Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Btamas81 #105853 üzenetére

    Megesik ilyesmi máshol is, pl. hallottam olyan esetről, ahol a kollégának a szoba közepén lévő hallgatási pozícióban tűnt el a mélytartomány (egy mélyben egyébként erős doboz esetén), és a két oldalfal mellett állt helyre a tonalitás. Nekem autóban volt ilyen. A lényeg, hogy a leírás alapján jó eséllyel fázishibád van, a két doboz felől érkező mélyek a hallgatási pozícióban sajnos pont kioltják egymást. Ezt a hangsugárzók forgatásával, mozgatásával (előre-hátra, jobbra-balra) lehet elsősorban finomhangolni. (Autóhifiben időkorrekciót szoktak használni, és szobában is meg lehet próbálkozni dsp-vel, ha a dobozok helyén nem tudsz változtatni, de ez sokszor újabb problémákat tud szülni, úgyhogy én első körben kihagynám.) Ha ez nem segít, akkor akusztikailag lehet kezelni a szobát; ha ez lesz a megoldás, akkor keress szakembert, aki beméri a helyiséget, és javaslatot tesz a megoldásra.

    Ahogy denesdr írja, én is először a dobozokat kezdeném tologatni, forgatni, esetleg az állványt (vagy az állványon a dobozokat) dönteni.

Új hozzászólás Aktív témák