Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buttmaki

    csendes tag

    válasz OldMike #67694 üzenetére

    Töröltem a CompatTel könyvtárat is, bár szerintem a szolgáltatás letiltása a Feladatütemezőben már elég, én azonban szeretek biztosra menni. Tegnap és ma megcsináltam kb. 20 gépen, érdekes módon 6-8 esetben már eleve le volt tiltva (ekkor nem is találtam CompatTel könyvtárat). Leírom az egésznek a menetét, miután felment a frissítés (a KB4507456).

    Bejelentkezés Rendszergazdaként (vagy rendszergazda jogú userrel).
    Feladatütemezőben a szolgáltatás letiltása.
    C:\Windows\System32\CompatTelRunner.exe törlése. Ehhez először jogot kell adni a rendszergazdának.
    Jobb klikk a fájlon -> Tulajdonságok -> Biztonság fül -> Speciális gomb (jobbra lent) -> Tulajdonos fül -> Szerkesztés (balra lent) -> Egyéb felhasználók és csoportok -> Beírni azt, hogy Rendszergazda (vagy a rendszergazda jogú user nevét) -> Névellenőrzés -> OK -> OK -> Figyelmeztető ablak leokézása -> OK -> Szerkesztés -> Klikk a rendszergazdákra -> lent pipa a Teljes hozzáférésen -> OK -> Figyelmeztető ablakon Igen -> OK
    Ezek után már lehet törölni a CompatTelRunner.exe-t (Shift + Del a biztos).
    Ugyanez az eljárás a (rejtett) CompatTel könyvtáron a System32-n belül, bár ekkor ki fogja írni, hogy hozzáférés megtagadva annyiszor, ahány fájl van a könyvtárban, de mindig a folytatásra kell menni, és átállítódik a jogosultság, úgyhogy utána a könyvtár (a tartalmával együtt) törölhető.

Új hozzászólás Aktív témák