- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Fujifilm X
- Milyen TV-t vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
Új hozzászólás Aktív témák
-
cascada
senior tag
Sziasztok!
Nem tudom jó topicban vagyok-e. Remélem igen.
Egyik haverom a gépe /Asus A8NE-FM alaplap, 2.6GhZ-es AMD proci, 160GB ATA Seagate winyó/ még nyáron lefagyott és a táppal lekapcsolta. Következő indításkor fekete háttérrel kiirt vmi olyasmit, hogy NO SYSTEM FILES, PLEASE INSERT INSTALLATION DISK.
WinXP CD-vel bootolva a C:\ particiora azt irta, hogy 40GB-ból 40GB szabad és a partíció típusa: ismeretlen. Szóval elszállt a C:\.
Újratelepitettem neki C: particio törlése, uj létrehozása, NTFS. Ment minden jól kb januárig, aztán megint elszállt a C: ugyanez a hibajelenség.
Egy hónapja ujratelepítettem neki megint integrált SP2-es lemezzel C: particio törlése->új->NTFS. Driverek, programok, tűzfal, víruskereső. Minden OKé volt aztán másnap MSN-ezés közben újraindult és ugyanezt a fekete hátteres hibát írta ki, megint elszállt a C: particio.
Ma kicseréltem a gépében lévő 2 IDE kábelt. A DVD-re menő kábelt tettem a winyóra és a winyó kábelét a DVD-re /2 kábel volt a gépben/ és újratelepítettem neki integrált SP3-as WinXP, megint tiszta particiora+driverek+tűzfal+víruskereső. Driverek telepitése közben többször is volt restart. semmi gind nem volt. Aztán miután minden kész volt kikapcsoltam a gépet. Kapcoslom vissza és kiirja meignt PLEASE insert installation disk. XP CD-vel bebootolva láttam, hogy most nem a C: particio hanem a D:\ particio száltt el. 110GB-ból 110GB szabad particio tipusa: ismeretlen. Következő inditáskor előjött a CHKDSK. több hibás bejegyzést is talált a C:\-n, aztán ujraindult, előjött az XP logo de nem tudta elinditani a Win-t és megint ujraindult ahogy eltünt a logo. Szóval az OP rendszer is megsérült.Kérdésem: szerintetek mi lehet a hiba? Szerintem a kábelhibának és az alaplaphibának nem ezek a tünetei. Szerintem A winyó halt meg.
Ötlet? Tanács?Nagyon köszönöm és bocsi, hogy iylen hosszú lett

Új hozzászólás Aktív témák
- Elemlámpa, zseblámpa
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Rocksztár lehet a ChatGPT-ből
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- NBA és kosárlabda topic
- Milyen egeret válasszak?
- iPhone topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Seagate Barracuda 1TB 3,5" HDD-k (ár és állapot infók a leírásban)
- 512GB M.2 NVMe SSD Bazár Samsung / WD / Micron / Kingston
- BESZÁMÍTÁS! 8TB Western Digital Red Plus SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital Red Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Crucial P310 1TB M.2 2230 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bontatlan - 7100-6000 MBs - Eladó!
- Eladó 2db Nokia steel hr hibrid okos óra dobozával
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS37701 100% Akkumulátor
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 512GB FHD+ 100% sRGB - 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3126, 98% Akkumulátor
- Apple iPhone 11 Pro Max / 64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 100% akku
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




