Hirdetés

Beantech BT8-B - az átlátszó valóság

Bevezető


BT8-B (DIY)

Már a CeBIT-en is csodáltuk az átlátszó akril számítógép-házakat a különböző cégek standjain - el is döntöttük, hogy idővel ilyenben szeretnénk tartani a tesztkonfigurációinkat. Az ilyen, és hasonló megoldásoknak egyébként pont a kiállításokon van leginkább értelme, de ez nem tántoríthatott el minket attól, hogy nekiveselkedjünk a kérdésnek, amint lehetőségünk nyílt rá: a Kelly-Tech Kft-től kaptunk pár hete egy Beantech BT8-B (DIY) típusú akril midi tornyot. Ennek előnyeit és hátrányait latolgatjuk majd ebben a tesztben, meg persze egy kis csemege is terítékre kerül. Annyit elöljáróban elárulhatunk, hogy "nagyon grúvi" a "vas"...

A doboz, a csomagolás és a kiegészítők

A doboz egy karton aktatáskához hasonlítható, ugyanis a ház darabokban leledzik benne, persze nagyon gondosan becsomagolva, hogy semmi baja ne essék a drágának. Ezt később nagyra fogjuk értékelni, mert a ház anyaga relatíve sérülékeny, így fontos a gondos csomagolás.

 


Karton aktatáska by Beantech

6 kg

A házhoz járnak még bőségesen csavarok, 4db tappancs (amit mi nem kaptunk meg), egy 1db műtéti kesztyű és 1db leírás, hogy a munka a megfelelő ütemben haladjon. Táp sajnos most sem tartozik hozzá, így arról nekünk kell gondoskodnunk a későbbiekben, pedig nem vettük volna rossz néven, ha egy átlátszó burkolatú tápot mellékeltek volna a csomagban...

 


csavarok, manual, kesztyű

dö manual

Összeszerelés

Kezdődjék hát a LEGOzás, ugyanis picit ilyen napközis szabadfoglalkozás hangulata van a dolognak. Feltesszük, hogy nincs ember, aki ne szeretne LEGOzni, így előnyünkre is válhat, ha kicsit visszacsempésszük gyerekes énünket robotoló szürke hétköznapjainkba -- mi nagyon élveztük, "elvoltunk". Sejthetően létezik a másik véglet is, akik nem szívesen bajlódnak ezzel az egésszel. Nos, nekik nem is ajánljuk a tornyot.

A manual lépésenként, képekkel ábrázolja tehendőinket, így nincs túlzottan bonyolult dolgunk a ház összerakásakor. A megfelelő csavarokkal kellőképpen összeszoríthatjuk a paneleket, és ha jól végeztük munkánkat, stabilan áll majd. Persze a kesztyű használata kötelező! Az előlapon megtalálható a Power gomb (piros színű), a Reset gomb (amit csak valami segédeszközzel tudunk benyomni), a Power és a HDD LED és legalul a Front USB (2.0) és Firewire kivezetések.


első lépések... alapozás

 


kezd alakulni...

...a dolog

Kivezető

Minden készen áll, jöhetnek az alkatrészek! Kezdjük rögtön az alaplappal: a korábbi tesztünkben szereplő DFI LanParty 875 Pro alaplapját találtuk a legmegfelelőbbnek erre a feladatra, most majd domboríthatja fluoreszkálós képességeit. A házhoz mellékelt alaplap távtartók a megszokottnál magasabbak, így az a processzor foglalatnál picit meghajlik, de ezért még nem fújunk le egy meccset... A kártyák beillesztéséhez ki kell törnünk a műanyag slotokat -- tegyük ezt óvatosan, mert nem túl vastag a fal, durvább beavatkozás hatására eltörhet az egész. A hátsó portok paneljét nem raktuk be, mivel az fém és nem átlátszó, így rontott volna az összhatáson (mi pedig hatásvadásztunk épp...). A hátlapra 1db ventilátor helyezhető, ami elszívja a meleg levegőt a processzor környékéről.


DFI LanParty 875 Pro


picit hajlik, de belefér...

Ha egyben a ház, jöhetnek a meghajtók. A hátsó oldallapon található egy kinyitható ajtó, ennek segítségével mindkét oldalon rögzíthetjük drive-jainkat. Összesen 4db nagy - 5,25"-os - és 7db (2db külső/5db rejtett) kicsi - 3,5"-os - helyre pakolhatunk, így elmondhatjuk hogy e téren nem kell szégyenkeznie a Beantechnek. A winchesterek hűtéséről az előlapra szerelhető 1db ventilátor gondoskodik.


Szezám tárulj...

Végül jöjjön a tápegység! Sajnos átlátszó táp nem állt rendelkezésünkre, pedig stílusosan az illett volna, így maradtunk az AOpen 350W-os erőművénél. A tápegység rögzítése nincs valami túl jól megoldva, ugyanis semmi alátámasztás nincs, csak a kívülről betekert csavarok (4db) tartják -- ez egy komolyabb, nehézsúlyú tápnál kevésnek bizonyulhat.


A tápot csak a csavarok rögzítik...

Értékelés

A Beantech BT8-B (DIY) akril átlátszó tornya nem éppen otthoni felhasználásra lett kitalálva, ráadásul nem is fillérekért mérik. A ház inkább kiállításokon remekelhet, bemutató darabnak tökéletes. Ennek ellenére egy extravagáns termékről van szó, és aki hajlandó a látványvilágért komolyabb anyagi áldozatokat hozni, annak mindenképpen nyerő lehet a termék. Klasszikus értelemben a ház alulmarad versenytársaival (Chieftec, Cooler Master, AOpen, stb.) szemben, a szellőzése, robosztussága, szerelhetősége relatíve szerény.

Bár klasszikus megközelítésünket nem hagyhatjuk el (így az értékelés is figyelembe veszi a fenti szempontokat), a ház különleges volta különleges hozzáállást is megkívánt mindemellé. Az igazi csemegét tehát a következő oldalra rejtettük -- többet ér bármilyen pontrendszernél.

Ami tetszett:

  • Nagyon dögös (lásd következő oldal)
  • Front USB/FireWire
  • Igényes kábelezés
  • Két fontos helyen elhelyezhető ventilátor (hátlapon a procihoz/előlapon a winchesterekhez
  • 7db kis - 3,5" hely

Ami nem tetszett:

  • Ár (22000 Ft + ÁFA végfelhasználói ár)
  • Kényes
  • Nem jár hozzá tápegység
  • A táp nincs alátámasztva
  • Kevés ventilátor hely

Eredmény: 6/10 - közepes

A Beantech akril átlátszó házat a Kelly-Tech Kft-től kaptuk. Köszönjük!

Copyright by qLa

Ráadás: lőn világosság!

Az átlátszó ház mellé kaptunk 2db Coolink CFE08LB kék LED-es dupla golyóscsapágyas 8cm-es ventilátort és 2db Coolink CCFL30B fluoreszkálós kék, 300mm-es hidegkatód fénycsövet, valamint ez utóbbiakhoz egy Coolink CCINV02 típusú tápinvertert. Ezek az extrák durván 5900 Ft-os nettó áron beszerezhetők. Minden adott volt a hangulat fokozásához.


Coolink színes kiegészítők...

A fénycsövek és a hozzá tartozó tápinverter beillesztése végtelenül egyszerű, ugyanis csak a tépőzáras tappancsokat kell felragasztanunk a kívánt felületre, majd összecsatlakoztatni a kábeleket és ráküldeni a delejt a tápból. Meg persze bekapcsolni... A ventilátorok 2400 fordulat/perccel pörögnek, 26 dB-es zajszint mellett, ami biztosítja a halk működést. Innentől fogva már csak a képek beszélnek, mi hallgatunk, de annyit azért megjegyzünk, hogy ha létezne "látvány-értékelés", most 9/10 pontot adnánk...


Turn the Lights On


grooovie

 

 


érezhető...

...a különbség


A DFI LanParty 875 Pro bizonyította képességeit

 

  • Kapcsolódó cégek:
  • Antec

Azóta történt

  • Jinsung Zizon P4 midi torony

    Némileg futurisztikus névvel és külsővel tört be szerkesztőségünkbe a Jinsung midi tornya. Mátrix addiktok előnyben!

Előzmények

Hirdetés