Hirdetés

Eizo ColorEdge CS2420 professzionális monitor

A lelke japán, a szíve koreai – utánajártunk, melyik határozza meg inkább az összképet.

További mérések

Válaszidő és input lag

Az Eizo kijelzője nem játékra való, a gyorsítás nem kapcsolható, mivel lényegében nem is igazán van, erről tanúskodik az adatlapon szereplő 15 ezredmásodperces válaszidő is.


[+]

A gyakorlati tesztek és a mérések is az mutatják, hogy a CS2420 esetében bizony visszafogott a teljesítmény, tehát van némi utánhúzás, így gyors megjelenítést igénylő feladatokra, játékra nem annyira alkalmas a modell. Az input lag mérése során 22,1 ezredmásodpercet mértünk, ami inkább átlagosnak mondható, mint kiemelkedőnek.

Háttérvilágítás, homogenitás


[+]

A fekete homogenitással és a beszűrődést illetően nem voltunk teljesen elégedettek, legalábbis többet vártunk ebben az árkategóriában. Tapasztalható volt némi foltosság és egy picit rontotta az élményt az IPS glow is.


[+]

A fehéren mért homogenitásra viszont nincs jobb szó, mint az eszméletlen, ha bekapcsolva hagyjuk a homogenitáskorrekciót. Ez megmagyarázza ugyanis az alacsony eltéréseket, amelyek közül a legrosszabb is csupán 3,2% volt. Ez az érték más, korrekcióval rendelkező monitorokhoz képest is kiváló érték. Kikapcsolva 12% a legnagyobb eltérés, de ha nincs szükség a maximális fényerőre, érdemes bekapcsolva hagyni.

OSD menü

A japán mérnökök valószínűleg átgondolták az előlapi gombok elrendezését, kialakítását és működését, akárcsak magát a menüt is.


[+]

A káva jobb alsó részére helyezett kezelőpult ugyanis érintőgombos, amit sikerült úgy megoldani, hogy vizuálisan és tapintással egyaránt kiválóan vezesse az ujjakat. A gombok helyét LED-ek jelzik, ezeket pedig picit besüllyesztették, így az ujjak akkor sem tévednek el, ha vakon kellene nyomkodni. Feliratozás nincs, de erre nincs is szükség, mert a menü kijelzőn történő felbukkanásakor mindegyik felett megjelenik felirat formájában a rá vonatkozó funkció.


[+]

A menü kissé puritánnak tűnhet, de a sötét alapon fehér betűk kiválóan olvashatóak, jelentésük egyértelmű, és a kezelhetőség is rendben van. Talán az egyes beállítások csoportosításán lehetett volna még finomítani, de összességében így is igazán elégedettek lehetünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • EIZO

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés