Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #210 üzenetére

    Ja, még egy, ami nélkül nem lehet létezni aktív Drupal-fejlesztőként:
    Drush.
    Én személy szerint eléggé lusta vagyok ahhoz, hogy össze-vissza kattintgassak az admin-felületen (nem szeretek ilyen rabszolgamelókkal időt elszarni), és megvárjam, amíg végre összerakja az oldalt, stb., meg backupoljak az update-ekhez, stb., ezért ez tökéletes eszköz számomra.
    Csak kiragadott példák:
    nyomatok egy ennyit parancssorból:
    drush pm-update
    a Drupal core-hoz és az ÖSSZES engedélyezett modulhoz megkeresi a lehetséges update-eket, és update-eli is őket, ha van újabb ajánlott verzió. Az adatbázis-frissítést is elintézi egyből.

    Én akkor vettem elő ezt az eszközt, amikor meguntam a piros figyelmeztetést, hogy nem ártana már security update miatt frissítenem a Drupal core-t és pár modult.
    Kicsit ismerkedtem vele, aztán elindítottam konzolból a fentit, készítettem egy kis kaját, mire visszaértem, megvolt a teljes folyamat. Backupot is készített az update-elendő modulokból.
    Persze éles projektből saját mentés akkor sem árt, minden adat inkább legyen meg akár kétszer-háromszor, mint egyszer sem.

    Másik use-case: most pl. a Drupal 7-es frissítésénél előjött egy modulhiba, a UUID modul alpha3-as változatába beleraktak egy kisebb hibát:
    [link]
    "Undefined variable: replacements in uuid_tokens() (line 95 of ...sites\all\modules\uuid\uuid.tokens"
    OK, megnéztem, a topicban írják, hogy a devel változatban már javították ezt az egyébként nem túl tragikus hibát.
    Na, akkor frissítsünk csak a develre, de a franc fogja böngészőben megkeresni a UUID modul oldalát, és az alapján begépelni a pontos változatot (jó, itt nem túl bonyolult, 7.x-1.x-dev, de kinek van kedve gondolkozni rajta, hogy ez még csak az 1-es változat), ezért inkább begépeltem ezt:

    drush dl uuid --select

    Ez felkínált egy listát:

    D:\Projects\web\PHP\drupal-7\htdocs>drush dl uuid --select
    Choose one of the available releases for uuid:
    [0] : Cancel
    [1] : 7.x-1.x-dev - 2012-Jul-18 - Development
    [2] : 7.x-1.0-alpha3 - 2012-Jan-31 - Supported, Recommended

    1
    Project uuid (7.x-1.x-dev) downloaded to D:/Projects/web/PHP/drupal-7/htdocs/sites/all/modules/uuid.

    Project uuid contains 4 modules: uuid_services_example, uuid_services, uuid_default_entities_example, uuid.

    Szóval a lényeg, hogy csak bepötyögtem, hogy 1-es, és kész is volt.

    Persze ha Access denied üzenetet kap az ember, akkor figyelni kell a jogosultságokra (esetleg adminként el lehet indítani a parancssort), meg arra is kell figyelni, hogy ne legyen lock-olva a webszerver által (nálam ezt megtörtént, ekkor jött jól az Unlocker).

    Vagy többnyelvű oldalnál le akartam tölteni a frissített modulokhoz az esetleges fordítási frissítéseket, akkor ennyi:

    drush l10n-update

    A listát még sokáig lehetne bővíteni: drush.ws

    Ajánlom a használatát, ezt is folyamatosan fejlesztik.

    Sk8erPeter

  • Siriusb

    veterán

    válasz Sk8erPeter #210 üzenetére

    Nem tudom, miért nem működött, 1 pillanatot sem szántam rá, hogy kiderítsem. :(

    Amikor pl. csak a key neve kell, jó az a var_dump, kattingatni sem szükséges, egyből ott fekszik előtted kiterítve. S erre az egy alkalomra nem érdekel, mennyire töri szét az oldalt. Elég rendesen rombol, az biztos. :) Jobb napokon még a <pre> -t is hozzácsapom. :)

    Ki kell próbálnom a Drush-t. Ezért szeretem az Arch Linux-t, valaki már készített is hozzá PKGBUILD-et, szóval pikkpakk felrakom.

    Ez az UUID miért jó? A leírásból hirtelen nem jöttem rá. Ha esetleg *röviden* leírnád. ;] Csak viccelek. ;)

Új hozzászólás Aktív témák