Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz LaptopSystem #7646 üzenetére

    Xbox One mellett szól:
    - halkabb a gép, és jobb a szellőzés, mint PS4-en
    - a kezdei exkluzívok jobbak
    - a kontroller ránézésre is zseniális, a ravasz rezgése pl sokaknak parasztvakítás lehet, de aki pl sokat játszik autós címekkel vagy lövöldöző mókával, annak szvsz nem kicsit hozzáad majd az élményhez, és ami talán a legjobb, azok az analóg karok. azzal a recés felülettel etc, a korábbiakhoz és főleg a PS dualshock-okhoz képest atombiztos irányítást tesznek lehetőve
    - jah és nekem előny, hogy cserélhető akkus/elemes a kontroller, és hát jóval tovább is bírja szuflával, mint a PS4 gamepadja
    - Drágább a gép, tény, de azért egy nem éppen bóvli Kinect jár mellé, amit bár én sem nagyon fogok valószínűleg használni, de: ha durran ez a VR szemüveg őrület (Orculuc Rift), akkor pl egy Kinect nagyon hasznos lehet. (Szerintem az is lesz.)
    - oké, hogy itthon nem jelent még meg a gép, de lokalizáció tekintetében anno az Xbox 360 nagyon jól teljesített. Volt nem egy magyar feliratos játék: Gears of War 2-3, Fable 2-3, Forza 2-3-4, The Wither 2... A Sony ilyen téren későn kapott észbe, egy feliratos interaktív filmtől (Beyond) és egy GT6-os lokalizációtól nem esek hasra.)
    - a Microsoftnak több bizalmat szavazok hosszú távon; már ami a rendszert illeti - mindenképpen. Csak az egyik legnagyobb szoftver és OS fejlesző vállalatról beszélünk.
    - HDMI bemenet, van akit ez érdekelhet főleg médiajunkiekat. :)

    (Plusz ráadás (személyes preferencia nálam): ha szereted az autós játékokat, akkor ott a Forza, amihez akárki akármint mond, játékként a GT5 és a GT6 nem tudott felérni. Anno a GT5 miatt vettem PS3-at és a GT6-ot is megvettem premierbe. Hiba volt. Utána begőzöltem és megvettem az xbox 360-at, és hát a Forza 4 szinte minden területen (hangok, UI, törések, AI, kihivások, beállítási lehetőségek, csak prémium verdák) köröket ver még a GT6-ra is. Forza-ban tudom állítani a gépi ellenfelek erősségét, míg GT-ben gyakran alóbb kategóriás járgányokkal kell mennie az embernek, hogy ne legyen dögunalmas az egész verseny, az meg már milyen? Vicces... vagy szánalmas. Forza 5-ben meg be lett építve a Drivatar, amivel lényegében az egekig lehet húzni az AI-t, így mindenkinek kellő kihívást jelenthet a játék. Tartalmilag ugyan elég gyér lett a Forza 5, de még mindig inkább ez, mint a GT sorozat... Én legalábbis elleszek vele addig, amíg nem jön a következő Forza illetve a Project Cars.)

    PS4 mellett szól:
    - erősebb hardver
    - olcsóbb
    - kisebb a gép (bár ez engem nem érdekel.) és a táp is a gépbe van építve
    - bár a DS4 sok területen jóval jobb lett, mint a DS3, azért én nem estem hasra tőle, nekem pl. már túl nagy lett maga a gamepad is, és az analog karoknak oké, hogy van egy pereme, de az Xbox One kontrollernél ez sokkal profibban meg van oldva csinálva. a PS4 gamepadját használva szerintem még mindig simán lecsúszkálhat az ember ujja az analog karokról...
    - kiforrottabb a rendszer, és a driverek szintjén is jobban állnak, álltak kezdetben, mint a Microsoft. Egyszerűen a Sony hamarabb kezdte valószínűleg a fejlesztést
    - talán több és változatosabb exkluzív, de van akiket ez nem nagyon hat meg.
    - PS Plusz PS3-ason nagyon jó volt, kérdés, mennyire fogják osztogatni a címeket majd PS4-esen hosszabb távon. Majd meglátjuk.
    - PS4 mellett szól még, hogy Európában és valszeg itthon is népszerűbb lesz az elején. (Már ha a multi számít.) Miért? Olcsóbb a gép, és hát hozzáférhetőbb is.

    (Sokan a PS-hez sorolnák húzócímnek az Unchartedeket, de én azoktól nem estem hasra. Jónak jó volt, de igazából sima csőjátékok. Végigjátszottam mindhárom részt hardon, aztán ennyi, szvsz nem nagy szám egyik sem, szépek, jók a karakterek, de játékként kezelve semmi extra.)

    ###

    Engem a szellős, és csendes géppel, a remek kontrollerrel és a Forza-val megvett a Microsoft. Jövőhét hétfőn jön meg a gép.

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Madwe #7653 üzenetére

    Franc tudja, kicsit nagyobbnak tűnik az a DS4, mint az Xbox One kontroller. Képről: [link] DS4 volt a kezemben, arról tudok nyilatkozni.

    Tudok az Xbox One-os kormány mizériáról (Mármint, hogy nem kompatibilis a régi cuccokkal, és jelenleg csak elég drága kormányok kaphatóak az Xbox Onehoz, meglátjuk PS4-en mi lesz, de hát a Microsoft is kijöhet még egy középkategóriás, jó áron kínált kormánnyal, nekem már mindegy a régi kompatibilitás, Logitech DF GT-m volt GT-re, de ugye az repült az ablakon a PS3-al és a GT6-al együtt.)

    Persze, az Uncharted nem az egyetlen komoly Sony exkluzív, de pl. a The Last of Us sem több, mint egy interaktív film. A Beyond meg pl nem húzócím, ha az lenne, jóval több kelt volna el belőle, mint az eddigi egy milla. Értem én, hogy "rétegjáték", de akkor is. Az tény, hogy a Sony belsős címei, a kisebb projektek is nagyon ígéretesek. Pl. ott a Rime.

    No mindegy, kinek mi. :)

    Jah és autós játékbuziknak friss hír: kijött a Forza 5-ös final review az SRT-s srácoktól.
    [link] A lényeg nagyjából (Spoiler): a konzolos játékok között (GT6-ot is beleértve) a Forza 5 hozza a legjobb gumifizikát, FFB-t és vezetési élményt. Akit bővebben érdekel, az nézze meg a videót.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz gianni85 #7658 üzenetére

    Nah az meg a másik. Ugye most volt egy hónapig Xbox360-asom, E szériás. de néha olyan hangja volt annak is elég gyakran, hogy már bosszantott és idegesített. (A lemezmeghajtó is hangoskodott, meg a venti is.) Pláne, hogy én az 5.1-et sem szoktam (és szeretem) bömböltetni, azaz nagyon nem is tudta elnyomni semmi. Aztán bár mivel lett volna még bőven mivel játszani Xbox 360-ason, úgy döntöttem inkább most váltok, mert majd úgyis sorra jönnek a jobbnál jobb "nextgen" címek, inkább a jelenben élek majd, azokat is épp elég lesz szinten tartani magam. (Meg hát az Xbox360-as hangja ugye is adott egy lökést a nextgen felé...)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz gianni85 #7672 üzenetére

    Persze, de igazából attól még azért, hogy Xbox One-t rendeltem, nem lesz szép szerintem a gép. :) Nem egy kis és szép darab szerintem no. De ha nagyon belemegyünk, akkor nekem az alján lévő 45 fokos bevágás nem tetszik. Meg ha belemegyünk az arányokba akkor a gép egyik fele ilyen ugye a másik meg olyan, jobb lett volna ha a dizájnerek, tervezők olyan alapvető dolgot figyelembe vettek volna, mint az aranymetszés szabályai.

    (Nem felvágás, csak DTP-t és etc. tanultam, foglalkoztam dizájnelemekkel, arculatokkal nem keveset korábban, meg fotózást is tanultam egy évig, és rohadtúl zavar, ha valami csúnya, vagy látszik rajta, hogy egyszerűen szarok az arányok.)

    A másik ami hülyén mutat, az a lemezmeghajtónál lévő ezüst csík. Ha totál fekete lett volna semmi kiemeléssel körülötte, az pöpec lett volna. Esetleg egy aprócska és halvány led lehetett volna a lemezmeghajtó felett, hogy sötétben is tudja az ember azért, hogy hova kell tolni a cuccot.

    Szóval a gép szvsz még ronda, de legalább a célnak tökéletesen megfelel. :) És persze EZ a lényeg. :K

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz bognar110 #7670 üzenetére

    Igy van. A kinect nekem sem kell (jelenleg!), ugrálni én sem akarok, épp elég a melóban belőle.
    De írtam korábban, hogy egy VR szemüveggel együtt azért nagyon ütős dolgokat lehet majd kihozni a Kinect segítségével. Persze ehhez még kell egy kis idő, nem tudom a Microsoft maga akar majd VR szemüveget gyártani vagy mi lesz az egészből egyáltalán. Az viszont tény, hogy jelenleg nem sok hasznát fogom én sem venni a Kinectnek, bár tény, hogy skype-olni a haverokkal poén lesz a kütyüvel. Látod majd mekkora kupi van a szobában, meg hogy hanyadik sörét fogyasztva tolja le a sokadig FIFA meccsét a haver. :) Persze tudom, kit érdekel, de nah.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz godzsy2 #7717 üzenetére

    Vártam már az eredményt, de hasonlóra számítottam. De most igazából nincs jelentősége. Az elmúlt egy évben a marketinget nagyon elbaszta a Microsoft, a Sony "fanboy" tábora jóval nagyobb jelenleg ez van.

    Ár/érték arányban tényleg jobb a PS4, de könyörgöm:
    A kontroller szerintetek tényleg ennyivel jobb a Sony készülékénél? Dehogy is... Sőőt. Miért lenne annyival jobb? A világítós bizbasz miatt, amit lényegében komoly játéknál semmire nem használsz? A tapipad miatt, amivel megint semmi érdemlegeset nem tusz csinálni majd, de ha mégis, akkor legalább kényelmetlen lesz, mert nem esik kézre? Ne vicceljünk már. :)
    Az Xbox One ravaszok és analog karok körberöhögik a DS4-en lévő cuccokat...

    Az van kéremszépen, hogy PS4-et többen vettek most még, így többen odaszavaztak, és ahogy nézem az eredményeket, sokszor elég elfogultan, ennyivel bőven nem "gyengébb" az Xbox One.

    Ezek az értékek szépen közeledni fognak egymáshoz, ha nem is rohamléptekben. Az is tény, hogy a Microsoftnak exkluzívok terén bele kell majd még húznia, meg nem ártana egy árcsökkentés sem jövőre. (Persze a Sony is lereagálná szerintem, talán a legjobb lenne, ha a kötelező Kinectet, mint ötletet kidobnák, de ezt szvsz már nem fogják megtenni.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz interstate76 #99227 üzenetére

    Nah jó. Szögezzük már le. Naná, hogy 1 évvel később, mivel nem teljesen saját fejlesztés, sőt abszolút nem az, max összerakás. És nem, nem kicsit erősebb.

    Az egértámogatást én sem értem. Szerintem is jó dolog lenne, simán jöhetnének rá RTS-ek, meg mindenféle, jómagam úgy tuti lecsapnék rá, PC és konzol lenne egyben, egy árában. Ilyen pedig a PS4 biztos nem tudna kezdetben, szóval ez indok is lehetne a vásárlásra. (Mondom ezt most only PS4 tulajként.)

    Az innovációt hiányolod az új gépből? :D Könyörgöm mit? :D mozgásérzékelős balf*szkodást? Mit? Mondjad csak? VR támogatása tuti lesz, és ahhoz elég jó is lehet ez a gép. Kedvencem, amikor elvárasaik vannak a játékosoknak, de meg sem tudják fogalmazni, hogy mit szeretnének látni, még minimális ötlet, irány szintjén sem...

    Amúgy meg a többség, pont az Xbox One gyengeségén sírt, arra meg a választ most megkapták...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Zjunior #101554 üzenetére

    Akkor kérek egy linket, 60-ért csak újracsomagolt, felújított gépeket látok. Pl ebay.co.uk-n. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Zjunior #101559 üzenetére

    Linket. Addig csak hangember vagy. Engem is érdekelne, de nem találok ennyiért új X1 Slimet.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Zjunior #101564 üzenetére

    Ezek szerint nem mondtál igazat, de még te vágsz fel. Nem elég, hogy nem új a cucc, amit linkelsz, hanem még nem is adják fel Magyarországra. Felújított cuccal meg szívtam már meg. Még ha nem is konzol volt.

    Értem én, hogy jó szándék vezérel, de a 69-es ár most Best buy. Néztem amazon.co.uk-t, amazon.de-t, ebay-t, ennyiért új X1 Slim nincs.

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz gduck #103192 üzenetére

    Elite nem lesz hozzá alapból. Gondolkodjunk józanul.
    A PS4 Pro várhatóan olcsóbb lesz. (Cserébe gyengébb is.) De a Scorpio az alap árküldönbséget még nem növelheti egy profi kontrollerrel is, mert ki az isten venne 160-170-ért X1-et, amikor 110-120 ért már lehet majd tél környékén PS4 Pro-t venni.

    Szóval marad a sima kontroller, és bízzunk benne, hogy 399$-ért jelentik be a gépet.

    Annyiért még lehet én is vennék egyet a PS4 Pro mellé. Mondjuk nem bánnám, ha jönne mellé pár fasza ex, és pár újítás, ami előremutató lenne.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz l.skywalker #103199 üzenetére

    Persze, csak mert 400 Euro lenne, nem is lenne egyből prémium, sőt, mivel 400 Euro lenne, egyből egy rakás nulla lenne... haggyuk' már...

    Cseszhetik a prémium csomagot, ha majd 550$ lesz, csak mert jár hozzá egy elite kontroller is...

    Prémium gépet, vasat, és hardvert ígértek. Az így is, úgy is meglesz, nem értem, miért ne lehetne, amikor a gép már kész, a specifikáció meg adott.

    A PS4 Pro is 400 Euro-n nyitott, de azóta eltelt egy kis idő, a Scorpio megjelenéséig pont kb egy év. Szóval simán ki lehetne hozni azt 400 Euroért is. Pláne, ha a Microsoft igazán vissza akar térni.

    Mert egy 500+ euros vas annyira nem lesz vonzó, hiába lesz erősebb, mint a Pro...
    Személy szerint 500 euroért én tuti nem fogok érte rohanni, még 400-ért is agyalnék rajta.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz l.skywalker #103211 üzenetére

    Nem. Mert az 500 USD az 500 EURO is lenne. Egy az egyben váltanak...

    Lásd.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz zzola #103529 üzenetére

    Prémium konzol. Oké. De inkább prémium hardver lesz az. nem lesz hozzá Elite kontroller etc, mert csak tovább drágítaná az egyébként is valószínűleg sokkal drágábban legyártható konzolt, pl. a PS4 Pro-hoz képest.

    400$ az pont olyan ár, hogy még én, egy PS4 pro tulajdonos is elagyaljak rajta, és igen, arra vegyem a multiplat címeket + az FM-et. :)

    500$-al nagyot buknának, az olló csak tovább nyílna a PS javára...

    400$-os ár pedig akár PC-seknek is vonzó lehet, ilyen teljesítményű gépet sokkal, sokkal drágábban raknának csak össze, arról nem is beszélve, hogy hiába lenne azonos teljesítményű PC-jük, Scorpio (és az összes konzol természetes) előnye még, hogy lehet is rájuk optimalizálni....

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz i@lex #103533 üzenetére

    Jézus úr isten. :D Nem értesz hozzá, vagy nem érted, nekem mindegy, de ajánlanék pár videóanyagot... (Bár kötve hiszem, hogy nem láttad.)

    Megsúgom, nyugaton is számít a pénz. 10-20-30 ezer forint is. Nézd meg mekkora fika ment, és milyen kuss volt, amikor be lett jelentve az 500$-os X1. Nézd csak meg. Nézd meg ezután a PS4 400$-os bejelentését.

    Persze nem számít mi? :D Ne viccelj már... Ennyi erőből lehetne 600 is, mert az megint csak egy 100-assal drágább, mint az 500-as, ami ugye szerinted alig drágább a 400-asnál. :D

    Plusz marketing szerpontól sem mindegy, hogy a Microsoft, hogyan is áll a következő időszak elé...

    Az ár/érték arány mindig kimagaslóan fontos ilyen kütyüknél.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák