mértem az enyémet is így. Azon is növekedett a torzítás de csak 0.6-0.7%-ig.

    Szóval ennyit az adatokról...

    (Egyébként meg lett a hiba oka. A tunig ezért nem csak a kábelezést érintette.)

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák