Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz Ed3r_X_ #165359 üzenetére

    Eredetileg a 3. nap bicepszezés volt egyenes rúddal, de néhány hónapja könyékhajlatban megsérültem, azóta pedig nem mertem még 100% rápróbálni. Tricepszre kondiparkban szoktam néhanapján edzeni, de az tényleg el van hanyagolva.

    Miért ilyen az edzésterv? Nem járok terembe, van egy "mini" fekpadom itthon 7 kilós rúddal és súlyokkal, és van egy plafonra rögzített húzódzkodó keret súlyövvel. A sorozatok között elég hosszú (5+ perc) szünetet tartok; annak ellenére, hogy futni/túrázni is szoktam, nagyon lassan áll vissza a pulzusom.

    Fekvenyomást enyhén döntve (15° talán) végzem: 80 kg + rúd (7 kg). Ebből mennek most 6-os sorozatok.
    Húzódzkodást a vállnál kicsit szélesebb fogáson: +20 kg súllyal. Ebből is 6-ok mennek.
    Akkor szoktam feljebb lépni a súllyal, ha legalább két sorozatban 8 ismétlést tudok.

    Végiggondolva az egészet, lehet, hogy a bicepsz a gond, ahogy te is írtad. Ugyan nem túl nagyok a súlyok, de mivel külön nem dolgozom bicepszre, ezért ez az izom lehet a szűk keresztmetszet a gyakorlatoknál. Akkor viszont lehet, hogy a kreatinba még nem kezdek bele.

Új hozzászólás Aktív témák