Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9026 üzenetére

    Na igen, de meghagyhatták volna külön a telepítőt is, ha már az "individual" jelentéséhez ragaszkodunk. Amúgy, ahogy látom, ezzel az újabb telepítővel is éppen elég baja van rengeteg embernek.
    Értettem. :R

    Zoli-206: Én sosem teszem fel. Igaz, nem is AMD-s konfigom van. ;] Amúgy érdemes óvatosan bánni vele, anno 580X-es lapomban az SB driver lőtte ki a CF-t, amikor megjelentek az újabb AMD chipsetek (ahogy már csak az AMD szokta avultatni a hardvereit). Ma már nincs ilyen gondom (lásd fent). :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Zoli-206

    senior tag

    válasz Steelmanus #9029 üzenetére

    Köszi, a többieknek is. Igaz feltettem, a múltkorában is. Rosszabb nem lett tőle semmi :) Gondolom azért gáz nincs vele ha fent van, végül is a Catalyst is tartalmazza ezen drivereket, csak régebbi verziót. :U

  • westcoastog

    veterán

    válasz F_Zolee #9038 üzenetére

    Az overdrive meg a powerplay nem nagyon fér meg ebben a driverben.. nálam is csak 400-ig veszi vissza a gpu-t, a memók meg 1200-on maradnak ha a nem a gyári órajelen (850mhz gpu) fut a kártya. Gondolom lassan jön egy hotfix. :U

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #9031 üzenetére

    Írtam, hogy tesztelésre, csak el kellene olvasnod, amire válaszolsz. :B ;)
    Megnéztem a W7 + XP drivert: önmagukban 57,7MB-ot nyomnak, a telepítőjük 78,3MB. Az egész Catalyst csomag (XP CCC nélkül) 250MB, kicsomagolva és szeméttelenítve 150MB, amit ráadásul kisebbre összelehet csomagolni, mint a szarul csomagolt AMD telepítők.
    A CF-ről meg nem is szóltam.

    moonguru: Ha elvesztek valamitől a felbontások (nálam nV-ATI VGA cserénél fordult elő, hiába pucoltam rendesen a meghajtót, érdekes módon ATI-nV-nél nem volt ilyen), akkor vsz csak OS reinst segít. Én legalábbis sem monitor, sem VGA-driverrel nem tudtam visszahozni. Persze ez is lehet hardver-specifikus hiba, ahogy más okból is fakadhat.

    hfrankee: Keress rá, ill. nézd meg driver-letöltő oldalakon, mert az AMD jó ideje nem adja a saját régebbi drivereit, nyilván nem véletlenül (avultatás).

    F_Zolee: Én eddig is mondtam, mindig lehurrogtak érte.

    westcoastog: Hónapok óta pre- v. béta néven adja ki az AMD a "rendes" meghajtót, a végleges pedig a hotfix lesz (lásd a megjelenési dátumokat). Így küszöbölték ki, hogy mindig hotfixet adjanak ki. :D

    Abu85: Nem hiszem, hogy a felhasználókat érdekelné, miért b.sznak ki velük, vagy miért adtak el nekik hibás VGA-t. :N Úgy látom, megint az egyéb hibákat leplezik ezzel az órajel emeléssel (ahogy a HD4870-ek RAM-jai is azért kénytelenek gyárilag 2D-ben is 3D frekin járni, hogy kiküszöböljék a villódzást). Szerencsére ATT-t használok, így nem kényszerülök ilyesféle problémákkal (sem) szembesülni, de ez azokat kevéssé vigasztalja, akik a CCC-t használják. :(((
    Az már más kérdés, hogy egyeseknél az alacsony órajel, másoknál meg a magasabb okoz gondot (azzal a sok felhasználóval csak a gond van :DDD ), ami ugye nem lenne stabil meghajtóval.

    Viktor77: Akkor a kedvedért +1X leírom, hogy nem a letöltési metódusba (+1 szó, amelynek nem ismered a jelentését) "kötöttem bele", hanem abba, hogy az "individual" (javaslom, járj utána e szó jelentésének is), csomagokhoz hozzácsomagolják az oda nem tartozó részeket, és nem teszik valóban önállóan letölthetővé a csomag részeit, pl. drivert, AVIVO-t, stb azok számára, akik képesek segédlet nélkül is programokat/meghajtókat telepíteni (ahogy régebben volt). Szerintem hiba, szerinted nem, de ez egyéni mérlegelés kérdése, nem vagyok köteles egyetérteni veled. :) Attól ez még a topicba illik, hogy neked nem tetszik. Az OFF-ot magamtól is jelzem.

    Szerintem a "hülyeség" abba belekötni, aki a Catalyst csomag ilyen-olyan hibáiról szól (nem egyedüliként), miközben ha nem lennének ezek a hibák, akkor nyilván nem lenne miről beszélni. Szóval ha kifogásod van az ellen, hogy szólok a Catalyst hibáiról, fordulj az AMD-hez, hogy adjanak ki hibátlan meghajtót, ami kutya kötelességük lenne (lásd: terméktámogatás a megvásárolt termékhez). :P

    Kíváncsi vagyok, hogy ha nem használod a hibás ATI drivert (vagy adott esetben nV-t), akkor vajon mivel vezérled a megjelenítődet (+1X a hülyeségről). :P Nyilván erre nem tudsz válaszolni, főleg, hogy az nem OFF lenne. :U

    Hogy ki nem illik a topicba, ahhoz elég megnézni a hsz-aidat. Tudod, moderátornak lenni nem azt jelenti, hogy szükségtelenül, öncélúan beszólogatsz és rendezkedsz a topicokban (miközben pü. is lehet figyelmeztetni valakit, ha vét a szabályok ellen, amit én nem tettem). De lehet, hogy ebben is eltér az értelmezésünk. :) A személyes problémáidat szíveskedj személyes üzenetben jelezni, hogy kövesd a PH szabályzatát, amely betartása felett őrködnöd kellene, mert így eléggé árulkodó a viselkedésed. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Viktor77

    titán

    válasz katt777 #9053 üzenetére

    Gratulálok!

    Előjött az ultimate aduász beszólás, a "Moderátor ilyeneket nem írhat!". Gyönyörű. Miért nem lepődöm meg ezen sem?

    Ne válaszolj, ez már csak költői volt. Fasz vagyok (magamra mondhatom?), hogy egyáltalán válaszoltam egy hsz-edre, pedig milliószor megfogadtam, hogy nem fogok.

    MOD: Hogy kicsit ON is legyek, és válaszoljak az eredeti kérdésedre, nem értem mi a gondod. Nem tudom pontosan melyik komponenseket szeretnéd használni, de gyakorlatilag ott van az összes külön-külön elérhetően. A driver maga 28 mega, a CCC 49, a HydraVision 28, és az Avivo csomag 27. Hogy jön össze neked a 250 mega?

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz bigdigit #9082 üzenetére

    Az NV driverek helyett nézzél be a kártyák topikjába. ;)

    Viktor77: Van ott is baj. A GeForce aktuális gondjai a Metro2033 alatti textúrahomály MSAA mellett. AAA mellett még a GTX 400 sorozatot is érinti. A Ferminél a Crysis Warhead esetében továbbra sem lehet az objektum részletességét maxra tolni, míg a BattleField: BC 2 multiplayer pályáinak betöltése lassú. Bár ez nem a driver hibája, a játék fordít sokáig a DX10.1-es és a DX11-es módban. Az ATI is csak félmegoldást adott rá. Előre lefordították a shadereket. A fejlesztőknek kellene javításról gondoskodni.

    Nem hiszem, hogy esne az ára. Talán az év legvégén, de ezt a kártyát nem tudják megverni. A HD 6800 lehet nála gyorsabb, ami csak jövőre jön. Az NV-nek GF104-je lesz, ami természetesen jó, hiszen végre vissza lehet fogni a GF100 termelését. Ettől függetlenül a HD 5970-et két GF104-gyel sem lehet hozni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Dreamie

    őstag

    válasz Ottoka #9075 üzenetére

    Ottoka: Két hete vettem egy sapphire radeon 5850 toxicot, nálam 10.4-es driverral 1/2-3/4 óra settlers 7 után csíkosra fagyott a képernyő..., de ez előfordult World of warcrafttal is, mondjuk ott kb. 2x és utóbbi 2*3-4 óra játék után semmi. Tápcsere, Winfos reinstall, Bios frissítés kártyán és alaplapon, szal elég sokmindent próbáltam, de régebbi drivert nem... mondjuk most már mindegy, mert visszaküldtem, mert úgy gondoltam hardver hiba lehet.

    kérdésem az volna, hogy a settlers 7-nél milyen hiba volt?

    előre is köszi.

    Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Visormail #9098 üzenetére

    Például, hogy le van írva a manualban? Ja, hogy azt nem szokás elolvasni? :)

    A meghajtók telepítéséről a gyártónak kötelessége útmutatást biztosítani. Az AMD a hivatalos weboldalon le is írja, hogy kell csinálni. Előzőt törölni majd újraindít, újat fel és újraindít. Persze ennél bővebb a howto. De ez benne kell, hogy legyen a termék kézikönyvében, hiszen hozzátartozik a működéshez. A kézikönyvet pedig nyilván nem viccből adják a kártyához.

    Én még a 3rd party programokat sem ajánlom, nemhogy a sima rátelepítést. :D

    A problémákra bizonyíték van, hiszen havonta jön a driver, ezt kár tagadni. Én sem teszem. Ami a vitánk lényege, hogy nincs álláspont meddig felelős az AMD a termékért. Én azt mondom, hogy a Catalyst csomagért felelés, és minden más telepített program után a user gondja. Egyszerűen nem várható el egy cégtől, hogy a gyári meghajtóval tesztelje a különböző finomhangolási programokat. A 3rd party vagy mod drivereket sem véletlen tiltotta le az NV és az AMD. Ha baj volt velük, akkor rögtön a gyártókat vették elő a felhasználók, pedig nem is ők okozták a hibát.

    Dreamie: A Settlers hibát a driver okozza, és az a Catalyst AI kikapcsolásával orvosolható. A probléma sem így néz ki. Szimplán villognak a fák vagy textúrák. A te kártyád hibás volt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Antibá

    tag

    Segítség kellene.

    Vistáról válltottam Win 7-re.

    LCD-re van hdmi-n kitolva a kép , Ati 4830-a karival.

    Az a gondom,hogy vista driverben volt egy olyan opció ,hogy kitudtam a szélekig húzni a képet.

    Felraktam a Win 7-re az ati drivert ,szokásos fekete keret hiába 1920x1080-ra van beállítva a desktop.
    Gondoltam majd átállítom ,de a catalystben nem találom sehol ezt a funkciót.

    Haver gépen igaz neki monitorja van benne van a driverben ez a lehetőség.

    Mit csinálok rosszul?

  • BetyárATI

    csendes tag

    Sziasztok!
    ÓRIÁSI gondom van! ATI EAH4770Formula és a Catalyst... ezek nálam nem szeretik egymást.... Legújabb driver, legújabb CCC telepítve, de a CCC nem indul el. Hibát nem ír ki, rákattintok, 1mp homokóra, de semmi nem történik. Volt már uninstall/reinstall, eredeti CD-vel install, régebbi driver/ccc install, de nem működik. Illetve az ATI-s programok futnak, telepítés naplóban semmi hiba, minden ok, jobb egérgomb-asztalon megjelenik a CCC, de nem indul el!!! Ha vkinek lenne vmi ötlete??? (Volt már NETFRAMEWORK-ös ötlet, de az is ok, 2.0-3.0 SP-k...)
    Már teljes a tanácstalanságom....
    Előre is Köszi

  • Ottoka

    őstag

    válasz Dreamie #9099 üzenetére

    A hiba a távoli fák villogása, amit persze az új driver sem old meg. Közben kipróbáltam. Majd mindjárt jön a kapitány és mondja hogy ai off, ami annyi, mintha eszkimónak árulnál jeget. Különben jó ez igy, gondolom kevesen vették meg a settlers 7-et.... akinek atija van az mind elmondja.. legjobb

    Egy nagy takony az amd ezekkel a radeonokkal. De ahogy olvasom köpködni a népet, chipset driver sem áll sokkal jobban. Talán nem véletlen a minimális piaci részesedés, ami folyamatosan csökken...

    [ Szerkesztve ]

    Mezőhegyes

  • Zolás

    addikt

    válasz Steelmanus #9115 üzenetére

    Legfőképp a Battlefield Bad Company2vel játszom. A 10.4ből is a preview 10.4a kellett hozzá a régebbiekkel nem volt gond.
    A 10.5ös minden játékomnál megcsinálta a lekapcsolgatást. 1 napig tökéletes volt de másnapra kezelhetelen lett.
    Win7 64bit oprendszert használok. A 10.5ös driverrel ugy érzem gyorsult a játékok betöltése még CCC alatt is csak utána a játék használhatalan lesz. A 10.4es sima driverrel más játékban nem volt gond csak pont ebben ezért kellett a preview verzió.
    plGTA4 teljesen kihasznál mindent ami a gépben van ki is fagyott amikor lekapcsolt a vidkari 2d-be. Counter Strike source vigan elfut mert inkább a procira megy rá de eléggé meglepődtem amikor a stabil 250fps-ből maradt 80-100.

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • Ace Ventura

    addikt

    Sziasztok!
    Elég régóta van már ati kártyám, de van pár dolog amire még nem tudtam rájönni, és engem személy szerint bosszant.Lehet mást nem érdekel, de van pár dolog, ami nvidiánál nem volt.
    1.Játékoknál, ha fraps-al monitorozom az fps-eket, akkor a számolás alatt fekete kockában jeleníti meg a számokat, míg nvidánál a game texturájára tette fel.
    2.Lehet kiröhögtök, de én szoktam néha régi gagyi játékokkal játszani, és most elővettem a Restaurant Empire 1-et, és ott is az egérmutató helyett is fekete kocka jelenik meg.nvidiánál rendesen egérmutató van.
    3.Régi nagy kedvencem az Age Of Empire 1, és annak a grafikája színes pöttyös ati karival.

    Ezekre a problémákra vannak megoldások esetleg?Ez már a 5-6-ik Ati karim, és mindegyiknél jelentkeztek ezek a problémák.Op rendszer is tök mindegy mi van fent, mindegyiknél ezek a jelenségek tapasztalhatók.Driver is tök 8 mit teszek fel.
    A térj vissza nvidia-ra jellegű hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi, csak azt szeretném tudni, hogy valami beállításbeli gond van, vagy ati driverhiba, esetleg a régebbi játékokra tesznek magasról, és azért szívok ilyesmivel?Az 1-es probléma minden játéknál megvan, legújabbaknál is.

    Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

  • Alastair'

    nagyúr

    Én 64-es Win7-en, most a Driver Sweepert használtam a 10.5-ös telepítése előtt, valamiért nem akart rendesen települni, összeakadt az 10.3-assal. 10.4-est kihagytam, mert grafikai hibákat okozott a 4870-esnek. Viszont mivel felraktam a Metro2033-at, gondoltam egy új driver elkélne. A sweeper tökéletesen takarított, még a win7 dugi driverét is vitte. :DDD újraindítás után kérte a 7 az Ati driver telepítését. Elindítottam, természetesen rendszergazda módban, a 10.5-öst, tökéletesen feltelepült a CCC-vel együtt. Restart, és minden rendben működik. A Metro2033-is jól fut, meg se kottyan a 4870-esnek.
    Én előszeretettel fogom továbbra is használni a Driver Sweepert.

    Alister from Hell

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz bmg456 #9173 üzenetére

    Én se tudtam, próbáld úgy, hogy külön leszeded csak a drivert aztán a CCC-t megint külön úgy jó lesz legalábbis nekem így sikerült!:)

    Sajnos az a gond szerintem, hogy a Te win7-esed-nél is jogosultsági problémák vannak az ideiglenes könyvtárban és nem engedi oda a catalyst egyes telepítéshez szükséges kibontott anyagait bepakolni.

    [ Szerkesztve ]

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • kovacsroli

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy barátom gépébe tettem egy 9600XT-t, megy is csak az a gond vele, hogy az eddigi összes kipróbált CCC-vel újraindul, ha pedig csak display drivert teszek rá, dx-diag szerint a 6.4-es marad rajta :F Teljesítményben pedig elmarad a várttól.
    Mit érdemes még kipróbálni?

    Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

  • zack

    nagyúr

    válasz Ottoka #9227 üzenetére

    Abu már írta, de azért én is leírom. Nem vagyok egyik párti se. Az elmúlt időszakban az 5xxx és a Fermi szérián kívül szinte az összes G200 járt nálam hosszabb-rövidebb ideig, és Ati oldalon pedig 4890 CF, 4890, 4870 X2.
    Driverek tekintetében egyik gyártóval se volt gondom, de lehet hogy ez már önmagában véve hibának számít ha valaki problémamentes, mert biztos valamit nem jól csinál. :P
    Elégedett voltam a 295 teljesítményével is, de a 4890 CF még jobban tetszett, pedig akkoriban még az nV-s Crysis Wars-ot toltam. :U Amikor átálltam a 4890 CF-re a lagok megszüntek. Ezek tények, amiket én tapsztaltam.
    De ha már mindenképpen keressük a szálkát az ATi-ban és a CF-ben, jó régre kell visszakanyarodnunk. 3870 X2 kiadásakor 8.2 beta driver volt kint ami csapnivaló volt, de csak ez támogatta így-úgy a 3870 X2-öt. Ez volt februárban. Úgy emlékszem talán a 8.4 vagy a 8.5 drivertől lett drasztikusan gyorsabb a 3870 X2. De azóta nincs gondom a driverekkel. Volt egy LCD tv problémám nem túl régen, miszerint a játékok nem futottak full screen-ben, körben fekete keret volt. Abuval próbáltuk megfejteni mi lehet az oka, de nem jöttünk rá. Driverre gyanakodtunk de 2 hétre rá kiderült, hogy a tv a "ludas" amit az új firmware meg is oldott. Itt sem Catalyst hiba volt.
    Jó ideje problémamentesen játszom, így nincs okom bármelyik gyártóban kételkedni, de az biztos, hogy Fermi-t nem fogok venni ennyi pénzért. 100x inkább egy 5870/5970.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9231 üzenetére

    Rosszul emlékszel. Az AI Off teljesen kilő minden profilt. Profil nélkül nincs CF. AI nélkül még ez alapértelmezett profil sem működik.
    Most, hogy ezt így leírtad, azt is értem, miért volt rossz tapasztalatod. Rosszul értelmezted a rendszer működését. :)

    A HD 5970 sebességelőnye a CPU limittől függ. Ha nincs platformlimit, akkor +80% megvan. Persze a mai procik mellett ezt a legtöbb játék még 2560x1600-ban sem éri el. Menni kell a három monitorra, ott már van esély rá.

    Az NV semmit nem oldott fel, csak egy bug van a driverben.

    Gondolkodtál már azon, hogy a tesztekben azért tesztelnek az erőforrásigényesebb játékokkal, hogy a CPU limit ne jelentsen problémát a két GPU-nál? :) Természetes dolog, hogy a driver a platformlimitekkel nem tud mit kezdeni. Ha az alkalmazás nem limitált, akkor gyorsul mint az állat, ha limitált, akkor tegyél róla, hogy ne legyen ez. Felbontás növelése, AA minőség emelése, plusz monitorok.
    A Vantage szándékosan gy van írva, hogy ne álljon elő a platformlimit. Ez egy játékban kivitelezhetetlen.

    És az optimalizálás hiánya miben merült ki. Nem volt olyan gyors a HD 4650, mint a HD 4870? :D

    Abba nem gondoltál bele, hogy a régi játékok inkább az NT alapú Windowsra haklisak? Speciel a Kingpin, ami Win Me-n símán fut, de SP-s XP-n köszöni szépen. :)
    Ahhoz képest, hogy Zack-nek megszabod, hogy mit jelenthet ki, te simán kijelentesz bármit. :DDD

    bigdigit: A driver nehezen tud a BIOS-ban ügyködni, konkrétan csak az adatokat bírja kiolvasni. A BIOS-t nem lehet elrontani, maximum átflashelésnél, de ha hivatalos BIOS-t raksz rá, és flashelés után életre kell a kártya, akkor alapvetően semmi sem nyúlhat hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz bigdigit #9236 üzenetére

    De ezek mitől utalnak driverhibára? Olyan elképzelhetetlen, hogy valami gond van magával a kártyával? Elég sok HD 4870 X2 van már a magyar embereknél. Két embernek simán lehet hasonló fizikai problémája.
    Majd, ha olyan 30-40 ember jelzi, ugyanolyan vagy hasonló szoftverkörnyezet mellett, akkor el lehet gondolkodni rajta, hogy valamit a driver csinál.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • zack

    nagyúr

    válasz bigdigit #9238 üzenetére

    Én is 10.5-öt használok. Előtte 10.2 volt fent, azért nem is frissítetem 10.3 és 10.4-re mert semmi bajom se volt a 10.2-vel. Most feltettem a 10.5-öt és ezzel sincs semmi bajom.
    Sapphire 4870 X2-vel tolom.
    Nem hinném hogy driver ilyet szintű beavatkozást tudna csinálni, vagy ha igen, nálam ill. mindenki másnál aki 10.5-öt használ 4870 X2-vel miért nem? :U

    Egyébként volt nekem is hasonló gondom MSI 4890-el, Abu is tud róla.
    Gyári BIOS volt a kártyán, és minden jó volt. Majd kitaláltam, hogy a gyári 3D órajeleket módosítom BIOS szinten a tuningos 24/7 értékeimre, és a venti vezérlést is kicsit feljebb állítottam. Miután megtörtént, lementettem a már módosított saját BIOS-t, és visszatöltöttem, amiben csak annyi változás volt amit leírtam. Visszatöltésnél checksum error-t írt, de visszaírta. Leokéztam, és gép újraindítás után minden rendben volt. Látszólag. A powerplay teljes mértékben összefosta magát, 2D - full 3D érték között másodpercenként ugrált...Tehát le föl váltogatta az órajeleket, teljesen függetlenül mindentől. Játékoknál is több lett a hiba, és a kilépés, bár ott elvileg nem váltott vissza, ezt is ellenőríztem. Innentől kezdve a helyzet megoldásán voltunk Abuval, de egyik ötlet sem vezetett célra. Az órajelugrálás a BIOS turkálástól kezdve nem szünt meg! A vége az lett, hogy rátettem egy másik 4890 BIOS-t, amitől a kártya teljesen összefosta magát. A lap is kisípolta, és nem volt kép. PCI-os kártyával se javult meg, így a "kómában" levő kártyát "defibrillátorral" átsegítettem a másvilágra, és ment vissza gariba. :DDD Innentől kezdve nem nyúlok ATi BIOS-hoz, csak ha tényleg nincs más lehetőség. NV-nél nem volt ilyen gond, ott simán ment gond nélkül a hasonló órajelemelés és a venti vezérlés állítása. Nem tudom ez milyen védelem amivel találkoztunk, de Abu se látott még ilyet, valószínű azért mert vagy gyártó specifikus, tehát az MSI beletett egy BIOS írási védelmet, vagy egyszerűen nem publikus az infó, amit tényleg csak 1-2 belső ember tud.

    Ti nem nyúltatok bele előtte a BIOS-ba bármilyen szinten? :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Steelmanus

    addikt

    válasz bigdigit #9236 üzenetére

    Szia.
    Hat Te is jo kepet kuldtel be, ird mar be a kugliba hogy TweakNow Power es nezd meg a talalatot. Mindezt W7 64 Ultin ami ugye a legerosebb csomag vallalati felhasznalasra.
    Ha valaki annyira nem veszi a faradsagot hogy kivegyen egy pipat azert hogy ne induljon ujra a rendszer hanem mutassa hogy mi a baja es csinaljon dump fajlt amit lehet elemezni az ne jatszon. A masik beiras sem kutya, mit tett hogy rajojjon sajat maga a hiba okara? Na es persze beballagtak egy boltba es megvettek az OS-t. Na persze. Gondolom a Jatek minositesrol sem tudnak semmit ja persze meg a jatekot is megvettek ha mar az OS-t is. Persze a gond a driverben keresendo. Esetleg ha az Adatlapjat is kitoltene az Ur aki Tweak progit hasznal na ne ma' Igen ket gep mereg draga OS-el es ugyanazt a hibat produkalja. Talan egy helyrol toltottek le.

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9232 üzenetére

    Hú, de jó az! :Y Megirigyelték az nV-tól a karib.szó drivert, vagy csak átvették az onnan kirúgott programozókat? :F :D Mondjuk az elég fura, hogy driver cseszné szét a biost.

    Abu85: Nem-nem. :N Én minden játéknál kipróbáltam minden beállítást! És mivel csak némelyiknél volt igazán komoly teljesítmény-növekedés, illetve folyton változtatni kellett a beállításokat, amelyekkel kijöttek, lemondtam a CF-ről. Azt vártam volna, hogy beállítom, hogy működjön, aztán szépen visz mindent, mert a sok-sok marketing-teszt ezt sugallta, de a gyakorlat cáfolta ezeket, nem csak nálam.

    Természetesen nem a lassúság volt a gond a HD4870-hez képest! :N Hanem az, hogy FC2-t totál lebutítva is szaggatott a megjelenítés (konkrétan játszhatatlan volt a játék), míg Crysis, meg más igényes játékok a HD4650-en is szépen futottak kicsit visszavett, vagy akár teljes (Grid) grafikával.

    Simán lehet VGA-limitet csinálni kisebb felbontásban 5970-ből is, csak maximalizálni kell a beállításokat (ahogy te is írtad). Akár az Oblivionnal is megcsinálom. ;] Az tény, hogy az izomerő a nagy felbontáshoz, a 2GB RAM meg a több megjelenítőhöz jól jön a kisebb kártyák esetén is. A teszteket nem kell bemutatni, ahogy a bennük rejlő nyilvánvaló manipulációkat sem. ;) De mutass egy tesztet, ahol bármilyen CF megduplázza (OK, legyen csak 180%) az Oblivion teljesítményét! Én nem találtam ilyet.

    Mi bajod azzal, hogy egy AMD meghajtó esetében csak a tesztelt konfigra és játékra jelenthető ki, hogy semmi baj a meghajtóval? Szinte másról sem szól a topic, mint arról, hogy itt meg itt bugos egy-egy játék, ua. driverrel más hardveren meg semmi baja. Éppen ezért én magam is tartózkodom annak kijelentésétől, hogy bizonyosan jó egy driver, csak azért, mert nálam mondjuk 5 program hibátlanul fut. És persze, hogy mint látható, a userek is képesek elcseszni a dolgokat, de attól a rendesen telepített meghajtóval kibukó bugok még léteznek.

    Azt én magam írtam, hogy az említett játékok a W7-re (adott esetben XP-re) háklisak, és ez nem az AMD sara (visszaolvashatsz, megtalálhatod), szóval nem értem a félremagyarázást. Nem vádoltam az AMD-t olyasmivel, ami nem az ő hibájuk.

    zack: Talán nem ismerte az editor az adott biost. A checksum error azt jelzi, hogy nem OK az ellenőrzés, ergo várható a hiba.
    A SubsystemID error az, ami nem zavar be, mert az ált. csak a gyártó ill. a dátum eltérésekor nyafog.
    Más gyártó bios-át felflashelni meg mindig kockázatos, célszerű előtte megnézni, melyik bios melyik kártyával kompatibilis (pl. HIS/Powercolor). Sok ref.-nak kinéző ATI kártya sem ref, pl. ASUS-ban 3+2 helyett 4+2 fázis, és MSI is szórakozik ilyesmivel. Sokan flasheltek anno HD38xx és HD48xx karikat is gond nélkül.
    ATT-szal minden megoldható, amihez esetleg bios-mod kellene, minden tesztelhető.

    Sztlaci: A drivernél legyen ez: 8.732.0.0 (jaj, már megint hotfix lett a végleges meghajtó :DDD ) A C telepítő nem ritkán kihagyja a verziófrissítést.
    ASUS-hoz mindenképpen ASUS meghajtót tegyél fel, még ha régebbi is! (FIGYI, ABU85, MEGINT VÉDEM AZ AMD-t!) Nem véletlenül, hanem a saját speckóik miatt adnak ki saját meghajtót, és ezért is vannak mindig lemaradva. Még 1950XT-m volt ASUS, annak a topicjában is rendszeres volt, hogy a tulajok ref. driverekkel szívtak (mert hű de kellett nekik mindig az új driver, még ha rendben volt is a régi), míg a sajáttal akkor is rendben mentek a játékok, amikor vmi. ált. bug volt minden más ATI kártyán. Attól persze még lehet jó is a ref. meghajtó, csak nem biztos.
    Ahogy nézem viszont, te szépen összekevertél mindent. :D

    Visormail: Eleve ki kell csomagolni, és csak azt installálni, amit kell, a telepítőt meg lehetőleg nem. Akkor kevesebb gond lesz.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Plutor

    aktív tag

    Hali!

    Van egy zavaró problémám.Most 10.3-s driver van fent,és minden ok.
    Amint felrakom a 10.4-10.5-s drivert,és elindítok egy játékot,az nem fut teljes képernyőn.
    Egy vastag fekete keret van mindenhol.Asztalra kilépve,ugyan az a jelenség. :F
    Belépek a catalystba,és látom,hogy a képernyő méretezést átállította.
    Visszaállítom,alkalmazom.A következő játék indításakor megint ez a helyzet. :W
    Mi lehet a gond?
    TV-n játszok egy 32"-s Philipsen,hdmi csatlakozóval.
    VGA:Gigabyte HD 4850 512mb.
    Előre is köszönöm a tippeket,tanácsokat.

  • Plutor

    aktív tag

    válasz zack #9267 üzenetére

    :R
    Frissítettem a Firmware-t,felraktam a 10.5-s drivert,és működik. :C
    Nem gondoltam volna,hogy ez a probléma. :Y
    Nagyon köszönöm!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9271 üzenetére

    CoD1 már régi probléma, itt is volt szó róla. 8.7 v. előtti driver vitte csak HD3870-eken (abban a topicban sokaknak volt gondja vele), neked is vmi régebbivel kellene megpróbálnod (új játékoknál bukta). Persze kártyafüggő is a probléma, ahogy az már csak lenni szokott. Visual C++ a CCC-nek kellhet.

    BeLucZ: Sajnos ez csak általánosságban mondható el, bizony van egy rakás játék, amely vagy az AMD meghajtója (volt itt pl. HD5770-en CoD2, vagy éppen nemrég Kingpin W7-en), vagy szimplán a W7 miatt (hiába a komp. módok) nem indul el. Ez nálad lehet 10%-os hibafaktor, de aki mondjuk olyan játékokkal játszana, amelyek valamely okból nem futnak, könnyen lehet 100% is. :)
    Az OS reinstall-ban nem hiszek (persze meg lehet próbálni), ha lepucolta az nV meghajtóját, és tisztán feltelepítette az ATI-t, az nem okozhat gondot játékokban. Mondjuk nekem a biztonság kedvéért a full rendszerpartícióm bármiféle VGA-cucc nélkül el van mentve. :DDD

    Abu85: Én mindezt megértem, de ha egy kártya X sebességet tud Y minőséggel, akkor ua. Y minőséggel 2 kártyának 2X sebességet kellene tudnia. Persze, ez csak elmélet (tudom, hogy az összehangolás miatt veszhet pár % teljesítmény), de a CF sajnos nyilvánvalóan nem tudja ezt, ezért veri meg rengetegszer az SLI relatív teljesítmény-növekedésben. Ettől persze lehet még remek, erős kártya az 5970, vagy egy CF, de számomra akkor elfogadható a 2GPU-s megoldás, ha mindenben legalább akkora sebességnövekedést produkál, amennyivel drágább, változatlan minőség mellett. Most nem tudom az ugráló árfolyam mellett, mennyi a HD5870 és a 5970, de ha 1.5X HD5870, akkor kb. elfogadható lenne, már ha nem lenne ezernyi nem CF-kompatibilis játék. :R

    Talán 2 hónapja letölthetőek a CF profilok, akkor milyen profilra gondolsz? (Nem kötözködésből kérdem, tényleg kíváncsi vagyok. :R ) Anno mind csak kísérleteztünk, akinek CF-e v. X2-je volt, ráadásul akkor még CCC-t használtam, mert az ATT anno nem tudta a CF-t, és egymásnak adtuk át, amint sikerült működőképes beállításokat találnunk. Minden játékhoz mindenféle kombót kipróbáltunk, amit csak lehetett, a már említett, vegyes eredménnyel.

    zack: Nehéz elfogadni, hogy nem értesz hozzá? :F :N Nem azt írtam, hogy az volt a gond, hanem hogy az lehetett, ezt direkt hangsúlyoztam. Láttam már bios-editorokat, elrontott bios-t is eleget, csak segíteni próbáltam (ahogy sok embernek segítettem a bios-uk módosításában, ha mindenáron azt akarták, és nem tudtam lebeszélni róla őket; senkinél nem halt meg egyetlen kártya sem). Kíváncsi lennék más magyarázatra is, én csak az általam valószínűsítettre kívántam felhívni a figyelmet. ;) Azt hiszem, én elég normálisan írtam neked, ha nem tudsz mit mondani a felvetett lehetőségre, akkor azt írd. :R
    Hogy Abu85 kedvenc szófordulatával éljek (kissé módosítva :) ), ha mindenki tud biost frissíteni ATI kártyákon (anno HIS 38x0 IceQ3 turbo-n a topic összes HIS-tulaja feltette gond nélkül az általam módosított biost, mert gyárilag minden 3D mód volt a karin), neked pedig nem sikerült, akkor nagy valószínűséggel te rontottad el. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz andraven #9292 üzenetére

    Az a legfőbb gond, hogy az X300 nincs támogatva Windows 7 alól. Vista 64-es driverekkel lehet próbálkozni, mert lehet, hogy működik, de problémák adódhatnak.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • jansky1

    senior tag

    ide is írpk hátha..

    sziasztok
    segítsetek légyszives. vagy egy gigabyte hd 4850em 512 rammal. drivert akarok firrsíteni, de ha felteszem az uj drivert (minden hiba nelkul lefut a telepites) ujrainditas utan csak 640es felbontas es 4 bit !!!! semmi mast nem enged. azt mondja nem tamogat ez a driver verzio, frissitsek (pedig ez a legujjab)

    a control center megnyitasakor meg azt irja, hogy "currently active GPU is not allowed"
    regi driverekkel semmi gond, de a legfrissebbek nem mennem :\.

    pedig tuti, hogy jo valasztottam ki. winxp 32 bit.
    mi a baj ?? :(

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Shrike7973 #9314 üzenetére

    Inkabb ugy fogalmaznak, hogy opcionalisan is letolthetove tettek, mert sokan nem hasznaljak a mindent egybe belerakunk elven mukodo Suite csomagot es van aki nem is szereti a CCC-t vagyis a Catalyst Control Center-t. Ez a sztori regebbi idokre vezet vissza amikor meg a .Net nem volt, es akkor csak CP volt azaz Control Panel, es ahhoz meg nem kellett feltenni a .Net-et. A .Net-el ugy voltak az emberek mint a Java-val pup a hatukon es erre meg jon meg a .Net, minek az, hiszen jol mukodott a CP is. De akkor meg nem volt ennyire felfutva a videozas, fokent a HD minoseg, akar a geprol futtatva, akar a bongeszon belul pl a Flash videok. Mara ez a helyzet megvaltozott a HD minoseg ugymond elvaras lett ezert az AVIVO is. Mivel a geped kivalloan alkalmas HD filmek nezesere ezert fontos az AVIVO is a Reszedre, namost ha nem szereted a CCC-t akkor leszedheted kulon a drivert es kulon az AVIVO-t igy kimarad a CCC, nem foglal helyet, de kell valami amivel tudnod vezerelni a szoftvert, ezer dul a vita sokszor itt a topikban hogy melyik jobb a beepitett CCC vagy az alternatiavakent mukodo Ati Tray Tools (ATT) ami vezerlopanel es tweak program is egyben de en szerintem azoknak ajanlott akik mar jartasak az ATI szoftver rejtelmeiben mert az ATT tobb beallitast ( elallitast :) ) enged meg mint a gyari.
    Mivel Te W7-et hasznalsz, abban mar a .Net 3.5 alapban benne van, igy ertelmet veszti a .Net utalat, ha ugy gondolod hogy teszel egy probat es a legfrissebb drivert szeretned hasznalni akkor ez fontos elobb letoltod a drivert + CCC majd leszeded a HP driveret a lenyeg hogy ne felulirva legyen - mert azt nem szereti az OS - es feltelepited az ATI driveret es kiprobalod.
    Meg nem muszaj a CCC csupan pl elinditassz egy jatekot. A CCC letoltesnel atallithatod a nyelvet magyarra az Englis-rol igy a kezelo felulet es a Help is magyarnyelvu lesz. Itt mar megkapod a lejatszashoz szukseges AVIVO beallitasokat a Video resznel igy a geped mar lejatszasra jo, a Optional Downloads levo AVIVO akkor kell a Szamodra ha videot szeretnel konvertalni betomoriteni arra valo hogy igenybe tudja venni a VGA szamitasikapacitasat de egy laptop nemigen erre valo Neked kell donteni a lejatszashoz nem kell. Osszegezve ha kenyelmes vagy CCC Suite (ez csak angol) kisse kenyelmes akkor Driver + CCC (ez lehet magyar is) es ha konvertalni szeretnel akkot kulon leszeded az Opcionalis AVIVO csomagot is, es feltelepited.

  • válasz Abu85 #9346 üzenetére

    Azt nem tudom, csak gondoltam kipróbálom először naturba a drivert, mondjuk erre nem számítottam hogy csontrafagyás lesz a jutalma :D

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9348 üzenetére

    Játszunk a gondolattal, ha CCC "elcsal" egy hibát, akkor az ATT miért nem "csalja el"? ;) Sőt az is érdekelne, hogy szerinted hogyan lehet "elcsalni" valamit? :) Konkrét példa is jöhet.

    Egyébként elmondom neked, hogy az összeesküvés-elmélet helyett van erre valós magyarázat. :) Ez alapvetően tipikus dolog az ATT és a driver között. A drivert a CCC-vel párhuzamosan fejlesztik, azaz a gyári vezérlőpult fel van készítve a változásokra. Az ATT fejlesztője nem kapja meg azonnal a dokumentációkat, azaz pár driver verzióval mindig le van maradva a vezérlő. Ha például a driverben megváltoztatnak egy profilozási procedúrát, akkor arra nem tud reagálni az ATT fejlesztője, mert nem is tudja, hogy mi változott. A korábbi ATT persze még a régi profilozást alkalmazza, ami nyilván nem működik, mert változott a rendszer felépítése. Ez generálja a hibákat. A 3rd party fejlesztések nem tartják a tempót a driver ütemezésével. Erre csak a CCC csapat képes, mert ők házon belül dolgoznak. Idővel behozzák a lemaradást, mert az ATI is készít komplett dokumentációt a változásokról, amiket a külső fejlesztőknek kiadnak, de ez legalább egy hónapos késést jelent, függően a változásoktól. Egyszerűen nem várható el a nem gyári fejlesztésektől, hogy hibátlanul működjenek, amikor a vezérlést esetenként vakon írják a driverekhez.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz westcoastog #9371 üzenetére

    Elnezest Kerek hogy csak most valaszolok de egesz nap HD videoval foglalkoztam.
    Gondolom W7-et hasznalsz ahogy a konfigodat megneztem - en is - ezek utan nem tudom hogy mi lehet a baj. Amit en csinaltam : A Flash 10.1 unistall progival eltavolitottam a regi flash programot, Ati Catalyst Install Manager-el leszedtem a 10.5-os drivert, reboot, 10.6 drivert feltelepitettem, utanna az AVIVO-t es vegul a CCC-t. Ezutan installaltam a Flash Player 10.1 Final verzioit mint az IE8 ill. a FireFox ala. Az FF az alapertelmezett.
    Meg mindig a Löncsi altal belinkelt Iron Man 2 Trailer (OFFICIAL) video 1080p -vel igy dolgozik a konfigom.

  • hartib

    csendes tag

    Sziasztok

    Packard Bell notin használok hd5470-et win 7 64bittel és problémám van a catalysttal.

    A 10.6-os catalyst megjelenésekor gondoltam megpróbálom felmegy-e a gépemre. Rögtön miután rányomtam a telepítés gombra lefagyott a telepítő. Ezután a játékokban kb felére esett az fps és a textúrák is elég rondák lettek.

    Ezután megpróbáltam feltenni a hivatalos Packard Bell drivert(8.682.1.0), de az is lefagyott ugyanúgy, mint a 10.6.

    Aztán megpróbáltam uninstallálni, de a telepítő megint lefagyott. Néhány fájlt leszedett, de a nagy részét fennhagyta. Eszközkezelőben is letöröltem a drivert, de a win a következő újraindítás után kérdés nélkül visszatette. De ezután is ugyanolyan rossz volt a teljesítmény.

    Ezután csökkentett módban manuálisan letöröltem a fájljait és a registry bejegyzéseit, Most már a win nem teszi vissza az ati drivert, de a telepítő még mindig lefagy.

    Van erre valami megoldás a win reinstall-t kivéve?

  • Steelmanus

    addikt

    válasz westcoastog #9383 üzenetére

    Ertem. Eppen most nyugodtam le egy kicsit :) Ugy beragatott az Adobe & W7 64 kombo hogy na. Itt egy kep.

    Gondoltam hogy mielott valaszolok vegig nezek mas videot is es masik bongeszovel jelesen az IE8-al, erre mit kapok, beragad az flash. Es ezt nevezik a legbiztonsagos bongeszonek na meg az OS, az Adobe-val karoltve. Hogy fureszelnek mar oket szet vagy 100 sufnira.
    Ugye ez egy driver topik es persze sokan itt keresik a hiba okat mert hat hol keressek.
    En is gyanakodnak a driverre mert abban is sok hiba lehet de ha egy OS nem tudja kiloni a proceszt az alol a bongeszo alol amire raepul, akkor mikent kellene drivert irni ugy hogy az jo legyen. Nem is lennek merges ha valami eldugott helyen neznek videot de pont a legnagyobb szajton hat ez mar sok a jobol.
    Ne haragudj nem Read vagyok merges de elgurult a gyogyim szoval lehet hogy flashhiba lesz az hogy a 720p alatt van gyorsitas 1080p-pedig mar nincs, de merget nem vennek be ra.

    Bandeee Milyen bongeszot hasznalsz?

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz hakos1987 #9387 üzenetére

    Szia. Elotte melyik driver + flashlejatszo volt az amelyikkel meg jo volt? Afterburne amugy a RivaTuner-re epul ami egy tweak progi. Azert elkellene gondolkozni azon hogy egy a Flash-t referencia orajelekre allitjak be es nem tuningolt raadsul aprocid is tuningolva van ha jol latom a konfigodnal, ezert ne csodalkozz ha osszeakadnak, es meg a negyedik mag is be van kapcsolva ami egy lutri vagy jol fog mukodni vagy esetedben hibazni fog.
    Probald ki alapon akkor is ezt fogja muvelni?

  • hakos1987

    őstag

    válasz Steelmanus #9397 üzenetére

    tudom mi mivel függ össze, de az biztos, hogy ami eddig működött, az most nem... proci és vga tuningjával semmi gond. Egyszerű a dolog: elbaxták a drivert... 10.4-el minden rendben, 10.5 és 10.6-nál meg már a saját programjából sem lehet állítani az órajeleket... egyértelmű, hogy hol a hiba.... a procit meg nem véletlenül nyúzom, van egy kis kül. hogy 2 mag 3.1Ghz (alap), vagy 4 mag 3.65Ghz (24/7-be)... Főleg, hogy 0.05V-ot kell ehhez adni neki... egyébként az általad leírt módon vannak beállítva a dolgok (pcie órajel 100, ht manuálisan van beállítva...)
    Mindenesetre a ccc-ben is lehet tuningolni, akkor pedig ha ezzel akár 1mhz-et emelve is elcsesződik a powerplay, az nem a tuning rovására, sokkal inkább a program sz@rságára fogható....

    amúgy akkor normálisan működik, mikor a vga alapon van, a proci, memória, ht tuningolva, ennek a számlájára semmiképp nem írható... egyszerűen ha a vga-t húzni akarod, akkor nem megy rendesen a powerplay....

    [ Szerkesztve ]

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • Maksifül

    senior tag

    XP SP3-mellett, NET Framework 3.5 SP1, 10.5-ös ATI Catalyst...
    Emellett nem hajlandó elindulni a CCC. Vajon mi lehet az oka?

    Lehet a gond az, hogy nem az alapértelmezett helyre telepítettem az ATI drivert, hanem egy másik meghajtóra?

    [ Szerkesztve ]

    Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

  • belaazallat

    addikt

    válasz zack #9456 üzenetére

    Hali!

    Már bocs, de nem egészen úgy van.
    Először megjött a BC2, lehetett játszani, nem volt baj. Nem volt sem hosszú betöltési idő, sem hirtelen belassulás respawn-kor. Erre a játékfejlesztő kiad egy patch-t, amitől egy bizonyos márkájú VGA-nál lassul a betöltési idő, valamint respawnkor, 20 mp-re is belagzok a játék.

    Szerintem erről nem a VGA driver írói tehetnek. Érdekes módon a béta verzióval nem volt ilyen gond!

    [ Szerkesztve ]

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Hali!

    Végső elkeseredésemben hozzátok fordulok segítségért, mert ez az utolsó reményem!

    Tud valaki egy olyan Catalyst verziót linkelni, amely:

    - AGP-s (tehát Hotfix)
    - úgy működik Windows 7-en, hogy nem fagy az Aero
    - gond nélkül megy vele a Quake 3 és a CS 1.6 ?

    Egyszer kipróbáltam egy 2008 augusztusi meghajtót (persze Vista-s, de azok is mennek Win7-en), az sosem fagyot Aero alatt, viszont nem ment rajta a két említett játék.
    Az új, 2010-es driver-ekkel már mennek ezek a játékok, viszont össze-vissza fagyogat az Aero, magával rántva a komplett rendszert, lefagyasztva azt több másodpercig, és ezt elég sűrűn csinálják.

    Egy Radeon 3450-ről van szó (AGP), és 32 bites Windows 7 Enterprise op. rendszerről.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9460 üzenetére

    Köszi, hogy ezt leírtad, mert ebből tökéletesen látszik, hogy nem érted a rendszer működését.
    A driver az csak a leírásokat és a rutinokat tartalmazza. Csak az alapértelmezett rutinnal képes a kártyát működtetni, mert a vezérlés hiányában nem mondja meg neki semmi, hogy milyen profilt kell betöltenie a játékhoz. Erre való a Catalyst vezérlőpult, ami ezeket az információkat tartalmazza. Az ATT is ugyanerre van, csak nem tartja a lépést az aktuális driverrel. Ez alapvetően kivitelezhetetlen mert az ATT fejlesztője csak az első RC verziókhoz fér hozzá, azaz közel 3 hét késésben van az AMD csapatához képest. Nyilván ebből a három hétből 5-6 hét lesz, hiszen az ATT-t nem konkrét csapat fejleszti, így a dokumentációkat is meg kell szerezni és még az esetlegesen felmerült problémákra is megoldást kell találni.

    Mivel a DirectX évek óta egyre több Caps bitet tartalmaz, így ez az állítás, hogy az alaprutinnal működnie kell valaminek nem igaz. A DX10+-os programok esetén ez lehetséges, hiszen ott nincs caps bit, de ott meg gond lehet a valós idejű shader fordítással, és a profilozás is kell az AFR feladatmegosztás szinkronizálására, és a képminőségben esetlegesen megjelenő hibák korrigálására. AFR-nél ez valós veszély, és ezt a gyártónak kell orvosolni.
    Ugyanígy működik az NV drivere is, csak ott kötelező telepíteni a vezérlőpultot a driver mellé. Az AMD-nél ez nem kötelező, mivel a driver működőképes vezérlés nélkül is. Persze ez hibákat is szülhet.

    (#9461) zack: A 10.6-os driver a patch-re van felkészítve, ami érkezik. Mivel számos hiba van még a játékban, amit a DICE nem javít, így előre kell dolgoznia a driveres csapatnak. DX10.1-ben és DX11-ben ott a hosszú töltési idő bugja, ami minden kártyák érint. Az AMD és az NV úgy védekezik ezek ellen, hogy előre lefordítja a driverbe a shadert és csak betölti. Mivel a patch nem jött meg időre, egy ez nyilván komplikációkat szült. Ez lényegében a multi-GPU rendszereket érinti, amire itt egy friss profil. Amíg a DICE nem oldja meg az alapproblémát, addig előre kell fordítani a shadereket, máskülönben hosszú lesz a töltési idő.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • zack

    nagyúr

    válasz Abu85 #9469 üzenetére

    Értelek Abu...De mi köze ennek a kék halálhoz? :) 10.6 driverrel 2x kaptam kék halált 1 órán belül, a 10.5a-val pedig egyet sem. Ez nem hiszem hogy DICE gond. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Bali27

    addikt

    Sziasztok!
    Az lenne a gondom hogy a 4850em eddig folyamatosan ki volt rakva TV-re kiterjesztett (Extrend) módban, és egyszer csak gondolt egyet, és most már csak Clone-ozni tudom..
    Ez mitől lehet?
    Svideoval van rákötve egy régi 82cmes Sony Tvre, aminek max 1024 x 768 a feklbontása, ezért a cloneozás nem a legideálisabb :)

    Eddig a 9.9 driver ment tökéletesen, majd mikor már semmit se tudtam vele kezdeni, leszedtem, 2 fajta driver cleaner, meg registry cleaner és fel a 10.6os..
    Ezzel sincs, csak Clone mód..

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9497 üzenetére

    Mégsem érted, ugyanis nem profilozott meghajtó nem létezik. A profilozás kell, mert rengeteg caps bit van. Még az Intel meghajtókban is vannak alkalmazásprofilok, nem viccből csinálják ők sem.
    Ha az AMD megcsinálná ugyanazt, amit az NV és integrálja a CCC-t a driverbe, akkor nem lenne szar a driver? :D Valójában egy csomó dolgot keversz. Az meghajtóprogram minden gyártónál egy kerek egész csomag. Az AMD viszont lehetővé teszi, hogy modulonként szed le, és azt telepítsd amire szükséged is van. Nem értem, mi ebben a baj? Nem kötelező élni a lehetőséggel, csak opció. Van teljes komplett szett, ami mindent egyben tartalmaz, ahogy az NV-nél. Természetes, hogy a driver és a vezérlés együtt működik, nyilván ha nem telepítesz vezérlést, akkor gondok lehetnek a működésben.
    Hogyne lenne lehetséges a CCC-ben a profilok kikapcsolása. Erre való a Catalyst AI Off beállítás. Változtatni nem lehet rajtuk, mert az AMD a saját profiljaiért vállal felelősséget. Van egy új program a Radeon Pro, ami a változtatásukat teszi lehetővé, persze a képminőség csökkenhet, hiszen az alapprofilok a legjobb minőségre vannak beállítva.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Tommmmka

    senior tag

    Hi all!

    Van egy olyan gondom, hogy :

    5770CF. 3dmark-ban össze-vissza artifactol. catalystben elsődleges VGA minden adatát: hőfok venti fordulat, órajelek láétom a másodiknál meg semmit és nem is tudom állítani.
    CF be van kapcsolva bad company 2 fullhd felbontásban full AA-val mindennel 60fps ergo megy a CF de driverből nem látom a második kártya adatait ami felettébb idegesít, illetve nem értem 3dmark vantage alatt miért artifactol (a végleges pontszám rendben van (17k) de nem értem miért dob be ilyen grafikai hibákat.

    Ha valaki tud valamit az pls írja le( driver leszedés driver cleaner volt, és ugyanezt csinálja 10.5-10.6-al próbáltam)

  • lsc

    nagyúr

    válasz lavorka #9522 üzenetére

    Videolejátszásnál megemeli mindegyikkel az órajelet, a tuning melletti powerplay hiánya hiba a driverben. A 10.4 még biztosan jó.

    Mod x63 : Gondolom ezt nem olvastad : [link], de ha elég a driver akkor használd úgy.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet kegyetlen .

  • Gál István

    senior tag

    válasz BeLucZ #9541 üzenetére

    Először kezdem majd a 10.5-el, mert úgy emlékszem azzal még jó volt. Nagyon remélem hogy elérek javulást, a hétvégén már szénné húztam a processzort is hogy legyen valami (Szegény már 4,4Ghz-nél járt ;) ) De mostmár biztos vagyok benne hogy driver gond van.

    Neked most melyik van?

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #9562 üzenetére

    Mivel a driver egy szoftver ezért nyilván vannak benne hibák. Ilyenkor lehet anyázni, és jelenteni a problémát. Minden gyártónál van ilyen probléma, még az NV-nél is. Ott a Metro 2033-mal és a Crysis-sal anyáznak, mert továbbra sem érhető el egyik játék alatt sem a maximális beállítás Fermin.
    Ha kevés hibára vágysz, akkor konzolban érdemes gondolkodni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • fiorella

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem tud nekem valaki segíteni :)
    vettem egy új videokártyát,sikerült beszerelnem,de nem akar menni win7 alatt pedig
    működnie kellene van hozzá driver is igaz béta.
    leírom mi van a gépemben
    alaplap: ASUS P4S800 (elvileg ehhez is kellene driver...ha ebben is tudnátok segíteni
    videókártya: (ati r)ASUS AH3450 512Mb (full HD-s)
    1GB RAM
    3Ghz pentium proci
    most visszaraktam az xp-t,de bootolásnál vagy 10 percig gondolkozik ilyenkor szürke a kép ernyő....
    miért lehet ez
    aztán működik rendesen,bár a HD filmek néha szaggatnak :(

    segítsetek vissza szeretném tenni a win7-et,

    köszönöm előre is :)

    http://mesterbrigad.hu

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9568 üzenetére

    Ebben is egyetértünk. :) Nem is ezzel volt problémám, hanem azzal, hogy amikor egyeseknél teljesen szabályos telepítéssel, szűz rendszeren is előjöttek bizonyos hibák, páran lehurrogták őket azzal, hogy tutira ők cseszték el, v. 3rd progit használnak, csak mert a saját konfigjukon éppen nem jött elő ua. hiba. Ahhoz elég tapasztalatom van az AMD meghajtók terén, hogy senkire ne fogjak rá ilyesmit, amikor megírja, hogy tiszta a telepítése, hanem inkább megpróbáljak segíteni. Te sem örülnél annak, ha teljesen szabályszerűen beállítasz valamit a rendszereden, mégis előjön vmi probléma, aztán a topicjában közlik veled, hogy biztosan vmi olyasmit tettél, amiről te tudod, hogy biztosan nem tetted, ráadásul megoldást nem javasolnak a gondodra. :R
    Az meg, hogy én kisakkozom ATT-szal, mit mórikálnak AMD-ék a CCC-ben, az az én személyes tudáskeresésem. És nem az ATT-hibáról szólok ezúttal sem, hanem arról, amikor a CCC aktívnak jelez valami opciót, amely valójában nem az, de ezt vagy szemre (Oblivion kényszerített AA és AF anno vmelyik - talán 9.11 - meghajtóval XP alatt), vagy ATT-szal tudja csak megállapítani az ember.

    wittman: ATT szoftveres módot próbáltad? Vagy úgy telepítsd, vagy ha nem úgy tetted, akkor állítsd át a kapcsolóját ini-ben. A másik lehetőség, amelyet megtalálsz a honlapomon v. logoutomon, az a HD4650 teljes vezérlése RivaTunerrel. Annyi mindent nem tud, mint az ATT, de 2D/3D profilokat (kivéve fesz., de ha ennél sem változik, mind a 4650-nél, akkor nincs gond) és hűtésvezérlést teljesen.

    fiorella: Hű, de régen volt ilyen gépem! :Y P3 2.8GHz, ASUS P4P800, GeForce2 GTS, 512MB RAM, fasza, hibamentes (drivereket is beleértve) kis gép volt, 3 és fél után örökölte egy barátom. Laphoz meghajtókat ASUS-tól, ha van még supportja, de hát már kb. 10 éve...

    Win7 alapból nem ismeri fel? Mert akkor nem nagyon kellene más meghajtót erőltetni. Esetleg AGP-s hotfix-et. Xtreme-G drivert (tweakforce) is meg lehet próbálni. A 10p gondolkodás VGA-csere előtt nem volt? No és valóban boot-olásnál, vagy Win töltésnél? (Mert XP-s hiba jön le a szavaid alapján.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • fiorella

    csendes tag

    válasz katt777 #9574 üzenetére

    szia!hát 5,és fél éve raktuk össze a gépet akkor még jó gépnek számító P4-es volt :) azóta még csak álmodni se álmodok új gépről két kis gyerek mellett,ezt teljesen tökéletes,amíg a fiam rá nem jön hogy játszani akar..de ez még arrébb van :)
    azóta csak a videókarit cseréltem (most)
    nem előtte nem volt 10p gondolkodás,de tényleg rosszul írtam nem a bootolásnál,ha nem miután kiírja hogy windows xp...elszürkül és 10 perc szünet :(
    de felmegy a videokártya (de az élmény index a videokari miatt csak 1- a 10-ből...,automatikusan nem is próbáltam felismertetni,az eszköz kezelőben gondolod hogy a videokártyára nyomjak frissítést?
    vagy amikor kijön hogy új hardvert talált..de akkor az első az alaplap..mert addig nincs net..
    igen ezt a hotfix-et már leszedtem más tanácsára..azzal mit csináljak,először felrakjam a gyári cd,vagy csak automatikusan ismertessem fel,és aztán a hotfix?

    köszi!

    fiorella: Hű, de régen volt ilyen gépem! :Y P3 2.8GHz, ASUS P4P800, GeForce2 GTS, 512MB RAM, fasza, hibamentes (drivereket is beleértve) kis gép volt, 3 és fél után örökölte egy barátom. Laphoz meghajtókat ASUS-tól, ha van még supportja, de hát már kb. 10 éve...

    Win7 alapból nem ismeri fel? Mert akkor nem nagyon kellene más meghajtót erőltetni. Esetleg AGP-s hotfix-et. Xtreme-G drivert (tweakforce) is meg lehet próbálni. A 10p gondolkodás VGA-csere előtt nem volt? No és valóban boot-olásnál, vagy Win töltésnél? (Mert XP-s hiba jön le a szavaid alapján.)

    http://mesterbrigad.hu

  • fiorella

    csendes tag

    válasz katt777 #9581 üzenetére

    igen P4S800-asom van,én arra kerestem rá,észre vettem az elírást :)
    szerinted akadhat a videokártya,a hibrid tunerkártyámmal ?még ha nincs is feltelepítve...
    mivel nem használom kiveszem,egy próbát megér :)

    igen a gyerekek fejlesztése kicsit többe kerül :) de megéri :)
    a gépet nem használjuk játékra már "kiöregedtünk" belőle :Y a férjem nagy ritkán
    forma1-ezik rajta,de mivel nem nagy igényű játék bőven fut rajta..

    Én HD film megszállott vagyok :) ezért vettem ezt a kártyát,de most nem működik :W ...
    összeszeretném kötni a plazmával,de így nem fog sikerülni,jobban jártam volna egy külső HDD-vel :F

    Visormail

    igen köszönöm közben rájöttem mert kipróbáltam...de már túl sok mindent így gondolom már összeakadnak a driverek,ezért ma újra telepítem a win7-et

    [ Szerkesztve ]

    http://mesterbrigad.hu

Új hozzászólás Aktív témák