Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    "kaphatnak át nem vett, visszaküldött vagy elveszettnek nyilvánított csomagokat" Míg előbbi kettőt értem, hogy esetlegesen a filléres kacatot, amit méregdrágán árulnak nem akarnak visszaküldeni a raktárba és visszafejteni...de az elveszett csomagoknál ellentmondást érzek. Ha egyszer ott van, nem veszett el :F A vevő esetleg nem kapta meg (nem tudták kézbesíteni, egyéb ok) és visszament a feladónak. Az üzleti modellt értem mögötte, az már talán a "zseniális lehúzás" kategóriába esik, végső soron az Amazon a pénzénél lesz.

    @ripla: Egy barátom járt úgy, hogy rendelt egy American Tourist bőröndöt. Eltűntnek nyilvánították a csomagot, sűrű(!) elnézést közepette megírták neki, hogy sajnálják, de küldenek másikat. Végül megjött neki a második bőrönd, rá két hétre az általa rendelt is :DDD Megírta nekik, hogy ő visszaküldene egyet, mert kettő darab jött. Válaszként megírták neki, hogy nem fontos, tartsa meg.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz stellaz #21 üzenetére

    A cégnél a kollégám járt így...A barátnője berendelt valami "egyszerhasználatos" domain-ről 2 pár Nike cipőt, a kék-fehér dizájnosat (állítólag szintén rendelt így korábban is, azzal a cipővel 'semmi' baj nem volt...) és a cég címét adta meg. Jött egy kis dobozocska teleragasztva millió kínai címkével, félve mertük kibontani. Egy napszemüveg volt benne, egyikünk sem tudta mire vélni, egymást kérdezgettük a kollégákkal, hogy ki rendelte?Végül kiderült, hogy ez lett volna az ajándék cipő....A hölgyet kérdeztem, hogy megtudja mutatni, hogy honnan rendelte? Persze nem tudta, a FB dobta fel neki, az a domain is valami *.ly vagy *.xyz (nem röhög, tényleg van ilyen :O )végződésű lehetett :((( Azóta már tőlem kérdezik meg, hogy mit szólok a honlaphoz, szerintem megbízható-e? Tanítom őket, egyszerűen besz*pják ezeket a hirdetéseket..

    #23 @ripla: Velünk a DHL játszotta el ugyanezt. Nemzetközi csomag, már itthon volt, de utaztatták jobbra-balra 2 hétig Budapesten belül, majd hibára hivatkozva, a depójukban tárolták egy ideig, de mivel szerintük "nem sikerült beazonosítaniuk az utcát" (2.kerület, teljesen megközelíthető része, mindenki megtalál minket) visszaküldték Hollandiába a feladónak. Slusszpoén, hogy ugyanettől a feladótól rendre megjött minden egyéb csomagunk.. :W

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz btprg #35 üzenetére

    Többször jelentettem náluk visszaéléseket, legutóbb a FoxPostos trükközést. Csatoltam a beszélgetéseket is, szerintük “minden” rendben van :((( Szánalmas egy banda…..Ha találok az oldalon valamit, csak személyesen megyek el a cuccért, már nem utalok senkinek sem előre.

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz nuke7 #44 üzenetére

    Azért én azt mondom, hogy jobb félni, mint megijedni, jól mondja ripla/stellaz. Most én is töröltem a bankkártya adataimat az egyik kínai piactérről. Mostanában rendeltünk a céghez eszközöket, meg is lepődtem, hogy a belépés után (kettős belépési azonosítás) nem kérte a bank az aláírást, simán vonták a kártyámról a pénzt...ezt nem szeretem.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz nuke7 #48 üzenetére

    Lehet, de a Prime Videóé egy rakás sz…Leírtam a problémámat 3 féleképpen, 3 indiaival/pakisztánival chateltem, még mindig nem jutottam el a probléma megoldásáig :N Pedig megy az angol és értik is, hogy mit szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz nuke7 #52 üzenetére

    Mit értünk "hivatalos" alatt?Nem kell proxyval trükközni, simán használható itthon is, én a C1 gyári TV applikációjával használom, semmi problémám vele. Bejelentkezés után a felület hébe-hóba tud magyarul, van ahol a bélyegkép is magyar nyelvű felirattal jelenik meg.A műsorok alatt többségében van választható magyar felirat/szinkron is. 990 Ft/hó-t nekem simán megér, de én szinte csak a saját gyártású tartalmaikat nézem.Nyilván, ha valamit intézni kell az ügyfélszolgálattal, akkor azt angol nyelven tudod csak, de chaten többé-kevésbé tudnak segíteni rajtad.
    (A fent említett helyzetem kicsit faramuci, ugyanis a rendszeren belül vannak érdekességek és nem tudom pusztán "user error"-nak letudni. A problémám a következő: Elindítottam a 14 napos trial-t az amazon.com-on, de elfelejtettem lemondani és már le is vonta a kártyámról a következő havi előfizetési díjat. Előtte, a trial használata közben kaptam egy fülest, hogy a lengyel amazon.com-on van egy akció, amiben 49 zlotyi/év díjért egy évnyi előfizetést tudsz aktiválni. Ezen a ponton "lefagyott" a rendszer, ugyanis az én amazon.com-os profilom alatt 2 előfizetés is létezett, amit nem tudtam módosítani/törölni. Írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy az eredeti előfizumat lemondanám, mert jelenleg duplikáció van. Mondta is a srác, akihez kerültem, hogy érti a problémámat, átirányít a kollégájához. Utóbbi közölte, hogy törölte a trial utáni 1 hónapomat, de szüksége lenne a banki tranzakció közleményében lévő azonosító kódsorra(?) az összeg visszatérítéséhez. A mobilbankomban semmi ilyesmit nem találtam a tranzakció alatt, se az amazon fiókomban. Mondta, hogy ok, utána néz, további szép estét stb. Meg is nyugodtam, de a következő hónapban ugyanúgy levonásra került a +1 hó előfizetési díj. Csodák csodájára, mostmár az online felületen törölni tudtam az eredeti előfizetésemet. Visszatérítést azóta sem kaptam, de nekem így is megérte a lengyel "trükközés". Utóbbi érdekessége, hogy már csak a lengyel amazon.pl-en tudok mindent módosítani a Prime előfizetésen-telefonon Google fordító, kamerával, van egy minimális handicap :DDD , a TV-n lévő applikációt angolra állítottam, de a borítóképek egy része magyarul, mások lengyelül jelennek meg. Egyetlen "hiba", hogy a saját gyártású/licenszelt tartalmakon kívül a filmek javarészén csak angol, lengyel hangsáv és lengyel felirat elérhető csak. Most március végén jár le az éves előfizu, visszaváltok az eredeti amazon.com-os profilomra...)

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák