Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz GP-Sz #192 üzenetére

    Már tegnap leírtam az Mp3 lejátszók topicba ezt a dolgot, de most átmásolom ide is, mert látom, hogy sokan gondolkodnak az EX-szériában. Íme a tanmese:

    Megkövetek mindenkit, aki korábban azt állította, hogy lebomlik a Sony EX-71 kábele, mert sajnos tényleg így van! B*ssz* meg a jó édes q*rva... az a rohadék banda. Nincs 4 hónapos a füles és a nyak mögötti részen szépen lemállott a szigetelés a gyantás-lakkozott rézdrótokról. Azért egy 10k körüli fülestől kicsit többet vár az ember, joggal sztem! Úgyhogy mielőtt nagyobb baj lenne, nyugdíjaztam is, az egyébként rohadt jó és dekoratív fülest és ezúton megfogadom, hogy a büdös életbe' nem veszek többet semmit, amin a Sony felirat olvasható. Korábban azt állítottam, hogy egyetlen termékcsalád van már csak, amiben manapság a Sony még jó cuccokat csinál: a füles. Na visszaszívtam, mert ez fél év alatt a második Sony fülesem volt, pedig rohadtul vigyázok a cuccaimra. Senki, ismétlem: SENKI ne vegyen semmilyen Sony fülest, ha kell, típusonként elmondom, hogy melyiknek mi a gyengéje!
    Konkrétan az EX-71-nél tényleg elkerülhetetlen a fent említett jelenség, mivel, mint kiderült a kábelszigetelő-anyag semmilyen szilikont nem tartalmaz, és valami rohadt lágy kaucsukszármazékból készült és a bőr zsírtartalma, illetve a testhő nagyon rövid idő alatt elgyengítik és egyszerűen lemállik. Majd' összecsikartam magam, mikor megláttam... A nagykeres ismerős srác szinte kiröhögött és azt mondta: ''Na látod, mi elvből nem forgalmazzuk a Sony-t kb. 2 éve, mert amíg forgalmaztuk is csak a baj volt vele...'' Teljesen igaza van.
    Nagy pöcs ám a cég: kijelenti, hogy ha a kábel megy tönkre a fülesben, az nem garanciális probléma. Mé' bazmeg, mi tud még tönkremenni egy fülesben? Ellövöm a félmillis membránt, vagy eltöröm a kis fülbedugót? Egyszerűen vicc... A Sony nálam végleg leszerepelt. Konyec filma. Elég volt belőle, túl sokat csalódtam benne, totális a bizalomvesztés. Nyerészkedő banda.

    Viszont beújítottam egy Koss - The Plug szintén zárt rendszerű fülest. Már az első 10 perc után pozitívabb tapasztalataim voltak: sokkal dinamikusabbak a mélyei, mint a Sony-nak (igaz, hogy a magas tartományban kicsit gyengébb, de a mély- és a középtartomány kárpótolnak a soványabb felharmónikusokért), és még olcsóbb is volt valamivel, mint a Sony. Ugyan nem nyújt olyan esztétikai élményt, mint a Sony, de összhatásban tényleg jobb. Ja és elméletileg lepöcsételték a jótállási jegyet, miszerint: a Koss örökélet-garanciát vállal a termékre. Hát meglátjuk, mennyire lesz tartós. Mindenesetre jóval masszívabbnak tűnik.
    Mivel mindenképpen zárt rendszerű fülest akartam, így a lehetőségek száma erősen lecsökkent: konkrétan a Sony-n kívül a Koss és a Panasonic rendelkezik ilyen modellel (utóbbit nemigazán lehet kapni kishazánkban), illetve van még a Shure (E2c és fölfelé), ami viszont 25.000 Ft-tól indul. (azt igazából már színpadtechnikaként használják monitor-fülesnek a profi zenészek).
    Konklúzió: ha jó fülest akartok 4 márka közül válasszatok: Koss, AKG, Sennheiser, Shure.

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de gondoltam jobb, ha a más kárán tanultok. Ha meg valaki közben megvette az EX-et, az nagyon vigyázzon rá és kezelje le valami szilikonnal, vagy lakkal, vagy franc tudja mivel, vagy húzzon rá egy másik réteg drótszigetelést, de semmi esetre se hordja a nyaka mőgé húzva, mert semeddig sem fog tartani.

    Üdv.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák