Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ruti

    Közösségépítő

    válasz Atapi #40906 üzenetére

    0. Hálókártya driver rendben. Lekérdezésben van IP (192.168.x.x) és MAC cím is.
    Modemet nem húztam ki, mert ugye átdugva a saját gépembe a kábelt, ott van net.

    1. kösz a tippet, rákérdeztem a tulajra, és az alábbiakat tudta az otthoni netjéről:
    Invitel területen (gondolom adsl) modem + valami doboz (gondolom egy router) lehet, elmondása szerint. Nálam közvetlenül kábelmodembe dugom, Rubicom kábelnetem van.
    DE:

    Egyáltalán nincs hálózatos tapasztalatom :B de szomjazom a tudásra, jönnek a kérdések:
    ez már más topic lenne? :B
    Azt mondod, hogy ilyen esetben a gépében lévő hálókártya csak az ő router-én kapcsolódva érheti el a netet, közvetlenül az én modemembe dugva nem? Ilyenkor az otthoni szolgáltatója (Invitel) mit és miért állított be a routerén, hálókártyáján? Esetleges gép (hálókártya) csere esetén ami a mostani kártyájának lekérdezhető fizikai címe, azt kell visszaadni az újnak, de hogyan?
    Az én szolgáltatóm (Rubi) biztosan nem korlátozott az én pillanatnyi hálókártyám MAC-ére, mert nemrég más géppel simán neteztem közvetlenül a modemről.
    Haver hálókártyájának a MAC címe miért nem jó az én modememhez, csak az a ő routeréhez? Haver gépét hogyan tudom az én modememre felengedni? Akkor az én kártyámmal nem tudok majd felmenni - vagy hogyan működik ez?

    köszi :R

    Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Új hozzászólás Aktív témák