Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz GEPESZ66 #107206 üzenetére

    A miérthez egyrészt nem ártana tudni, hogy a visszaállításnál pontosan mi volt a hibaüzenet, megfelelően lett-e kivitelezve. Másrészt hogy amikor el lett készítve a képfájl, akkor valóban rendben volt-e, valamint később nem-e lett sérült. Van a programban egyébként ellenőrzési lehetőség a képfájlokhoz, amit szükség esetén közvetlenül a létrehozás és később a visszaállítás előtt is le lehet futtatni, ha valaki nagyon biztosra akar menni.

    Nem, úgy nem, hogy egyáltalán nem tudtam használni a korábban megfelelően elkészített lemezképfájlt, sőt nemrég pont csináltam egy visszaállítást és gond nélkül működött. Meg mondjuk eleve több helyre, több fizikai tárolóra mentem az ilyen képfájlokat, így ha esetleg az egyiken gond lenne valamelyikkel, tönkremenne maga a tárolóeszköz, akkor szükség esetén egy másikról is el tudom érni.

    Ha telepítve van a program Windowsra, akkor nyilván azzal célszerű létrehozni a WinPE/WinRE változatot. Sőt, azzal olyat készítesz, amilyet akarsz, lehet közvetlenül pendrive-ra, külön ISO-ba, stb. Különösebben bonyolultnak pedig nem mondanám, pláne hogy alapértelmezetten be van jelölve kb. minden, max. a cél típusát (pl. ISO, pendrive) kell kiválasztani, meg a WinPE/WinRE | 32/64 bit közül a megfelelőt bejelölni, vagy az alapértelmezettet megváltoztatni, ha másmilyen kell.
    Ha neten fellelhető, más által előre legyártott Macrium WinPE ISO kell, akkor pl. innen mindig letölthető az aktuális WinPE 10 alapon. Ha régebbi PE verziós muzeális gépekhez, akkor meg egy korábbi cikkhez kapcsolódóan innen.

Új hozzászólás Aktív témák