Hirdetés

2014. november 1., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  FÜLhallgató topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-06-24 16:20:20

PROHARDVER!

Kedves érdeklődők! Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) unyadavid

unyadavid
(senior tag)

Szerintetek melyik a jobb illetve mennyivel?
KOSS Spar Plug vagy KOSS The Plug mert máshogy néznek ki de csak 300 Ft a különbség
:F

(#4002) janos666

janos666
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Khmm. Próbált már valaki ph aprón eladni fülest mert rájött hogy mégse tetszik neki? Már 2 napja megvan hirdetve (lassan több mint ameddig használtam) és még rá se bökött senki hogy "hát én féláron elvinném, de többért nem". (MX-55, 5000-re áraztam de írtam hogy lehet alkudni...)
Mikor videókártyát, CPU-t, stb. cserélek pár perc múlva jönnek az irreális, pár órán belül a megfontolandó és 1-2 napon belül elfogadható árajánltok...

[ Szerkesztve ]

Monitor, TV, projektor, kamera és nyomtatókalibrálást vállalok. +36 30 577 1994

(#4003) Macilaci457 válasza janos666 (#4002) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Nem jellemző. Csupán 3 topic foglalkozik ilyen jellegű audióval, nem is számít rá az aprók közt szerintem senki.

(#4004) vili13 válasza unyadavid (#4001) üzenetére

vili13
(őstag)

A plug és a sparkplug közül egyik sem jobb, hanem egyik rosszabb, mint a másik.

(#4005) rhonin válasza vili13 (#4004) üzenetére

rhonin
(senior tag)

annyira azért nem tré a plug szintem, nekem volt és az árához képest egész jó. Mély hangokban semmi gond magasat közepet meg valamennyire lehet korrigálni. Jó attól függ ki milyen zenét szeretne rajta hallgatni.
Az örök gari meg elég csábító szintem... :C ;]

(#4006) Macilaci457 válasza rhonin (#4005) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Miért az méri a fülhallgató minőségét, hogy milyen jó a mély? Az kb a hallható frekvenciatartományok 2.7% -a.... :U

Tehát ha a 2,7% megér 5300.- Forintot, szóval akkor ha mindenben olyan jó lenne, épp 200ezer forintba kerülne. Szerintem ez elég rossz ár - érték.

Attól, hogy valamin légkalapácsot lehet hallgatni, még nem azt jelenti, hogy zenét is lehet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4007) rhonin válasza Macilaci457 (#4006) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Ezért írtam, hogy attól függ ki milyen stílusú zenét szeretne rajta hallgatni.. :U
Szintem aki nem vájtfülü és nem komolyzenét akar rajta hallgatni annak ez egy jó alternatíva.

(#4008) Degeczi válasza rhonin (#4007) üzenetére

Degeczi
(PH! kedvence)

nem igazán: még a szöveget sem érteni a Koss Plugokon, annyira eltompul rajtuk már az énekhang is

de ének nélküli elektronikus zenére sem lehet javasolni, hiszen ott is nagyon kiütközik a durva magashiány

ilyen állapotában (mert állítólag a kivezető csövét levágva, és kb kétszer vastagabbat helyére ragasztva egész elfogadható lesz) bármilyen zenére teljesen elfogadhatatlan hulladék, pénzkidobás :(

(#4009) golyani válasza mob_zzz (#3980) üzenetére

golyani
(PH! addikt)

lassan 1,5 éve táskában, zsebben, nyakban hordva, naponta 1-2 órát hallgatva semmi baja.

HP Pavilion dv5-1080eh + OCZ AGility 3 120Gb

(#4010) rhonin válasza Degeczi (#4008) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Hát mondjuk az a szivacsos kivezetőcsöves megoldás elég ratyi. Nekem soha nem jött be... :F
Igaz hogy nem szól úgy közel se mint egy cx-300-as, ezt én is tanúsítom mióta beszereztem eggyet, de a fiatalok körében mint ahogy legtöbb ismerősömnél is nem nagyon számít a minőségi zenehallgatás hanem csak "döngjön mint az állat aztán király". :)) És nagyon sokan nem hajlandóak kiadni ennyi pénzt a cx-re. pl pécsett az árkádban asszem 11k-ért láttam Koss meg 5k körül van...
Persze én is a cx mellett vagyok nem azért írtam ezeket le :DD

[ Szerkesztve ]

(#4011) Macilaci457 válasza rhonin (#4010) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Most ez undorító dolog lesz, de azt mondom, inkább vegyen ennyiért hamis cx-et!

(#4012) rhonin válasza Macilaci457 (#4011) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Hát mondjuk ami igaz igaz, de nekem nem kéne annyiért se.... :U

[ Szerkesztve ]

(#4013) Degeczi válasza rhonin (#4010) üzenetére

Degeczi
(PH! kedvence)

a CX-300 egyébként sokkal kisebb mértékben ugyan, de hasonló karakterű a Plughoz: az is durván túlhangsúlyozza a mélytartományt, és elnyomja, függöny mögé teszi az éneket

de az árkülönbséget így is megéri (ha 11-et nem is, de pl Edigitalban 8800), az már megalkuvással hallgatható

(#4014) rhonin válasza Degeczi (#4013) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Én is onnan rendeltem... :C
Tényleg a gumiharang amit adnak hozzá mennyire bírja a gyűrődést???
És van egy általán olyan in-ear füles a megfizethető kategóriában amire azt mondod/mondjátok, nem nyomja el a mélytartomány az énekhangot??? :U

(#4015) ponti_ak válasza rhonin (#4014) üzenetére

ponti_ak
(PH! addikt)

És van egy általán olyan in-ear füles a megfizethető kategóriában amire azt mondod/mondjátok, nem nyomja el a mélytartomány az énekhangot???

A megfizethető elég relatív kategória, de ha jól sejtem akkor a cx300 karegóriájában (max 10-12k) gondolkodsz. "A fiúk" mostanában a cx95-öst kezdik favorizálni a cx300 helyett, a sennheiser topikban olvashatsz róla. :)

(#4016) Macilaci457 válasza rhonin (#4014) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

illetve az első lineárisabb fülhallgatók 20k-tól indulnak USA áron, azokban meg többnyire kevesebb a mély.

[ Szerkesztve ]

(#4017) rhonin válasza ponti_ak (#4015) üzenetére

rhonin
(senior tag)

oks, kösz utánaolvasok ennek a fülesnek. :K

Macilaci457: Hát az már enyhén drága nekem... ;]

Tényleg és az akg k324P??? Visszaolvasva hasonlónak írták a cx-hez bár enyhén jobbnak.. :U

[ Szerkesztve ]

(#4018) unyadavid

unyadavid
(senior tag)

és a mostani sony fülesemnél (MDR-E808) jobb a Philips SHE-8500 illetve a koss spark plug és ezek közül melyik a jobb mert adatok szerint a philips egész jó
:F :F :F

(#4019) rhonin válasza unyadavid (#4018) üzenetére

rhonin
(senior tag)

A philipset nem ismerem de a kossnál sajnos meg kell barátkozni azzal a ténnyel, hogy a közép és a magas hangok háttérbe szorulnak a nagy mélyhang kiemelés miatt... :U
Esetleg a sennheiser cx-300??? ;]

(#4020) unyadavid válasza rhonin (#4019) üzenetére

unyadavid
(senior tag)

tudom hogy a cx300 itt a kedvenc meg az egyik legjobb csak az a baj , hogy jóval drágább meg a kossnál élettartam gari van

(#4021) Degeczi válasza unyadavid (#4020) üzenetére

Degeczi
(PH! kedvence)

hogyan lehetne mégjobban kihangsúlyozni, h a Koss dugó ipari hulladék, zenehallgatásra alkalmatlan?

ennek fényében nem értem, miért szempont a garancia - attól még ugyanúgy fölösleges pénzkidobás egy használhatatlan termékre :F

(#4022) razsa

razsa
(fanatikus tag)

Hali! Most kaptam egy MX360ast, sztem megért 1900at, szép tisztán szól, basszusa is van, a magas hangok is egész jól összhangban vannak a mélyekkel. Nem annyira részletgazdag mint pl egy MX 560as, de szerintem jóval többet nyújt mint amennyibe kerül, és a 450/550es kategóriától nem is különbözik hangzásban szinte,talán az utóbbi kettő kicsit hangosabb.A vezetéke asszimmetrikus, és aranyozott a dugesz.
Hát ennyi.

My konfig: AMDAthlonXP 2600+ ,2X1GB Kingston RAM, Gigabyte GA-7N400 Pro2 alaplap, Seagate 80GB, Samsung SyncMaster 913V 19'' TFT

(#4023) janos666

janos666
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hmm. Én meg egy CX300-at hoztam ma haza. A közepes méretű gumi volt rajta ami elsőre kényelmesnek tűnt ezért azzal kezdtem próbálgatni egy MX55-höz viszonyítgatva (amire korábban már rátettem a legnagyobb gumit, mert úgy találtam legjobb hangzásúnak).
Aztán gondolkodtam melyiket szaggassam szét a kettő közül mert majdhogynem az MX szól jobban. Aztán rátettem a CX-re is a legnagyobb gumit és innentől nagyságrendekkel jobb lett a hangzás, csak picit nyomja a fülem.
Szóval nem bántam meg hogy MX55-ről CX300-ra váltok (hangzás szempontjából ér annyival többet amennyivel drágább), de még mindíg nem teljesen tökéletes a dolog. (bár pár nap alatt lehet hogy megszokja még a fülem és lehet hogy a világon nincs olyan füles ami egyszerre szól a lehető legjobban miközben teljesen kényelmes is számomra)
Ha kipróbálnék még valamit az a Cretive ZEN Aurvana lenne, csak az 17,5k és nem találni csempészáron...

Monitor, TV, projektor, kamera és nyomtatókalibrálást vállalok. +36 30 577 1994

(#4024) rhonin válasza janos666 (#4023) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Nekem is bejött a cx-300... :C
Én még az akg k324P-t próbálnám mert elég jó tapasztalataim vannak az akg termékeivel szemben! :)

(#4025) Macilaci457 válasza janos666 (#4023) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

lehet hogy a világon nincs olyan füles ami egyszerre szól a lehető legjobban miközben teljesen kényelmes is számomra

De van, csak 250$-tól indul egészen ... egyészen nagyon drágáig. :DDD
De azokhoz képes az Aurvana is szemétre való vacak.

Amúgy IEM-ek megszokása nem egy nap, hanem általában 2 hét napi használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#4026) rhonin válasza Macilaci457 (#4025) üzenetére

rhonin
(senior tag)

De van, csak 250$-tól indul egészen ... egyészen nagyon drágáig.
De azokhoz képes az Aurvana is szemétre való vacak.

Lehet, de az nem az átlag Magyar embernek készült, sajnos... :(

(#4027) Macilaci457 válasza rhonin (#4026) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Igaz, de nem feltétlen csak a sz@rok készülnek a magyar embernek. Legalábbis igyekszünk ezért ennyire válogatósnak lenni, ki mennyire teheti.

[ Szerkesztve ]

(#4028) Toto2000

Toto2000
(lelkes újonc)

Szasztok!

Hozatok egy Ultimate Ears Super.fi 3 Studio-t Amerkiából. Mit gondoltok, jó vétel?

(#4029) Macilaci457 válasza Toto2000 (#4028) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt azután kérdezed meg, hogy megrendelted, vagy még előtte. Csak mert aszerint válaszolunk. :P (az ilyen kérdésekre pláne)

[ Szerkesztve ]

(#4030) rhonin válasza Macilaci457 (#4027) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Igaz-igaz. :K

(#4031) Toto2000 válasza Macilaci457 (#4029) üzenetére

Toto2000
(lelkes újonc)

Még nem rendeltem meg... Nem jó? (rengeteg amazonos commentet elolvastam és meggyőzött)

(#4032) rhonin válasza Toto2000 (#4031) üzenetére

rhonin
(senior tag)

Elég jókat írnak róla... :U
Bár én kicsit tartok a külföldről való rendeléstől márcsak gariztatás miatt is.
De ha meglesz akkor írj majd róla! kiváncsi vok rá milyen! ;]

(#4033) shteer

shteer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

nokia telóhoz kell ennél jobb füles? Panasonic RP-HJE200E-K
a másik jelöltem a creative ep-630

tudom, hogy jobb a creative, csak nemtom a 6230i-vel kijön-e a különbség :F

Eladó: Sharkoon Quickport Mini USB3.0 HDD-dokkoló - 4k | hirdetéseim: http://tinyurl.com/mlqmrsq -- beszámítok 60-64GB-os garis SSD-t, 1.5m DisplayPort kábelt, Ivy i5-öt, Ferrarit, csillagrombolót

(#4034) Blackhole13

Blackhole13
(senior tag)

Üdv,
Sennheiser cx300-at vennék, mennyire ajánlanátok ezt a márkát/típust? - Mp3-hoz használám. Esetleg jobb tipp, hasonló kat. AKG?
Milyen élettartammal érdemes számolni esetében?

Pusztán annyi a különbség a cx400 ellenében, hogy nincs hozzá hosszabbító?

[ Szerkesztve ]

(#4035) shteer válasza Blackhole13 (#4034) üzenetére

shteer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

mindenki ezt ajánlja :DDD

Eladó: Sharkoon Quickport Mini USB3.0 HDD-dokkoló - 4k | hirdetéseim: http://tinyurl.com/mlqmrsq -- beszámítok 60-64GB-os garis SSD-t, 1.5m DisplayPort kábelt, Ivy i5-öt, Ferrarit, csillagrombolót

(#4036) ponti_ak válasza shteer (#4033) üzenetére

ponti_ak
(PH! addikt)

Nem jön ki. Várhatóan mindkettővel sisteregni fog mint egy lángossütő, mert mindekettő nagyon érzékeny. Én legalábbis a Nokia 3310 Classic-ot próbáltam cx300-zal, de számomra kibírhatatlan volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#4037) shteer válasza ponti_ak (#4036) üzenetére

shteer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

dilemma :D

volt szerencsém kipróbálni egy cx300-zal és az bejött - jobb mint az eddigi headsetem (gyári headsetbe beforrasztva 2 pana rp-hv158 füldugó)

ha annyira nagy igényem lenne, vennék mp3 lejátszót - de ezen a téren szeretem a kompakt megoldást

ezt újítottam a telóhoz eddig:

[link]

szerk: sztem a 3310c-nél jobb a jó öreg 6230i, persze összehasonlítottam a gépen lejátszott mp3-at a line-in-re bejátszott zenével és hááát.... de akkorse veszek külön kütyüt ;]

[ Szerkesztve ]

(#4038) Macilaci457 válasza Toto2000 (#4031) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Toto2000: Az sf.3 ára elég kedvező, viszont mellette van hasonló áron több olyan fülhallgató, amiknek bizonyos tulajdonságai jobbak nála. Amennyiben ezeket is megnézted, és úgy láttad a te igényeidnek mégis az sf.3 felel meg legjobban, úgy ez jó választás.

Hogy éppen neked éppen az sf.3 lenne-e a jó választás, innen elég nehéz megmondani.
De ha elmondod milyen szempontok fontosak neked, és melyek szerint választottad az sf.3-at, akkor talán tudok mondani 1-2 alternatív választási lehetőséget, amik közül leszűrheted, hogy melyik tűnik legszimpatikusabbnak, megfelelőbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#4039) ponti_ak válasza shteer (#4037) üzenetére

ponti_ak
(PH! addikt)

Ilyennel is próbálkoztam kb egy éve, de ez sem volt elég jó (Nokia E50-nel). Megrögzött iAudio-használó voltam már akkor is, azóta is. Különbözőek vagyunk. :) A telefon nekem csak kommunikációra szolgál, a DAP-ok pedig zenélésre (és inkább cipelek plusz egy kütyüt magammal, semminthogy zavarjon a háttérzaj)

(#4040) Macilaci457

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem olyan kérdésem lenne, tud-e valaki arra megoldást, hogy headset-ként használhassam a fülhallgatóm, de ne a trágya mobilról szóljon a zene, hanem az MP3 lejátszómról... magyarul bejövő hívásokat kezelje mellette.... :U

(#4041) BloodRay válasza Macilaci457 (#4040) üzenetére

BloodRay
(PH! kedvence)

Szerintem egyszerre a telefonnal és az mp3 lejátszóval nem tudja tartani a kapcsolatot bluetooth-os füles. Másképp meg nem tudom elképzelni, hogy gondolod. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4042) ponti_ak válasza Macilaci457 (#4040) üzenetére

ponti_ak
(PH! addikt)

Valamilyen BT-s vevőegység kellene, ami a hívás-kezelést is vezérli (ha van bejövő hívás, akkor zárja a DAP-jelet), és a Clip és az IEM közé rakhatsz?
Nem tudok ilyenről, de ettől még lehet hogy létezik, bár szvsz kicsi az esélye, hogy pont ilyen céleszközt találj... :U

Vagy cseréld le a Clip-et egy BT-s Samsung DAP-ra.. ..de ezt úgysem fogod... :) )

[ Szerkesztve ]

(#4043) Macilaci457 válasza ponti_ak (#4042) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Vagy cseréld le a Clip-et egy BT-s Samsung DAP-ra.. ..de ezt úgysem fogod... :) )

Tényleg nem. :DDD
Esetleg egy erősítő megoldhatná 2 bemenettel, és inverz hangerővel, ha az egyik jelen jön jel, akkor a másik lehalkul egy időre... csak ez még több doboz, még több vezeték..

Inkább nem kell. :D

(#4044) BloodRay válasza Macilaci457 (#4043) üzenetére

BloodRay
(PH! kedvence)

Ezért nincs ilyesmi. :)
Bonyolult lenne és még egy eszköz.
Plusz amit te írtál abban még mindig nincs benne az, hogy mikrofon sem ártana, hogy kommunikálj. ;)
Vaaagy még azt is kivezetünk a közbeiktatott erősítőből. :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4045) ponti_ak válasza Macilaci457 (#4043) üzenetére

ponti_ak
(PH! addikt)

Asszem találtam valamit...

A gugli ezt adta ki, a 4. találat az, by engadget...
..mondjuk a "bluetooth streamer"-re lehet hogy még többet dob a kereső, de lehet hogy ezek is jók...

Az első: Jabra BT3030
és a második: Jays Bluestreamer 2

Vagy ezek nem arra valók, amire neked kell..? :F

[ Szerkesztve ]

(#4046) Macilaci457 válasza BloodRay (#4044) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Jó, hogy a legkézenfekvőbb megoldás még egyikünknek sem jutott eszébe. :D

Kapcsoló... :)) Ha rezeg a telefon, átkapcsolod a fülhallgatót a telefonra, majd vissza a lejátszóra. :) Mint ha kihúznád a zsinórt és bedugnád a másikba.

(#4047) Macilaci457 válasza ponti_ak (#4045) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, ezt a BlueStreamer2-t ismerem. :) De de nem is néztem, hogy a DAP-pal rendesen kábellel kommunikál... (azt hittem mobilos BT-n való zenehallgatásra való)

Hmm. Kezd érdekes lenni. :)

(#4048) BloodRay válasza Macilaci457 (#4046) üzenetére

BloodRay
(PH! kedvence)

Csak ezzel még mindig az a baj, hogy nincs mikrofon a fülhallgatódon. ;)

(#4049) BloodRay válasza ponti_ak (#4045) üzenetére

BloodRay
(PH! kedvence)

Ezeket még mindig nem tudod összekapcsolni a Clip-el. :(
Bár ennek már van mikrofonja mivel headset. :K

(#4050) Macilaci457 válasza BloodRay (#4049) üzenetére

Macilaci457
(őstag)
LOGOUT blog

De, a BlueStreamer2 pont ezt csinálja... (DAP vezetékkel, telefon BT-n, saját fülhallgató, ha hívást fogadsz lekapcsolja a DAP-ot, és bekapcsolja a telefont, a B.S-en van mikrofon gondolom)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  FÜLhallgató topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.