Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz micro #1673 üzenetére

    Hello!

    Amit használok az a Dvbviewer Pro 3.9.2.0 és a CoreAvc 1.7 codec.

    Mindkettőt le tudod tölteni, ha gugliba beírod a nevüket (a Dvbviewer-t torrent oldalról töltöttem) . :U

    Ezt érdemes még letölteni, mert jópár H.264 codec van benne: HD Pack 1.8.

    A Dvbviewer beállításai:

    Settings/Options/Hardware:
    Itt kell látnod a listában tv tunert is. Nálam ez "Avermedia Hybrid Tv BDA Tuner" néven jelenik meg. Scan devices gomb segíhet, ha nincs még a listában a tuner.

    Settings/Options/DirectX:
    Itt a "H.264 video decoder"-t kell kiválasztani. Az Avermedia féle codec is megjelenik itt, de ha azt választom, akkor ugyanúgy akadozik a kép mint az AverTv-ben.
    A CoreAVC 1.7 vált be eddig még a legjobban nekem, de a HD PACK 1.8-ban lévők közül is sok működik.

    Channel/Channel List/Channel Editor:
    Target Root: Tetszőleges nevet adhatsz a csatornalistának.
    Reception Type: Terrestic -> Ez fontos!
    A kereséshez vagy használd a "Scan Range" gombot vagy a kis nyilacskákkal állítsd be a "Frekvency (Khz)" értékét, mert ha simán beírod a számot, akkor nem működik.. :(

    Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha nem világos valami, akkor kérdezz nyugodtan.

    Nálad is jelentkezik az a hiba, hogy a gyári szoftvert használva durván akadozik a kép?

    Én már két teljesen különböző gépen is próbáltam és mindkettőn rossz volt. Lehet, hogy az Avermedia codec nem kompatibilis a hazai DVB-T adással. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák