Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    Egy olyan problémába botlottam, hogy gondoltam a nem túl legális win 7-m upgradelem w10-re. Vettem hozzá kulcsot, ahogy kell.
    A W10 csoda szépen feltelepült, fut is, nem is kérdez semmit, de gondoltam, csak aktíválni kellene azt a kulcsot, amit vettem, legyen már legál.
    De itt jön a furamaci. A w10 úgy látja, hogy pro-ra frissített, nekem meg home kulcsom van és az új termékkulcs megadásánál nem fogadja el, az elvileg legális kulcsot.

    Lehet formatálni kellett volna a c:-t és úgy felrakni, vagy ettől függetlenül el kellene fogadja és a hiba nem az én készülékemben van, hanem a kulcsban?

    Mert ezek után nem tudom merjem e formatálni, mert ha akkor sem fogadja el, akkor aggódom.

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz King Unique #137693 üzenetére

    Szerencsére nem bazári a kulcs, de így akkor remélhetőleg a format az megoldás lesz.
    Csak attól féltem, hogy költök rá 20k felett, lekaparós kóddal és akkor mégsem fogadja el.
    De akkor van remény.

    Kösz a gyors választ!

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    Egy korábban két részre particionált, (nem rendszer) merevlemezt szeretnék egybeparticionálni, hogy a 345,06 GB-os és a 585,94 GB-os rész egyben legyen.

    Egyszerű végfelhasználóként:

    Vezérlőpult -> Rendszer és biztonság -> Felügyeleti eszközök -> Partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen...

    Akár melyik részre kattintok:
    'Új egyszerű kötet...' -> Tovább -> 953341 MB lehet a maximum (mert ugye a kettő összege - a 525 MB-s helyreállítási(?) partíció) -> Tovább -> Betűjel: D -> Formázás után fájlrendszer (NTFS), alapértelmezett -> Tovább -> Leírja a részleteket -> Befejezés -> éés: "nincs elegendő hely a lemez(ek)en a befejezéshez"

    Mit kell átállítani, hogy elfogadja?
    Írtam 30 GB-tal kisebbet is, de azt sem fogadta el.
    A Win 10 képes erre egyáltalán vagy külső szoftvert kell ehhez használni?
    És ha igen, akkor mit javasoltok?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz King Unique #148578 üzenetére

    Bocs, hogy lemaradt a kép és a nem körültekintő fogalmazás, de szerencsére a leírásodban lévő parancssoros eljárással sikerült megoldani, ezért azt köszönöm!

    Az mitől lehet, hogy Win10 Home egy rendszerfrissítés után elfelejti a helyi fiók PIN kódját (Valami hiba történt, a PIN kód nem használható)?
    A vírus elvileg kizárható.

    Elkerülhető ez valahogy, hogy ilyen ne forduljon elő vagy lehet védekezni valahogy ez ellen helyi fiók esetében?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz King Unique #148581 üzenetére

    Ezeket a köröket lefutottam, és akkor nem hozott megoldást egyik sem.
    A PIN kódot és a rendszergazda jelszót nem fogadta el, és bármilyen módosítást akartam (csökkentett módban is), a rendszergazda jelszó kellett neki (pl. a frissítés eltávolítása).
    A microsoft-os fiókba bejelentkezés ikonja nem jelent meg (gondolom, mert helyi fiók), és nem csinált ideiglenes profilt sem.
    Korábban készített külső usb-ről indított víruskereső szerint nem volt vírusos a gép, arról a netre fel lehetett csatlakozni - tehát kapcsolat volt.
    Viszont az ellenőrzés után - amikortól elvileg boot-olna a windows -, onnantól azt jelezte a linux-os rendszer, hogy a windows hibernált állapotban van, és ezért nem tudja elindítani azt.

    Bár a rendszer meghajtón semmit nem tárolok, ami fontos, így bármikor újrarakom, csak hogy nincs-e valami egyéb megoldás erre.

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz King Unique #148584 üzenetére

    A PIN kódot nem nem fogadta el, hanem nem volt neki kitöltési menü sem, ahova beírhattam volna, hanem csak a felirat:
    "Valami hiba történt, a PIN kód nem használható!"

    Mindenáron egy "Jelszókiadási USB-t" szeretett volna, hogy csatlakoztassak, amit lehet csinálni biztonsági okból, hogy az ilyen hibákat el lehessen kerülni, csak sajnos akkor derült, ki, hogy erre szükség lehet, amikor már nem lehetett megoldani, mert a hiba beállt.
    Bár nem tudom, hogy ha nem én felejtem el a jelszót, akkor is segített volna-e.

    Az eset beállta után újraindításokkor a bejelentkező ablak előtt, egy pillanatra kiírt valami "0x00006d ...szöveg... 100%", vagy valami ilyesmit, de nem mindig írta ki, így nem tudtam a pause gombbal elkapni (már ha számít egyáltalán), csak ezért meg nem indítgattam újra a gépet, hogy hátha.

    Van olyan legális program, ami turkálhat ilyen területen és az okozhat ilyen kárt?
    Vírusirtó akár?

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    Mitől lehet az, hogy az elmúlt ~7 napban a pendrive-t, illetve semmilyen USB-s eszközt nem lehet biztonságosan eltávolítani, mert azt írja: Az eszköz használatban van. DE ez akkor is igaz, ha a Daemon Tools-szal létrehozott virtuális meghajtót kreálok, majd azt akarom eltávolítani a betűvel jelölt meghajtók közül - persze mivel az üres, azt kényszeríthetem, de egy USB-n csatlakozó eszköznél ezt nem kockáztatnám, hogy csak úgy kihúzom.
    Sem (rendszert érintő) szoftveres (az update-eken kívül persze), sem hardveres változás nem történt a számítógépemen hónapok óta (Win10 Home (64) - i5-4590 3,3GHz, 16 GB RAM, Gigabyte B85-HD3; Avira vírusírtó (free)).
    Nem tudom milyen program lehet, ami használja, vagy mitől gondolhatja, hogy használatban van.

    A windows jelez egy olyan hibát, hogy az "Eszközök és nyomtatókon -> Eszközök -> Desktop-XXXX-nél felkiáltójel van -> a tulajdonságai -> hardver -> PCI soros port / SM buszvezérlő felkiáltójel van, a leírás szerint az illesztőprogramok nincsenek telepítve, bár eddig így is működött.
    Ha ez a hiba forrása, akkor honnan és mit érdemes feltenni, ha nem, akkor hogyan orvosolható?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!
    Hardver, operációs rendszer, vírus írtó:
    i5-4590 3,3GHz, 16 GB RAM, Gigabyte B85-HD3, Nvidia GeForce GTX 750 TI 2 GB;
    Win10 Home (64), eredeti, folyamatosan frissített;
    Avira vírus írtó (free)).
    A Diablo 4-t** 20:00-kor indítottam el, majd (20:45-kor) beakadt a hang és villámgyorsan újraindult a gép, miközben felvillant egy eltorzult hibakép, amilyet még nem láttam.
    A Windows 10 az alábbi hibaüzenetet hagyta az Eseménynaplóban/Rendszer (azonos időponttal rendelkezőket Információkat egy pontba írtam):

    Információ: 20:45:06
    - Az operációs rendszer a rendszeróra szerint ekkor indult el: ‎2023‎-‎08‎-‎25T18:45:06.500000000Z.
    - A virtualizálásalapú biztonság disabled (házirendek: 0).
    - A legutóbbi leállítás sikerességi állapota a következő volt: false. A legutóbbi rendszerindítás sikerességi állapota a következő volt: true.
    - A rendszerindító menüt szabályozó házirend a következő volt: 0x1.
    - A rendszerindítás típusa a következő volt: 0x0.
    - Ebben a rendszerben 0x1 rendszerindítási lehetőség érhető el.
    - A rendszertöltés-vezérlő 0 ezredmásodpercet várt a felhasználói beavatkozásra.
    - A belső vezérlőprogram rendszerindítási mérőszámokat jelentett.
    - A szökőmásodperc konfigurációja frissítve lett.
    Ok: Leap second data initialized from registry during boot
    Szökőmásodpercek engedélyezve: true
    Szökőmásodpercek új száma: 0
    Szökőmásodpercek régi száma: 0
    - Az iommu hibajelentés inicializálása megtörtént.

    Hiba: 20:45:06
    - Az előző rendszerleállítás (‎2023. ‎08. ‎25. - 20:12:00) váratlan volt. //20:12-kor csak a D4 tett ki az asztalra, csak utána újra elindítottam.
    Hiba: 20:45:23
    - Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000004e (0x000000000000009a, 0x000000000042a267, 0x0000000000000006, 0x0000000000000002). A memóriakép mentve...
    Egyetlen változás történt: egy Genius MousePen lett csatlakoztatva a gépre USB-n, és a gyári telepítőjét tettem fel - ami lehet, nem Win10 kompatibilis - és újra nem indítottam utána, bár jelezte, hogy kellene.

    **Tudom, hogy kevés a D4-hez a gépem, de eddig ilyen hibát nem generált, sem ez, sem más.

    Mi lehetett a kiváltó oka annak, hogy ez történt és hogy kerülhető el esetleg?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz Bajgunar #150904 üzenetére

    Helló!

    Nem kék halál volt (olyat láttam Win95 és 98 alatt eleget). Nem tudom Win10-n is a klasszikus DOS karakteres kék halál van-e , ha ilyen hiba keletkezik, de ez nem olyan volt, már ami látszott belőle arra a néhány tizedmásodpercre.

    Utánanéztem, és a 0x0000004E hibakódnál Win10 alatt memóriahibát is említett, bár nem tudom (minthogy laikus vagyok), hogy ez egyértelműen fizikai vagy szoftveres hibából (pl. program nem megfelelő memóriakezeléséből) eredő.
    Viszont az általad linkelt oldalon a sfc /scannow, illetve a chkdsk is fixált valamit, így bízom benne, hogy az segített.
    A gépet folyamatosan ellenőrzöm Avira-val, időnként FULL Scan beállítással; eddig nem jelzett vírust / malware-t.

    #150899 Cs1csó!

    Neked lehet egyértelmű, és nevetségesnek tűnik. A kérdéses programot nem először használtam, volt hogy sokkal hosszabban ment hiba nélkül, így nem vagyok benne biztos, hogy 100%, hogy az okozza.
    Lehet más hardver terhelő programot használtam volna, akkor is előjön.
    Ezért is kérdezlek ilyenkor titeket.

    Lehet van olyan driver, amit kellene frissíteni, de azt nem tudom hol szerezhetem be.
    A win10 és a Nvidia az naprakész.
    De pl. a MousePen driverét is inkább a Genius oldaláról szedtem le. A Google-s rákeresésre olyan oldalakat ajánl, mint a 'Driversdownloaders.com', de nem tudom mennyire lehet bízni az ilyenekben, így marad egy lehet elavult driver.

    Ettől függetlenül még fogom portalanítani is, mert esedékes és lehet tényleg jobban melegszik így 30 °C-ban is.

    Köszönöm mindkettőtöknek a javaslatokat, igyekszem majd még őket alkalmazni, hogy pontosabban feltérképezzem, vagy hogy megelőzzem, hogy megint jelentkezzen!

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz Bajgunar #150922 üzenetére

    Így van :-)

    Bár ezt még lehet meg tudtam volna lépni, de jobb szeretem, ha szájbarágós.
    Majd ha újítok egyszer gépet, jól jöhet még ez az információ, így azért kösz a többieknek is az alternatívákat.

    Mivel a memtest86 nem talált hibát, illetve a mdsched.exe-t is futtattam újraindítás után és az sem jelzett semmit, így elvileg kizárható a memóriahiba.
    A többi javasolt kiegészítő programot meg majd igyekszem alkalmazni.

    Még annyi kérdésem lenne, hogy komolyabb grafikus programok (Photoshop, 3DS MAX stb.) futtatása után esetleg célszerű újraindítani a gépet, ha utána pl. játszani szeretnék?
    (Ezt még WinXP - Win7 alatt javasolták ilyen programokat - nem hobbi szinten - használók).
    Nem tudom, hogy ez Win10 alatt is érvényes lehet vagy Win7 alatt is baromság volt már?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    Win10 Home (64), eredeti.

    1., Felelőtlenül bekapcsolva és bejelentkezve hagytam a gépem és egy közeli hozzátartozó olyat telepített, amit nem kellett volna.
    A program az indításkor kérdezett valami engedélyezésről, de nem a szokásos programok által felugró telepítési hozzájárulás ablak, hanem valamilyen tanúsítvány módosítás, ami onnantól megbízhatónak tekinti a forrást vagy valami ilyesmi.
    A nem túl legál játék könyvtárában 'Titanium Proxy Server'-re utalás van, hogy annak az elérését/működését kelhetett engedélyezni (tippelem, mert ha nem engedélyezte, akkor nem működött).
    Egyik vírusirtó (Avira, Malwarebytes, Kaspersky) sem jelez semmit, de azért nyugtalanít.
    Hol lehet megnézni, hogy mit állított át a Windows-ban és ha lehet, hogy lehet visszaállítani manuálisan? Az időpont az kb-ra (11:30 - 12:30 között) megvan.

    2., Előzőtől függetlenül, időnként egy üzenetet ír a napló: WHEA-Logger Eseményazonosító 1: Végzetes hardverhiba történt.
    Ez lehet olyan okból, hogy olyan külső hardver (Genius mousepen 8x6) van csatlakoztatva, amihez nincs driver vagy máshol keressem a problémát?

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz Doky586 #153817 üzenetére

    Jelszóval használom, csak hiába, ha elővigyázatlan vagyok akár egyszer is.

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák