Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz aRm1n #18607 üzenetére

    Én most az Electrablue-t javaslom, a 8.0-t ha pl. AEX/RR/LOS-t használsz (értesítésled miatt). Ha Oreo akkor 8.1.

    A második nagy kedvencem a ReVolt. Abból az R10.1 20171118-at ha AEX/RR/LOS-t használsz (értesítésled miatt). Ha olyan ROM-ot használsz amiben az értesítési led driver az "új" akkor R10.1 20171119-et.

    A Stormguard is jó, ott most ott megy a vekengés a CPU Quiet miatt. Meglátjuk mi lesz vele (marad, nem marad).

    A Velvet is nagyon jó (Fudi tud többet róla), nagyon dícsérik 4PDA-n.

    Meg vannak még kínai fejlesztések (pl. a Wayang) de arról elég nehéz olvasni..

    Most ugye két nagy rendszer közt vagyunk épp, az emberek több, mint fele még Nougat-ot használ, de már sokan Oreo-t, szóval kernelek terén is vannak eltérések/több változat. Így most épp nehéz "okosat"/általánosat mondani.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • crok

    Topikgazda

    válasz Som@ #18655 üzenetére

    Hát'kb. ízlések és pofonok.. A fejlesztője számomra szimpatikusan megy előre.

    Most épp a kernel source-a is frissebb (EB: 3.18.87; ReVolt R10.1: 3.18.81 / 3.18.82), de persze ez akár holnap is változhat ha ad ki frissítést Boomshiva.. mert fog.. ma keresett tesztelőket Telegramon. Csak most pl. a ReVolt utolsó két verziója úgy tér el, hogy egy nap különbség volt köztük és az előző az még nem tartalmazza a krack sebezhetőség javítását de megy az értesítési led, az egyel későbbi (a mostani legutolsó) meg tartamazza a krack sebezhetőség javítását de nem megy az értesítési led a legutolsó AEX/LOS ROM-okkal.. Mindkét kernelben van kernel wakelock block lehetőség, de az ElectraBlue a Boeffla wakelock blocker drivert használja ami szerintem (nekem legalábbis) átláthatóbb forrásnak tűnik. A ReVolt-nak a fejlesztése során sokszor ugrált a fejlesztő az alapértelmezett OC frekvencia értékek közt, frissítésnél követni kellett vagy Kernel Adiutorral vagy EX Kernel Managerrel vagy init.d scripttel ha nem akartál OC-t használni. A ReVoltba bekerült anno a LazyPlug CPU mag hotplug de kikerült, ez megvolt vagy 3x - aztán volt belőle rinya rendesen, pedig egy mozdulat volt kikapcsolni és visszaállni a normális üzemre.

    De Fudi beleültette a bogarat a fülembe a Velvet 5.4 vagy 5.5-el, meg van egy kínai amit ki akarok majd próbálni (a Wayang).

    [Szerk:] Ja igen, ha meg vagy vele elégedve nincs értelme most cserélni.. még egy hét aztán kiderül hogy a ReVolt melyik irányba ment és hogy visszaáll-e a régi értesítési led driverre, meg hogy az EB fejlesztője hogy muzsikál a vizsgáin (vizsgaidőszaka van..) és hogy lesz ideje frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

  • Trailblazer

    addikt

    válasz crok #24999 üzenetére

    Éles témaváltás: Wayang kernelről hallottál már? Elég alap tudásúnak tűnik, én mi-globe.com-os, 8.4.4 romon próbáltam. (De aztán visszatértem a Velvetre.)

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • crok

    Topikgazda

    válasz Trailblazer #25003 üzenetére

    MIUI-ra eleve korlatozottak a lehetosegek mert nem minden dev fordit MIUIra, csak LOS/AOSP-re.
    De szerintem Velvet > Stormguard > Wayang

    A feature list-et majd osszeszedem ha gepnel leszek (ha kell).

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák