Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pttypang #65947 üzenetére

    Pedig a majmos példa nem igazán jó erre. Mert ez a szabáyl nem arról szól akkor sem, hogy ha elég sokszor próbálkozol, akkor bármi előfordulhat a próbák során, hanem pont az ellenkezőjéről: ha elég sokszor próbálkozol, akkor a próbáid átlaga egyre inkább egy bizonyos értékhez (az elvárt értékhez) konvergál. A majmos írógépes példában nincs ilyen elvárt érték (van persze, hogy írja már le a szerencsétlen azt a bizonyos könyvet, de ez irreális elvárás, mert az esemény eloszlása teljesen véletlenszerű). Az lenne jó példa inkább, hogy mennyi az esély arra, hogy a London-Budapest járat pont időben érkezik. Nyilván késni fog prászor, vagy törlik a járatot, visszafordul, akármi, de minél több repülést vizsgálsz, annál nagyobb inkább a pontos érkezési idő felé konvergál az eredmény. Vagy másik példa, hogy a várt értéked, hogy a 70 év feletti emberek nem tudnak okostelefont használni. Lesz pár olyan eset nyilván, aki tudja használni, de ha elég nagy mintát vizsgálsz, akkor az eredmény arra fog konvergálni, hogy nem tudják.

    Az adatos példa megint nem ehhez kapcsolódik, mert minden egyes alkalommal, amikor valaki adatait vizsgálják, pontosan ugyanannyi a statisztikai esélyed rá, hogy ez te leszel. Ahogy hiába lottózol évek óta, semmivel nem nagyobb az esélyed a nyerésre, mitn első alkalommal. Kivéve akkor, ha azok, akiknek az adatait már vizsgálták, kikerülnek a csoportból, ilyenkor persze egyre nő az esély, hogy téged vizsgálnak, de nem a nagyszámok, hanem az egyre csökkenő mintacsoport miatt.

    Amúgy bocs, nem kötekedésből írom, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a nagy számok törvényét a köznyelv pont rosszul használja.

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Pttypang #65947 üzenetére

    "Leirtam a megoldast" - nem. A megoldás az, hogy ne a teló, hanem én dönthessem el, hogy a
    -simen
    -telón
    -privát felhőben
    -MS felhőben

    akarom tárolni a számaimat.
    A "kötelező" biztonsági mentés egy vicc. Ha nem érted, hogy miért, nagyon nincs mit magyaráznom, szerintem.

    A felhős rendelkezésre állásról meg annyit, hogy rendszeresen tapasztalom MS Workshop-ok alkalmával, hogy demózni nem tudnak ezt-azt az előadók, mert "épp most" nem érhető el ez-az a contoso szerver.. lol.
    ..és ezt adják el szolgáltatásként.
    Ha privát felhőt, vagy akár Mo-i felhőt használsz, nem kell 27 szolgáltatón keresztül menned, ahol elég 1-2 kiesése/csuklása ahhoz, hogy ne érd el az adataid, vagy csak épp akkor ne, mikor kellene..
    Lásd hány olyan bejegyzés van talán ebben a topicban is, hogy MS szerverek "megingása" miatt messenger, vagy más szolgáltatás fél-1-2 napig nem, vagy nem kielégítően üzemel.

    Welcome in the future? Hát akkor.. like.. ;]

    burny: én, mint gyakorlott Note 2 felhasználó, egy 5,5 colos modellt hiányolok, amit majdnem hoz a 640XL, csak a specifikációi néhány helyen elég halványak. Valami 1520 -szerű hardvert tudnék elképzelni 5,5-ön, azt én egyből szeretném, az biztos :)

    Integrale: "1GB RAM-nál sem kel több !!!!!!!44!!!!" - akkor a 1520-ba miért került 2 GB? Véletlenül? :F

    erahurka: FB fiókom van véletlenül, minimális adattal, - mert kellett anno egy VGA-ra szavazni, hátha megnyerem :DDD - de ha azon a fiókon keresztül Te megtalálsz engem, fizetek egy sört neked. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák