Hardverek az őszben

Miniegér miniteszt

Tovább bővült a Logitech legfrissebb fejlesztésével, a MicroGear görgővel felszerelt egerek sora. Az eddigi hármat, az MX és VX Revolutiont, valamint az MX 620-at már kipróbáltuk, és a rusnya mesterlövész G9-es is járt már a markunkban. Most egy apróságról, a VX Nano notebookegérről lesz szó, melynek a spéci görgő mellett van még egy érdekessége: a világ legkisebb rádiós vevőjével rendelkezik, amely csupán pár milliméterrel lóg túl az USB csatlakozón. Ennek a pici dugasznak a notebookjukat hordozó felhasználók örülnek majd, hiszen a kis adó szinte egyáltalán nem lóg ki a gépből, nem áll fenn az elakadás vagy letörés veszélye.

Nemcsak az adóvevő, hanem az egér is nagyon pici, lapos, kis helyen is elfér. Formailag le sem tagadhatná, hogy újhullámos Logitech. Megvannak rajta a fényes sávok és az oldalsó gumiberakás is. Bal fő gombjának külső peremén van két kisebb kapcsoló, a görgő fölött pedig még egy.

Elődei közül leginkább a V500-ra hasonlít, az is kicsi, lapos, lekerekített volt. Úgy tűnik, mintha a VX Nano az orrán lévő gombtól eltekintve teljesen szimmetrikus lenne, de nem az. Ugyan csak egy picikét, de a jobb kisujj felé fordul a feneke. Szerencsére ez annyira kis elhajlás, hogy bal kézzel is kényelmesen kezelhető a Nano.

Talán alulról látszik, hogy a kisegér jobbkezes, de van itt sok más érdekesség is. Szállítás közben a picike adóvevőt a két egymás fölött sorakozó AAA-s elem mellé lehet tenni. Erről egy kis felirat is tájékoztat. Ahogy helyére pattintjuk, az egér automatikusan kikapcsol, de ugyanezt egy gombbal is megtehetjük. Az érzékelő – akárcsak nagyobb testvérein – lézeres, és van itt néhány méretes teflontalp is.

Kedves figyelmesség a mellékelt igényes hordtok.

Beállításához a szokásos Logitech SetPoint szoftvert használhatjuk, mi a 4.0-s (egészen pontosan 4.00.121) verziót próbáltuk ki. A pici egérnek összesen öt gombja van, ugyanis a görgő alatt lévő csak a MicroGear rendszer két állapota – racsnis és szabadonfutó – közötti váltásra szolgál. Fura, hogy a bal főgomb mellett a jobbnak sem adhatunk extra funkciót. A VX Nano görgőjének vízszintes és függőleges tengelye szoftverekhez szabható, akárcsak sok korábbi márkatársánál. Kár, hogy ez a modell sem kapta meg a nagy MX Revolution automata üzemmódváltóját, amely a kerék forgási sebessége alapján váltott racsnis és szabad járás között.

Elsőre nagyon picinek éreztük a VX Nanót, különösen a szintén notebookos, de jó nagy, asztali egerekre jellemző kényelmet nyújtó VX Revolution után. Klasszikus hordozható egér a kicsike, kuporogni kell rajta, vagy csak az ujjainkkal tologathatjuk. Nemcsak apró, de elég lapos is, így szinte semmilyen támaszt nem nyújt a tenyérnek. Cserébe kis helyen is elfér, és nagyon jó a tapintása. Fölösleges újra megdicsérnünk a MicroGear görgőt, mellyel semmilyen hagyományos megoldás nem veszi fel a versenyt. A Nano esetében csak azt lehet felróni neki, hogy nagyon erősen le kell nyomni ahhoz, hogy üzemmódot váltson. Nem játékra való az egér lézeres érzékelője. Hirtelen rántásokra nagyon hamar zavarba jött, de hétköznapi használatra – notebook mellé – egészen jó volt, teflontalpain szépen siklott.

Egyetlen igazán komoly baja van a Logitech VX Nano egérnek, hogy több mint 14 000 forintba kerül. Ennyi pénzt nem biztos, hogy érdemes kifizetni az egyedien apró vevőegységért és egy olyan pici egérért, mely csak rövid távon nevezhető kényelmesnek. Szerintünk jobb választás a VX Revolution, amely 2000 forinttal olcsóbb, sokkal jobban kézbe simul, igaz, nagyobb is, mint a VX Nano.

rudi

Azóta történt

  • Hardverek útra, asztalra

    Elérhető árú notebookokat, fotónyomtatókat és további érdekességeket gyűjtöttünk e heti körképünkbe.

Előzmények

Hirdetés