Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matyi94

    senior tag

    válasz TCr #5103 üzenetére

    Egy próbát mindenképpen megér. Én Volumioval kezdtem, aztán egy ideig moode, majd PiCoreplayer. Nemrég ismét visszatértem a Volumiohoz. Mióta van benne OTA update, marhára kényelmes, ráadásul nemrég újult az android app GUI-ja is, ami szintén felüdülés. Sokat használom a beépített RadioParadise plugint is, így nem hinném, hogy valaha lecserélem. (Okés, hogy a többin is hozzá lehet adni a radioparadise-t, viszont a FLAC streamjükhöz sehol nem találtam linket, a Volumioban pedig gyárilag benne van és hozza a Tidal hangminőségét) A Tidalt én BubbleUPnP-vel használom. Eleinte kényelmetlen volt, de kezdem egészen megszokni. Nemrég írtam egy csalódott visszajelzést a Volumionak, mi szerint totál méltatlan a fizetős MyVolumio által nyújtott töblet. (a Tidal kezelésüket natívnak hívni nettó átbaszás szvsz.) Az utóbbi időben viszont sokkal stabilabb lett és az említett OTA frissítésekkel + GUI újítással már egyáltalán nem sajnálom tőlük a pénzt.

    Kérték már privátban is, úgyhogy személyes tapasztalataim a többi disztróról:
    -Moode: Akkor használtam, amikor a Volumio Spotify pluginja bugos volt. Ügyesen kezelte a webrádiókat és a Spotit is, az UPnP-s playlisteket valamivel jobban, mint a volumio, de az android app és a fentebb említett többletszolgáltatások miatt mindig visszatértem a volumiohoz.

    -PiCorePlayer: Fapados, relatív bonyolult GUI, a Spotify Plugin és az UPnP nem működött egyszerre. A beépített LMS-t és Squeezeboxot sokan szeretik, nekem egyáltalán nem jött be, totál divatjamúltnak tartom. (IoT termékfejlesztő vagyok, zavarnak a divatjamúlt ergonómiai megoldások) Az említett Spoti-UPnP bug olvasatom szerint sok embernél előjön, nem is találtam rá megoldást, így nálam pár napot volt fenn, utána szintén vissza volumiora.

    BTW: egy hete vagyok izolációban a szülőknél vidéken, itt van egy Cambridge Azur 752 streamer. Na ennél például sokkalta jobban működik a Volumio és a DigiOne + Sanskrit 10th lineáris táppal bőven lezenéli.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • Polllen

    nagyúr

    válasz TCr #5103 üzenetére

    Jó ideje nem használtam volumio-t, akkoriban volt némi közép kiemelése a rendszernek, a moode-nál nem volt, az maradt.

    Mivel bevált, így nem kísérletezgettem többet a volumio-val. Nem gondolnám, hogy egyik vagy másik jobb lenne jelenleg, inkább csak más.

    A moode megmaradt az alap egyszerűségnél, böngészőből szépen működik, nem is kell nekem más, mert kb. soha sem nézem a kezelőfelületet. Az elején beállítottam mindent és utána upnp-n használom linn kazoo progival vagy spotify connect.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák