Hirdetés

Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Van egy érdekes problémám, ami bő egy hete jelentkezett először, azóta viszont router csere után is létezik.

    Adott egy FiberPower 60-as net, amit legalább fél évig problémamentesen osztottam meg az itthoni internetelérést igénylő eszközök (1 desktop, 2 laptop, egy WiFi-s nyomtató és 2-4 okostelefon) között. A desktop PC kábelen csatlakozik, az összes többi WiFi-n. Augusztus közepén elmentünk nyaralni, és az egész rendszert áramtalanítottam, de a modemből a koax kábelt nem húztam ki. 10 nappal később hazajöttünk, és bekapcsoltam mindent. Azóta folyamatosan szakadozik a net a router és a modem között, bár a router státusz menüjében mindig jónak látszik. Ha a modemet közvetlenül kötöm a desktop PC-re, nincs semmi gond, tehát a UPC-t nem izgatja a dolog. Éppen ezért először a régi Netgear router meghibásodására gondoltam, és vettem is egy újat, egy szintén Netgear WNE3500v2-est, gondolván, hogy a gigabites majd jó lesz később egy 120-as (vagy más) nethez is.
    A probléma viszont maradt, bár mintha nem jelentkezne annyira sűrűn (a korábbival néha percenként szakadt).
    A router beállításaim:
    IP, DNS automatikus, MAC fixen a PC-s kártya címe. DHCP automatikus 150-254 között, fixen 150-es a desktop PC.
    Port FW-nél egyetlen port (uTorrent) beállítva, IP a 150-es. uTorrent nélkül is szakad a net...
    MTU-t már levettem 1436-ra, ennél kisebb biztosan nem kell.

    Amit még nem próbáltam, hogy ha a desktop PC-t kikapcsolom, és csak a WiFi-s eszközöket használom, akkor is szakadozik-e a net. Akkor leszek igazán tanácstalan, ha nem. :)
    Illetve a régi routert nem próbáltam még máshol, könnyen elképzelhető, hogy hibátlan az is...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák