Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matthewKER

    tag

    Megvettem QV222 kolléga készülékét, így írnék egy kis beszámolót az első benyomásaimról:
    Ami elsőre feltűnt az a gyönyörű kijelző, nagyon jó fényerővel. A gyári kijelzővédő fólia sem gagyi, nagyon jól teszi a dolgát.
    Jó munkát végeztek a helykihasználással is, az 5,2"-s kijelző ellenére nem lett nagyobb a telefon, mint egy átlagos 5"-s készülék. Igazán kecses darab, bár én nem bántam volna, ha egy kicsivel vastagabb és nagyobb akkumulátor kerül bele a mostani 2300mAh-s helyett. Ennek ellenére azért normál/közepes használat mellett, automata fényerővel így is kibírja töltő nélkül a napot.
    A rendszer villámgyors, nincsenek letörölhetetlen, haszontalan programok. Az külön tetszik, hogy a Smart Wake beállítások között találtam egy olyan opciót, amely dupla érintésre felkelti a kijelzőt, így nem kell a bekapcsológombot koptatni. Értesüléseim szerint, most már minden apró hibát orvosoltak a KitKat szoftverben a legutóbbi 20150421-s frissítéssel, így a következő lépés már a Lollipop, amit legkésőbb május közepére ígér a Zopo.
    MediaTek chip ellenére mind a GPS, WiFi, BT, 4G, 3G, 2G remekül működik. Talán a WiFi kicsit kisebb körben látja az elérhető hálózatokat, viszont cserében támogatja a 801.11ac szabványt és támogatja a dualband módot (2,4GHz és 5GHz használata párhuzamosan).
    A kamerák hozzák a felső-közép/közép kategória átlagát (sőt a 8 MPixel-s előlapi kamera, már talán túl is lép az átlagon), szerintem jobb képeket csak a fotótelefonokkal és a csúcskészülékekkel lehet készíteni. A mai kor szellemének megfelelően kapott egy külön alkalmazást is a "selfie"-k készítésére. Jópofa eszköztár áll a rendelkezésünkre: mosolyészlelés, kormeghatározás, mindenféle effektek, és egyéb hasonló ínyencségek.
    AnTuTu Benchmark-ban (Verzió: 5.7) tartósan 40000 pont felett teljesít, mégis találtam egy népszerű játékot, amely nem kedveli ezt a szoftvert/hardverkonfigurációt. Ez pedig az Angry Birds Go: Ha egy autó van a látótérben nincs probléma, de ha több autó is, akkor ütközésekkor el-elakad a hang és némi szaggatás is észlelhető. Viszont szerintem nem a teljesítménnyel lehet a gond, mivel egyes grafikus elemek a többi autón indokolatlanul sötétek (több készüléken is futattam már, van összehasonlítási alapom) és a hangkihagyások is nagyon furcsák, így szerintem valami kompatibilitási probléma lehet a háttérben. Ezt támaszthatja alá az is, hogy minden más eddig kiválóan futott a készüléken.
    A végére hagytam két érdekes megoldást, ami nekem kevésbé szimpatikus:
    Az első az értesítési LED-ként is üzemelő "Home" gomb ("BreathLight" néven található a beállításokban). Ugyanis ez csak alacsony töltöttségnél, töltésnél, illetve elmulasztott hívásoknál és SMS-eknél tud jelezni. Azt nem bánom, hogy nem jelez minden apróságért, de nem lenne rossz, ha saját programlistát lehetne hozzá rendelni.
    A másik a 15% százalékos töltöttség alatti energiatakarékos mód. Ezt ugyanis nem lehet kikapcsolni ("Intelligens energiatakarékosság" opció kapcsolgatása másra utal, ugyanis ezen a viselkedésen nem változtat). Ilyenkor egyszerűen visszaveszi a teljesítményt a készülék (AnTuTu így már csak 20000 pont körüli értéket mutat), ami még talán jó húzás is, viszont a villanó mindenféle használatát is letiltja, ami bosszantó, ha zseblámpaként szeretném használni.

    [ Szerkesztve ]

  • matthewKER

    tag

    válasz rdt89 #16 üzenetére

    1920x1088 (nem elírás, tényleg 1088) 30fps. Ami kicsit furcsa nekem, hogy MP4 kodek (leellenőriztem) ellenére 3gp a videó kiterjesztése.
    A hangszóró elég hangos, viszont azt nem mondanám, hogy gyönyörűen szól. Főleg a mély hangokat nem szereti (főleg nagy hangerőn).

  • matthewKER

    tag

    válasz Pzoli2 #18 üzenetére

    Nem lenne rossz a Lollipop, de sajnos két nagy baki is van a szoftverben:
    1.: Automata fényerő működik, de ha telibe kapja a szenzor a napfényt, teljesen kikapcsol a háttérvilágítás. Így használhatatlanná téve a telefont. Valószínűleg könnyedén lehetne orvosolni a problémát, de eddig valahogy mégsem sikerült az illetékeseknek.
    2.: Ha valamiért hirtelen megszűnik a 4G kapcsolat (pl. hirtelen eltűnik a 4G térerő és nem volt ideje a telefonnak 2G-re vagy 3G-re handoverelni), a telefon elkezd újra 4G hálózatot keresni. Ez csak azért jelent problémát, mert ez a keresés legalább 2 percig tart és addig a 3G és 2G hálózatok is használhatatlanok, így még hívást sem lehet addig fogadni/indítani. Kikapcsolt 4G-vel a probléma megszűnik.
    Ezek miatt kénytelen voltam visszarakni a KitKat-t.

Új hozzászólás Aktív témák