Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    hali all
    kerestem már de nem találtam, de nem adom fel turom tovább a ph!t addig is benyögöm hátha valaki gyorsabb nálam vagy tudja csuklóból a megoldást
    figyelem nem egyszerű:
    adot egy rendszer ami közvetlen telepités után szét lett darabolva,(3 particio: 1system, 2temp, 3tar) a temp particio egytemp nevú mappába lett csatolva betüjeles elérése nincs, a TAR meg egy TAR nevü mapába betüjel elérése szintén nincs.
    Tempre áthelyezve: pagefile,hiberfile, környezeti változok local settings application data ie history temportory internet files stb,
    Tar meghajtóra documentumok cookik, kedvencek, program files, asztal

    4. rejtett particio= az elsö particio klonja
    azt hogy ez miért jo nem ecsetelem, varázslok egyből sejthetik
    ámdemost: meghalt a vinyo vagyis haldoklik, egész vinyot le klonoztam egy másikra és a következő a probléma:
    a 2 particio betüjelesen jelent meg, :S
    a két könyvtárba amibe csatolva lettek, nem lehet megnyitni mondván hogy nem találja, ujra csatlni ne tudom öket ebbe a könyvtárba ,ezeket a könyvtárakat nem tudom törölni mondván hogy rendszer filokat is tartalmaznak ésezzel nem is hadgyja. namost mit tehet ilyenkor az ember fia? hogy tudom ulyra az adott mapákhoz csatolni a particiokat? főleg ujratelepités nélkül, mivel elég komplex sok adatal sok specko eszközzel. mit hol kell átirni a registryben, hol tárolja a meghajtók elérési útját?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    Üdv.
    Egy elég kemény problémába ütköztem.
    Informatikusként számtalan windowst telepítek, tehát az amatőr tanácsokat mellőzük.
    itt van egy gép, vadi új: gigabyte ma68m-s2p, sempron 140, 2gb DDR II 800, 400w chiftec táp
    használt PATA 250 samsung hdd és lg cdrom. vinyó szűzre formázva.
    HDD és a cdrom egy kábelen (mivel csak egy pata csati van, vinyo kábel végen master, cd kábel közép slave
    Hiba:
    telepítő elindít, minden rendben a sebességgel, fájlokat felmásolja, semmi gyanús, bár nem kimagaslóan gyors. Mikor a telepítő újraindít, és már a telepítés megy (grafikus felület egérrel) akkor drasztikusan lelassul, a grafikai dolgokat is mozaiknét rajzolja ki a telepítő, az fdisk betűnként írja ki a dolgokat stb..
    Létező összes trükköt bevetettem (BIOS-ban kézzel beállítva a IDE paraméterek, minden felesleges dolog letiltva (soros párhuzamos portok integrált cuccok(kivéve VGA),smart kikapcsolva, minden egyéb IDE vezérléssel kapcsolatos dolog kiiktatva.
    Azóta kipróbáltam másik vinyóval, sata DVD romról telepítve is, de ugyan az a probléma.
    Ezen felül néha elszáll kék halállal telepítés közben.(lehet többször is, csak sose várom végig, mert 15 perc után miután még mindig 39 percet mond hátralévő időnek, resetelem, állítgatok és kezdem előröl)
    Memoria tesztelve, hibátlan
    telepítő lemez hibátlan (idő közben 2 másik gépet feltelepítettem már erről a lemezről)
    Vinyó csere sata vinyóra nem megoldható(meg nem is biztos hogy megoldaná) sata dvd telepítésig megoldható utána optikai meghajtó nem nagyon de szinte sosincs használva.
    Mi lehet még a hiba forrása?
    hibás lap? CPU? (kék halálnál úgy dereng memória gondokra panaszkodik, amd nél meg a memóriavezérlés a cpuban van)
    Mára kellet volna vele elkészülnöm, holnapig jó lenen megoldanom. de per pil lövésem sincs mi okozhatja

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz kraftxld #35680 üzenetére

    jo lenne. de pont nincs nálam egy pci os kari se, csak agp...
    most épp kiváncsiságból egy sata vinyora probálom felrakni sata dvd ről

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz TitiRii #35681 üzenetére

    Satán is ugyan olyan lassú... ha nem lassabb..

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz TitiRii #35682 üzenetére

    Az illesztőprogram végtelen ciklusba került. Ez általában magának az eszköznek vagy az illesztőprogramnak a hibájára utal.

    stop 0X000000ea framebuf

    ez a pontos hibaüzenet.

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #35684 üzenetére

    Igen, modolt xp.
    én magam modoltam :D
    (mivel igen sokat telepítek xpt ezért csináltam egy lemezt amiben sata driverek lan driverek benne vannak, meg pár alap beállítást megváltoztattam+ pár programot mellé csaptam, így nem kell felette ülnöm, és megspórolok magamnak + 40 perc télépítgetést állítgatást.
    100+ a gépek száma amin ez az xp fut 1év+ időintervallumban, 95% a hiba nélkül.

    de bogarat ültettél a fülembe most. kipróbálom egy origi telepítővel is, de ha azzal is ezt csinálja...
    Memóriát többször is teszteltem, nincs hiba, de csak furdalja az oldalam ez a kék halál dolog...
    Holnap kicserélem a CPU t egy am2 x2 es porcira, ha azzal is ezt műveli akkor nem marad más mint a lap.. ami hétfőn akkor megy is vissza garba...

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz TitiRii #35693 üzenetére

    Na végül is sikerült az installáció, egy originál telepítővel. a mokoltat valamiért nem szeresse, nem tudom miért (pedig más gépeken azt használom, és ott hibátlanul megy)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák