Hirdetés
Bevezető, külső
A Samsung belépőszintű sorozatának egyik, ha nem a csúcsmodellje vendégeskedett nálunk. Az S1060 kedvező ára és gyári besorolása azonban ne tévesszen meg senkit: a kis masina egy sor olyan szolgáltatást nyújt, melyek általában magasabb besorolású kompakt/ultrakompakt fényképezőkre jellemzők.
Tíz megapixeles felbontás, ötszörös zoom, manuális mód, szupermakró egy (1) centiről – ezek a valóban hasznos funkciók az olyanok mellett, mint például a digitális képstabilizátor, vagy az arcfelismerés. Még mielőbb ezekre kitérnénk, lássuk, mennyire felhasználóbarát a készülék külső felépítése.
A váz hagyományos vonalvezetésű, azaz a klasszikus téglatestet kapta. Fogása átlagos, de egy apró gumicsík jól jött volna a markolatra, hogy biztosabban feküdjön kezünkben. A kezelőszervek kicsik, de jól kezelhetők, működésük határozott, nyomáspontjukat jól érezni. Igazából az elrendezésük sem tragikus, de legkényelmesebben két kézben tartva lehet használni az S1060-at. Érdekesség, hogy a Samsung kompaktjain a vaku működését állító gombot a kombinált kezelőszerven nem jobbszélén, hanem balszélén kell keresni.
Masszív, könnyen kezelhető ajtó mögé került a két ceruzaelem, és a memóriakártya. Az állványmenet műanyagból van, s a váznak a legszélére került.
A váz baloldalára, gumifedél alá került az USB és a videó csatlakozó. A túloldal teljesen sima, a csuklópánt helye is beleolvad a felületbe.
A masina tetején a szokásos felállás: süllyesztett bekapcsoló, módválasztó tárcsa és az exponáló gombja. Dicséretes, hogy ezek a kezelőszervek is nagyon finoman működnek.
Pár szóban összefoglalva: klasszikus forma, határozottan, jól működő gombok a főbb jellemzők. A váz kétkezes használat mellett a legkényelmesebb.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!