Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sssirius

    tag

    válasz attis71 #2566 üzenetére

    Ha nem fontos a sorrendhelyesség, akkor használj std::set-et. A tömb összes elemét belerakod a halmazba, majd utána kiíratod őket, és minden elem csak egyszer fog szerepelni.
    Egyéb megoldás:

    int out[N];
    int size;
    bool found;
    for(int i=0; i<N;i++) {
    found = false;
    for(int j=0; j<i; j++) {
    if(A[i]==out[j]) {
    found = true;
    }
    }
    if( !found ) {
    out[size]=A[i];
    size ++;
    }
    }

    Csak figyelni kell rá, hogy nem az egész tömb tartalmaz "értelmes" adatot.
    Nem próbáltam ki, de kb. stimmel.

    [ Szerkesztve ]

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz attis71 #2566 üzenetére

    Én úgy valósítanám meg, hogy az egészet elkezdem belemásolni egy új tömbbe, és minden elem másolása előtt megnézem, hogy a régi tömbben benne van-e már az átmásolandó elem. Ha mondjuk benne van akkor megszakítod a ciklust, ha nincs akkor átmásolod. Ha elakadnál a megvalósítással kérdezz. :)

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz attis71 #2573 üzenetére

    Mivel a fejlődésed érdekében nem szeretném megcsinálni helyetted itt egy részletes magyarázat:
    (Ha bárminemű hibát találtok benne javítsátok én se vagyok túl nagy szakértő, illetve a kódom nem egy professzionális kód amelynek a futásideje n elemű tömb esetén is 1 nanomásodperc, úgy kérném véleményezni, hogy kezdő vagyok.)

    Adott az a[] tömb amiben bizonyos számú szám tárolódik. Ezen kívül létrehozol egy tömböt ami ugyan annyi elemet tárol mint az a tömböd, legyen mondjuk res[sizeof(a)]; Ha jól tudom C++-ban a sizeof függvény határozza meg a tömb méretét. Azért kell ugyan annyi eleme legyen a result tömbnek mint az eredeti tömbnek, mert tegyük fel, hogy egy ismétlődő elem sincs ezért mindent át kell másolni. (Nem tudom, hogy C++-ban hogyan néznek ki a dinamikus tömbök, vagy vektorok, vagy van-e megoldás erre.) Majd következik a program lényegi része. Kezdődik egy for ciklussal, amely végig indexeli a result tömböt i-től sizeof(a)-ig. Mivel az első elem átmásolásakor biztos nem lesz ismétlődés így egy if feltételben akár meg is lehet adni, hogy csak a második lefutás után vizsgálja meg az értéket, így az első futás egyszerűen res = a(i);. A következő futás lesz az érdekes ugyanis ide kell egy új for ciklus ahol ismét beindexeled a res[] tömböt, de j-től csak i-ig mész el. Itt megvizsgálod, hogy a[k] == res[j];,(a k változó a későbbiekben lesz érdekes érdemes 1-re deklarálni.) ha igen akkor egy változót ami most mondjuk cnt növeled eggyel, cnt++. Ha ennek a for ciklusnak a végén a cnt értéke 0 akkor a res tömbben az adott a(i) még nem szerepel ha 0-nál nagyobb akkor már szerepel. Értelemszerűen jól működő kód esetén ez nem lehet nagyobb 1-nél. Majd a cnt változót nullázod, ugyanis ha mindig benne hagynád az értéket akkor az első egyezés után soha többet nem másolna át értéket.
    Itt fontos rész következik, ha a cnt értéke mint már mondottam 0-nál nagyobb akkor k++ ha viszont 0 akkor előbb átmásolod res(i) = a[k]-val az értéket majd utána k++.

    Remélem érthető volt és tudtam vele segíteni.

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • LW

    őstag

    válasz attis71 #2588 üzenetére

    Szia!

    Papír-ceruza módszert ajánlom. Vezesd vég az algoritmust a bemeneti számokkal és úgy tanulod meg a legjobban. A belső for-nak két megállási feltétele van. Egy a túlindexelés ellen, egy a kereséshez. Ha megtalálta, akkor megáll, ellenkező esetben a túlindexelés ellen lép ki. Utóbbi esetben a tömb elemszáma == index.

    Hol tanulsz?

Új hozzászólás Aktív témák