Hirdetés

Az MSI RadiX AXE6600 tesztje – router, játékosoknak

Az MSI is bejelentkezett a gamer routerek piacára, fő ajánlatuk egy Wi-Fi 6E kompatibilis modell.

Bevezető, külső

Aki elég idős, az még emlékszik azokra az időkre, mikor a hálózati eszközök csak a hálózattal foglalkozó szakembereket érdekelték. Minél több, minél gyorsabb port, a legújabb hálózati szabványokkal való kompatibilitás, hibáktól mentes, gyakran frissített firmware voltak a legfontosabb szempontok. Aztán az otthoni LAN és WLAN elterjedésével előtérbe kerültek a dizájn, a könnyű, sokszor telefonos, varázsló alapú beállítás, a leegyszerűsített kezelőfelület, na és persze a „gamer” funkciók, melyek között a kötelező ARGB LED-eknél azért hasznosabb szolgáltatásokat is találunk, így például intelligens QoS motort.


[+]

Az MSI, mely nem éppen hálózati eszközeiről ismert (pedig nem ma kezdték az ipart) tavaly léptek be a gamer hálózati eszközök világába a RadiX termékcsaláddal, melynek csúcsát ebben a pillanatban a 140 000 forintos, AXE6600 nevű, Wi-Fi 6E kompatibilis router képviseli. Tesztünket a router mellett egy MSI AXE5400 USB adapter segítette, mely asztali gépre és notebookra is elhozhatja a Wi-Fi 6E előnyeit.

Hirdetés

Külső

Ahogy az egy magára valamit is adó gamer routertől elvárható, a RadiX AXE6600 sem próbál meg a háttérben maradni, hanem arra kér minket, hogy az asztalra, polcra téve engedjük, hogy hozzájáruljon a szoba „számítógépbarlang” hangulatához. Ennek fő eleme a hat darab fix csatlakozású antennába, illetve a fedlapi logóba integrált ARGB világítás, mely az MSI centeren keresztül természetesen összhangba hozható számítógépünk egyéb alkatrészeivel.


[+]

A formaterv unalmasnak nem nevezhető, egy sokféle éllel, hajlított felülettel körbezárt, de alapvetően lapos dobozba került a hardver, melyen különböző, félig rejtett szellőzőnyílások gondoskodnak a belső elemek friss levegővel való ellátásáról. A készülék befoglaló mérete 338 x 224 x 198 mm, tehát viszonylag széles, ezt érdemes figyelembe venni, amikor helyet keresünk neki, és hát hiába alacsony maga a doboz, ha az antennák minden oldalon felfelé állnak, további centimétereket követelve maguknak. A burkolat maga sötétszürke és fekete műanyag, a hátsó traktuson egy sorban a három gombból álló kezelőpanellel és a visszajelző LED-ekkel. A három gomb segítségével egyébként olyan alapfunkciók érhetőek el, mint maguknak a visszajelző LED-eknek a lekapcsolása, a Wi-Fi ki- és bekapcsolása, na és a WPS.


[+]

A készülék alján további szellőzőnyílások, illetve a függőleges felszerelést lehetővé tévő kulcsfuratok találhatók a kötelező termékadatlappal együtt, melyen ott az alapértelmezett felhasználónév/jelszó páros, valamint a mobiltelefonos beállítást megkönnyítő QR kód. Csatlakozók kizárólag a hátoldalon vannak, a tápkonnektor mellett egy USB 3.2 Gen 1 port, illetve 5 darab RJ45-ös interfész található itt. Az utóbbiak közül kettő kombinált WAN/LAN funkciójú, és ezek közül az egyik 2.5GbE sebességű – a többiek valamennyien a standard 1 Gbps-os sávszélességet nyújtják.

Hardver

A beépített hardverről az MSI nem sokat árul el, de pár információ azért kinyomozható. A rendszerchip minden bizonnyal a Qualcomm IPQ6018, négy maggal és 1,8 GHz-es órajellel – ezt 256 MB flash memória és 512 MB DDR4 RAM egészíti ki. Az IPQ6018 mellett valószínűleg a QCN9074 vagy 9024 Wi-Fi 6E adapter és a QCA8075 Ethernet adapter teljesít szolgálatot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények