Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisJack

    aktív tag

    Sziasztok! Van egy elég idegesítő problémám, remélem valakinek van rá vmi jó ötlete! Van egy pár M.N.C. épített hangfalam, amiket elsősorban zenehallgatásra használok, egyébként a hangfalakkal teljes mértékben meg vagyok elégedve, a gondom a következő: Ahonnan a legtöbbet használnám, kb. 2m távolságból, a sugárzókkal szemben, sokkal kevesebb mély hang hallható, mint a szoba más területein! Néha olyan, (mélyhang szempontjából) mintha egy negyedakkora teljesítményű sugárzó szólna! Ugyanebből a szögből, (szemből ugye) csak hátrébbról, kb 4,5-5m-es távolságból megfelelő minőségű mp3-ak esetén olyan mélyek szöknek elő, hogy a fejem belefájdul, csak az a baj, hogy ilyenkor már az ágyamról hallgatom, ami nem mindíg nyerő. Ugyan ez a helyzet ha nem hátrafelé, hanem mondjuk oldalra mozdulok el, ott is teljesen más a hangzás, nem is tudom, olyan mintha egy kör alakú sávban szólna igazán jól. Már próbáltam áthelyezni őket, de semmivel nem lett jobb a helyzet, sőt még romlott is ha figyelembe vesszük hogy eredetileg a tv (ami monitorként is szolgál) két oldalán helyezkedtek el. Lehet hogy egyszerűen túl kicsi neki a szoba? Vagy lehet a hangfalpakolgatáson kívül valahogy segíteni ezen? Valahol olvastam olyat hogy lehet variálni a fázisokkal, de fogalmam sem volt hogy miről van szó, úgyhogy nem jutottam semmire. Nagyon bosszantó hogy tudom hogy hogy szólhatnának, de be kell érnem ezzel! Plíz help mí! :R

Új hozzászólás Aktív témák