Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tzsolesz

    nagyúr

    válasz madd dogg #12713 üzenetére

    A váltó azért nem ég le olyan hamar, mint a hangszóró. Tuti hogy hogy a hangszórók mentek tönkre.
    Jó esetben csak a lengőszál ért el, és tört el, vagy akár a bevezetőszál égett el, és nem égett le a tekercs.
    Máskor ne a legrészegebb kezelje a zenepultot. Hidd el tapasztalatból mondom.
    Részegen semmilyen hangerő nem elég. :DDD

    villamos: Ha csak erről lenne szó, akkor nem lenne bibi, hiszen nem audiofil, szuper bemért hangsugárzókat szeretnék mérni, hanem kínai szarokat, vagy esetleg a közeljövőben magyar, vagy jobb minőségű külföldi hangszórókat.
    Az a baj, hogy a hangkártyáink nem valami fényesen muzsikálnak jel/zaj viszonyban. Integrált hangkártyákról van szó. Erre még rájön az, hogy kompenzálatlan a mikrofon átvitele, hiszen viszonylag nagy a szórás ezeknél. Pluszban még jöttek elő közben anomáliák, ott a végén 14-15Khz után. Én szerintem nem kéne már ott lennie semminek. Ezek a magas sugárzók nem igazán szólnak már ott. Maximum 14-15Khz, ne adj isten 16Khz-ig ha van még valami hangjuk, de ott már inkább csak halkan cicereg. Fölötte nem. Viszont ott van egy nagy kiemelés, nem beszélve arról, hogy nem szól az már 14Khz-en sem úgy ahogyan azt az ARTA grafikonján láthatod is. :( De ez csak a szerény véleményem. Mi is tanultuk az alkatrészek tűréshatárait, és műszerekét is, stb... Ezt végül is tudom. De ez nem okoz ekkora anomáliát, maximum pár tized decibelt. Az nem is lenne gond, hisze alig látszódna...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák