Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vrbst

    tag

    Sziasztok!

    Kezd üzemképessé válni a szerverem/routerem. Kívül - Belül A korábbi táp problémám megoldódott egy új picopsu vásárlásával. Sajnos hibás volt az első klón, így tanulva a hibából vettem egy eredetit. Ezzel már szépen a +4-es csati nélkül is szalad az 525MW.
    Most a router funkciókkal küzdök. Egyelőre ott tartok, hogy wifi AP-ként működik a masina, de nem olyan eredményekkel, mint amikre számítottam. A jel erőssége kb megegyezik a képen látható routerével, ami az antennák méretét tekintve nem túl jó eredmény. Lehet ezzel kezdeni valamit? Az antennák TP-LINK TL_ANT2408CL típusúak, a pig-tail-ek pedig a 16.-os sorszámúak. A kártya Atheros AR5008.

    A másik a sebesség. Bár az eddigi routeremmel 1 MB/s fölé nem nagyon tudtam menni (és ott is szakadozott), ezzel 3,4 MB/s-ot tudok elérni stabilan, de ezt megintcsak keveslem. A laptopomban 150 Mbit/s-ra képes kártya van. iw scan parancs kiadása után a "Bit rates" sorban 54 Mb/s a legnagyobb érték. Nem menne az N mód?

    Hostapd-t használok a kártya hajtására, a konfig beállításokat pedig Lacától kölcsönöztem.

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Új hozzászólás Aktív témák