Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G@bi90MR

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, minél többet olvasok a témával kapcsolatban, annál jobban elveszek! :DDD A héten lesz kész az autóm lakatolása, szeretném szépen megépíteni a kocsit, aminek része lesz egy jó hifi rendszer is, valamikor tavasszal. Előtte viszont meg akarom oldani az utastér, autó "telibezajcsillapítását". A gépjármű egy dízel, 3 ajtós Golf III. Fontos a minél gyáribb kinézet, szem előtt tartva az ár/érték arányt.
    A tavasszal beépülő komponensek:

    - valami fejegység 50k-ig (mit ajánlotok?)
    - első ajtókba és hátra Hertz ESK 165.5 vagy 165.5F, 165.L amelyik jó nekem? Hertz oldalát átbújva építési mélységeket, egy kis frekvenciatartomány különbséget, pici teljesítménybeli különbséget fedeztem csak fel, de egy árban van mindhárom. :F
    - Hertz HCP 4 4/3/2 erősítő
    - Hertz ES BOX F20.5 Z mélyláda gyorscsatlakozóval bekötve, sokat használom a csomagteret
    Az első 2 hangszóró menne a fejegységről, a hátsó + láda az erősítőről.

    Ezek így összeválogatva életképesek egyáltalán?

    Zajcsillapítás:

    Nagyon durva (Golf 3 javítási kézikönyvben lévő robbantott autó szerkezeti rajzok nyomán) becslésekkel az alábbi értékeket kaptam:

    - utastér + csomagtér alja ~ 4 m2 -> Soudaband egy rétegben, a kasznis elvileg telibe rakja a padlómat bitumenlapokkal, erre menne rá, valamint a tetejére OVF Soft filc, erre a szőnyeg.
    Az aggályaim, hogy OVF-ből kell-e nekem öntapadósat venni? A gyári filc nincs rögzítve, valamint mivel majdnem telibe fektetném a padlót vele, mennyire kötné ez meg a nedvességet? Nem akarom hogy hamar elrohadjon. Vagy lehetne valami fóliaszerűséget fektetni az egészre a szőnyeg alá? Az összefüggő Souda réteg nem gátolná meg, hogy lefolyjon a cipővel behordott víz? Van tetőablakom, most már nem ázik, de korábban igen, sajnos az ördög nem alszik. A gyári filc egész jó állapotú 20 éves kora ellenére, csak már mállik.
    - ajtók + csomagtérajtó ~ 3,6 m2 + 0,6 m2 -> Soudaband, a hátsó tornyokra is, innen hallom a legtöbb bejövő zajt
    - tető ~ 2 m2 -> tanácstalan vagyok, gyárilag 2 db öntapadós OVF filc lap van felragacsolva, tökéletes állapotban vannak, nem bírtam még megkezdeni sem őket. Ide félek Soudat ragasztani, bitument is, mit ajánlotok? Valami szilikon lapra gondoltam, vagy ha feltapad a Soudaband, akkor azt, de félek a tetőre tenni. :F
    - tűzfal -> tavasszal, Soudaband
    - motorháztető -> Soudaband a merevítőbordák közé, majd az egészet végigrakom vele és erre megy vissza a gyári szigetelőpaplan

    Mennyire életképesek az elgondolásaim? Előre is köszönök minden nemű észrevételt, javaslatot, kritikát, segítséget! :R

    Üdvözlettel:
    Gabi

    [ Szerkesztve ]

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

Új hozzászólás Aktív témák