Acer Iconia A1-830 tablet tesztje: Atomot neki!

Szoftver, multimédia

Szoftver

Dobozból kivéve újfent az Android 4.2.2 verziója fogadott minket, tehát tavaly óta ez nem változott. Az internetre való csatlakozás után most is azonnal találtunk frissítést, de ez a verziószámot nem befolyásolta, viszont előrevetíti, hogy a frissítésekkel, hibajavításokkal most sem lesz probléma.


Az operációs rendszeren nem igazán változtattak az Acernél, a kezelőfelülethez nem nyúltak, tehát lényegében egy alap Androiddal van dolgunk. Sajnos most a korábbi fejlesztéseket nem kaptuk meg, mint az Acer Ring vagy a tavaly bemutatott Touch WakeApp, de újdonságok sem jöttek cserébe. Szoftveres téren többé-kevésbé ismételni tudjuk, amit az A1-810 kapcsán leírtunk. Plusz programokból nincs nagy választék; alapból megkapjuk az Astro fájlmenedzsert, az AcerCloud felhőszolgáltatást, kapunk víruskeresőt, AccuWeather időjárás-előrejelzőt, pár játékot, Skype-ot, e-book olvasó szolgáltatásokat és egy nem túl erős médialejátszót. Szerencsére a Play áruház elérhető, így bármit pótolni tudunk, amire szükségünk van.

Multimédiás képességek

Az A1 multimédiás része szoftveres oldalról nem sokat változott az elődhöz képest, ami azt jelenti, hogy alapesetben a gyári szoftverek nem ideálisak a multimédiás igények kielégítésére, mivel a legtöbb fájlformátummal és kódolással képtelenek megbirkózni. Audiofájlokból az MP3, M4A, OGG és WMA, amit képes minden további nélkül megemészteni, FLAC és APE formátumhoz viszont mindenképp másik szoftverre lesz szükség a Play áruházból. Videók esetében a helyzet még ennyire sem jó, hacsak nem érjük be a YouTube-bal, az ugyanis gond nélkül fut HD-ben is, akárcsak elődjén, ahol ugyanez volt a helyzet a gyári szoftverek médiakompatibilitása terén. Egy jó programmal azonban tesztvideós csomagunkból minden szépen futott, kivéve a killa_sample-t, ahol akadozást észleltünk, akárcsak a TS állományban lévő H.264 esetén. Más problémába nem futottunk bele, a DTS dekódolása is működött.

Videó

Az alacsonyabb kategóriás tabletekre jellemző alacsony képminőséget kapunk videózásnál a Full HD felbontás ellenére is, ami nyilvánvalóan javarészt az optikának és a szenzorméretnek tudható be. Sajnos, ahogy az majd az alábbi videón látható, képhibákból akad egy pár, amit az erős tömörítés is megfejel. Az is igaz persze, hogy ennél jobbra nem igazán számítottunk az árkategóriát elnézve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Előzmények

Hirdetés