Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,egy idegesítő jelenségre lettem figyelmes ami kb 1hete jelentkezik:
    kb 5-6órányi folyamatos üzem után (firefox,msn,total commander,nero,halite,winamp;max ennyi program megy egyszerre) a gép elkezd szaggatni hang lejátszás közben (zene és videók hangjainál,függetlenül a videó típúsától [divx,dvd,mkv]),aa probléma csak akkor oldódik meg,ha újraindítom a gépet.
    Mi lehet az oka?

    A ram kihasználtság ilyenkor kb 53%on van,indításkor kb 25%nál szokott lenni,procik meg 35%százalék körül/mag.
    3gb ram,2,1 ghz c2d.
    win 7 rc van fent (megjött a legális win7em,csak vizsgák miatt még nem volt időm felrakni:S )

    Mi okozhatja a gondot illetve van-e rá más megoldás az újraindításon kívül (mint mondjuk a pda-knál a clearam?:D :D :D )?

    Előre is köszi! :R :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, meg lehet vhogy oldani, hogy amikor a tálcán alul jobbra az akksi ikonjára kattintok (laptop), akkor az előbukkanó kis ablakban megjelenő két mód közül az egyiket kicseréljem másra?

    Mert most nekem a kiegyensúlyozott/teljesítménycentrikus jön mindig elő,de a kiegyensúlyozottat nem használom,helyette az energiagazdaságos kéne.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,múlt hónapig rc-t használtam laptopomon,chellos net utp-vel és a gép wifijével megosztottam a netet a hordozható eszközöknek (mobil és ipod touch).

    Most felraktam a win7 prof-ot (legális),végigmentem ugyanazokon a lépéseken,mint az rc-nél,de nem akarja megosztani a netet.
    Az egyik eszköz csatlakozik,de nem kap netet (bár a gép hálózati adatai szerint van net elérés abban a hálózatban),míg a másikat ledobja kb 5mp után.

    Mi lehet a baj?

    A lépések,amivel megosztom a netet: adapter beállításoknál a kábeles netnél engedélyezem a net megosztását, utána meg létrehozok egy ad-hoc vezetéknélküli hálózatot wep-el és lementem.

    Esetleg még erre is tudnátok válaszolni? :)

    Köszi!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz negyedes #18422 üzenetére

    Ilyen nekem nincs,csak egy check box,rc-n is így volt.

    Itt egy kép.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz negyedes #18430 üzenetére

    Én atavaly októberben regisztráltam azon a microsoft rendezvényen és küldtek magyar nyelvű telepítő cd-t.

    De mondom,rc-n se volt ilyen kis legördülő cucc.

    De vajon hogyan tudom előteremteni? :S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kraftxld #18433 üzenetére

    Bonyolult megmagyarázni,de nem vagyok annyira híve a wifi megoldásnak, ez is csak arra kell,hogy kb hetente 1x updateljem az adataimat kb 2percen keresztül a két eszközön.

    Egyébként nem lenne órákon keresztüli konfigurálás,egy kb 3perces műveletről van szó,ha a win nem makacsolta volna meg magát..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kraftxld #18439 üzenetére

    Mondom,eredeti prof hun,még aktiváltam is! :D

    Tűzfal be van kapcsolva, mellette megy comodo is.
    Amikor először csatlakozott új eszköz a wifire,akkor meg is kérdezte mind a kettő,hogy milyen hálózat legyen,ment otthonira mind a kettő,mint eddig is.

    Tehát csatlakozni tud,csak net nincs ,bár a gépem szerint van net megosztás.

    Ics és tűzfal is el van indítva.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kraftxld #18443 üzenetére

    Nem az zavart be,nélküle is ugyanaz a helyzet:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,laptopomon win7 32bit prof (jogtiszta),benne pedig egy realtek pcie gbe family controller hálókártya.
    Frissítettem a hálókártya driverét a realtek oldalán lévő legfrissebb és megfelelő driverrel,ez van jelenleg fent: 7.17.304.2010., dátuma: 2010.03.04.

    Amióta frissítettem,azóta kb 2-3óránként elmegy a net (utp kábelen keresztül jön),a kis hálózati kapcsolatot jelző számítógép átvált egy kis átlátszó emelkedőre áthúzva (ugyebár a wifi kapcsolatot jelző ikonra,csak a wifi ki van kapcsolva),és csak akkor jön vissza,ha a hálókártyát letiltom,majd engedélyezem.
    Eléggé idegesítő tud lenni,hogy ilyen gyakran megszakad a kapcsolat (azért cseréltem drivert,mert előzőleg is volt ilyen probléma,csak akkor kb 2-3naponta csak).

    Tudtok vmi megoldást erre?

    Előre is köszi! :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #19430 üzenetére

    Igen,az előző az alap instal/update utáni ms féle.

    De a power off nem csak akkor kéne,ha nem használom/lezárom a laptop tetejét/stb?

    Mert ez akkor szokott lenni,amikor aktívan használom a gépet és a netet,vagy éppen jön le egy file firefoxon keresztül..

    Ez van beikszelve: a gép kikapcsolhatja az eszközt,hogy energiát takarítson meg.

    Kivettem most előle a pipát,de akkor is,gondolom ez az akksis üzemelésre vonatkozik.
    Én csak akkor használom az utp-s netet,ha a gép hálózatra van dugva..

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #19432 üzenetére

    Teljesítménycentrikus-ra van ilyenkor állítva és minden féle energiagazdaságos beállítás ki van kapcsolva,alvó mód és hibernálás is.

    Meglássuk mi lesz!:) :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #19433 üzenetére

    Ja,meg a másik: van kb 4 eszközöm az eszközkezelő szerint,amit a win nem ismer fel,és az update se tudott vele semmit kezdeni,törlés és újrafelismerés után is ismeretlenek maradnak az eszközök,és fogalmam sincs mik lehetnek,mert minden eszköz működik rendesen..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,mitől van az,hogy ha eltelik az általam képernyőkikapcsolásra beállított idő, a képernyő elsötétül,majd rögtön feléled? (nem,nem nyúlok hozzá,hogy feléledjen:) )
    Tehát sosem kapcsol ki.
    Rc alatt is ugyanez volt.

    Laptopon vagyok win 7 prof 32bit-el.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #19475 üzenetére

    Na,akkor én nagy kivétel vagyok :)

    Igen,infrás zsinórnélkülivel használom,nem nincs mobilnetem,upc net van utp-vel,valamint igen,van beállítva kikapcsolási idő.

    Most teszteltem direkt: bedugott egérrel elsötétül a kép,majd rögtön feléled,de ha kihúzom,akkor is.
    Tehát úgy látszik nem az egér a hibás (meg eleve ha nem használom,akkor csökkentet módba megy az egér).

    Vajon hol lehet akkor a bibi?:S

    ja,és alvó és hibrid mód kikapcsolva,ha ez számít.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #19477 üzenetére

    Nem,én csak azt szeretném,hogy x perc után kikapcsoljon a kijelző,nem azt hogy aludjon vagy hibernálódjon:D

    Közben dolgozzon csak a kis rabszolga:P

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok,hatalmas a baj!

    Laptop,win 7 prof 32bit.

    Android telefonnal kellett szórakoznom,de nem akarta felismerni a gép,ezért neten kerestem leírásokat.
    Volt egy,ami alapján működnie kellett volna a telónak,de katasztrófa lett belőle!
    Ez volt a leírás:
    1. Remove: C:\WINDOWS\system32\drivers\Wdf01000.sys,
    2. Remove: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Wdf
    3. Remove: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Wdf01000
    and then restart your mashine.

    Ezt megcsináltam,újraindítottam a gépet,és most a helyzet a következő: nincs hang,nem megy se a bill,se az egér.
    Az eszközkezelőben ismeretlen eszköz a merevlemez,a cd meghajtó,a hangkártya,a képernyő,a proci,stb..
    Online driver frissítés után sem ismeri fel őket,ha pedig törlöm őket és újra felismertetem őket,akkor se ismeri fel őket.

    Mi lehet a baj?

    (egy pozitívum viszont van,hogy eddig nem akart kikapcsolni a kijelző a beállított idő után,most hogy nincs felismerve az eszköz,már kikapcsol a meghatározott idő után:D )

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Steelmanus #20368 üzenetére

    Uac és minden más ki volt kapcsolva,simán engedte kitörölni,és a bejegyzéseket is töröltem registryből.

    Én azt hittem,hogy nem lesz baj,mert egy hivatalos android leírásban volt.

    A második file-t, amit mutattál,ahhoz nem nyúltam,az még megvan.

    Mit tudok helyreállítani?
    Kb semmit.
    Szóval a gép működik,nem is van,most is onnan írok (külső bill és egérrel),de az alap bill és egér nem megy,hang nincs,gondolom ha beraknék egy dvdt,azt se olvasná.

    Ha haverom átküld nekem egy 32bites win7ből egy ilyen filet és barkom,az kezdetnek jó lesz?
    Mert itt van egy leírás,ami szerint ezzel helyre tudnám rakni.

    Mindenesetre most lefuttattam egy sfc /scannow -t,ami elvileg jelzet hibát és javított is vmit,mindjárt meglátjuk mit csinált,mert rebootolni kell.

    Reboot megvolt,semmi változás:S

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #20370 üzenetére

    Ok,az biztos,hogy tanultam belőle (én hülye,miért is bíztam a googleban :D),de hogyan tudnám helyrehozni?

    Nagyon nincs kedvem újrarakni az egészet:S

    Haverom átküldte az ő file-ját,de nem sokat javított a helyzeten,minden változatlan:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz virkir #20373 üzenetére

    Igen,ez lett volna a következő kérdésem,hogy vki le tudná írni,hogy miket kéne visszaállítanom registrybe az alapján amit fent írtam?:S

    Nagyon hülye voltam..
    Ilyen még nem fordult elő velem:(

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz virkir #20376 üzenetére

    Köszönöm a felajánlást! :R :R

    Megkérem a haverom,szerintem kevésbé macerás neki:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #20381 üzenetére

    Remek,a helyzet csak rosszabbodott sajnos..

    Hülye haverom rosszul küldte el a registry részleteket, újraindítottam a gépet,de kiad egy hibaüzentet,felajánlja,hogy javítja a hibát vagy normál modú indítás..
    Mivel a normál modú indítás ugyanoda visz vissza,ezért kiválasztottam a javítást.. Elemzi a hibát,majd "kisérlet a javításra" és itt marad.. A status bar a végtelenségig pörög körbe körbe..
    Ha meg telepítővel próbálom javítani,ugyanezt az eredményt érem el,recovery módban meg csak az elsőt próbáltam,de sikertelenül..

    Közben meglettek a helyes registry bejegyzések,csak nem tudom,hogy beadni a gépnek.
    A c meghajtóhoz hozzáférek,amikor win dvdről indítom és javítás keretében tudok tallózni a gépbe..

    Mi tévő legyek?

    Sajnos nem tudom lenullázni a gépet,mert elég sok fontos adat van a rendszer partición..:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #20392 üzenetére

    Bocs,túl hamar fakadtam ki..

    Közben minden megoldódott,rendszer újra jó,minden működik és nem kellett újra telepítenem! :D

    Soha többet ekkora faszság.. :(((

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra eltűnt a kompatibilitás fül az egyes programok tulajdonságának lapján?
    Mindegyiknél, nem program specifikusan, és a tulajdonságok fülön már csak 5 opcióm van (általános, digitális aláírás, biztonság, részletek, előző verziók).
    Win 7 prof 32 bit legális verzió.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #26817 üzenetére

    Nem, elég rég óta nyaraláson vagyok, és nem töltöttem le semmilyen frissítést, se nem updateltem progikat.
    Itt konkrétan arról van szó, hogy nem tudom átállítani az msn-t vistára, hogy nem két ablaka legyen, csak egy.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Fecogame #26821 üzenetére

    Állítgattam vmicskét, már nem is emlékszem mit, de hivatalos kézikönyv alapján, viszont biztos, hogy semmi kompatibilitást kezelő cucchoz nem nyúltam :S
    Hogyan lehet ezt vajon visszahozni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, vettem tegnap édesanyámnak egy asrock ion 330 típusú nettop-ot, ráraktam egy 32bites win 7 profot.
    Rákötöttem hdmi-vel ldc tv-re, vga kábellel pedig lcd monitorra (hogy lehessen vele dolgozni és mozizni), jack kábellel a monitor hangszóróira, optikai kábellel pedig az 5.1-re.

    Két problémába ütköztem: az egyik, hogy szeretném ha mind a két képernyőn a teljes asztal méretarányosan megjelenjen (vagy az van, hogy klónozza a képernyőt és akkor mind a két képernyőn 1366*768 felbontásban van az asztal [a tv full hd, a monitor pedig 1440*900 natív felbontással rendelkezik], vagy kiterjesztem a monitort, de akkor az asztal elemei csak az egyik monitoron látszódnak) a kijelző natív felbontásában, ez megoldható vhogy?
    Extendbe van beállítva, a monitor az elsődleges, kiraktam a tvre az mpc és a total commander ikonját, de ha megnyitom akkor ugyebár az elsődlegesen jelenik meg, nem pedig ott ahol megnyitottam.
    És ez nem jó, ezt kéne áthidalnom valahogy..
    Tehát, ha csak tv-zni akarok, akkor csak a tv legyen bekapcsolva és az általam indított program csak ott jelenjen meg, illetve ha dolgozni akarok, akkor csak a monitort használjam, külön kapcsolgatások nélkül.

    Illetve egyszerre két hangforrást szeretnék használni, tehát egyszerre menjen a digitális spdif és az analóg (ez is a kapcsolgatások elkerülése végett lenne hasznos, mivel a monitorban van beépített hangszóró ami jack-el van összekötve a géppel, így az ember ha azt használja, akkor az szólna, míg film nézés közben spdif-el az 5.1).

    Előre is köszi.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, épp az új routeremet konfiguráltam, amikor arra lettem figyelmes, hogy a laptopomon nem jön net az utp kábelből, kis számítógép a sárga háromszöggel és felkiáltójellel volt lent a tálcán és az, hogy nincs internetelérés.
    A hálózat másik gépén utp kábellel volt net, wifin keresztül is.
    Kihúztam a laptop utp kábelét a routerből, ellenőriztem, visszadugtam.
    Laptopon se volt net. Letiltottam, majd engedélyeztem a hálókártyát, továbbra is semmi.
    Újraindítottam a gépet, erre eltűnt a hálókártya!!
    Win7 32bitet használok, az adapterbeállítások módosításánál csak a wifi kártya látszódik, a lan kártya nem, még letiltva sem, az eszközkezelőben sem, ott is csak a wifi kártya van, lefuttatok egy új hardver keresést, arra sem dobja fel, bedugtam egy másik gép utp kábelét, semmi reakció.
    Egyszerűen eltűnt a hálókártyám!

    Mi történt és hogy tudnám helyretenni?
    Előre is köszi!:R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, tegnap újra raktam a win7-et, és azóta a start menüben a futtatás ablak, ami eddig a bal szélső oszlop alján volt, átment a jobb oszlop aljába, mint opció, nem pedig, mint nyitott kis téglalap, amibe bmikor írhatok.
    Hogyan tudnám visszaállítani?

    És még egy off kérdés:
    felraktam a legújabb tc-t, és egy kis esztétikai problémába ütköztem az előző verzióhoz használthoz képest: ha kilépek és újra megnyitom a programot, akkor megjegyzi az oszlopok elhelyezését.
    Régebben ilyenkor újraindításkor visszaugrott alaphelyzetbe, ez főleg azért volt kényelmes, amikor félkijelzős módban néztem és megváltoztattam az elhelyezéseket, most pedig megjegyzi, és eléggé zavaró.
    Átnyálaztam a beállításokat, de nem nagyon találtam erre vonatkozót.
    Tudnátok segíteni, hogy ezt hol tudom beállítani?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #40231 üzenetére

    Pontosan.
    Nem állítottam el semmit, gyári állapotban van minden.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Morden24 #40233 üzenetére

    Campus keretében kapott prof 32bit.

    De most hogy mondod, tegnap felraktam egy tweakert, lehet, hogy az lőtte ki!
    Nem gondoltam volna, hogy ebbe belenyúl. :W

    Visszakapcsoltam, vissza is jött egy restart után, köszi!:)

    A másik, hogy ezt a telepítőt a win7 launch party-n való regisztrálás után kaptam, mindig csak ezen a gépen használtam a kulcsot, de ez már a 4. aktiválásom azóta, nem is engedi az online aktiválást, mert "a kulcsot a microsoft blokkolta".
    Ilyenkor mi a teendő?

    Most próbálom a "telefonos segítséget". :)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz default. #40238 üzenetére

    Fú, már nem is tudom hol állítottam be, a tálca és start menü tulajdonságoknál a testreszabáson belül azt hiszem.

    Remek, az ms telefonos aktiválás mondta, hogy nem érzényes a kulcs, lehet, hogy szoftverkalózkodás áldozata lettem :DDD , nagy nehezen élő operátorhoz kerültem, aki átirányított a tisztaszoftverhez, akiktől kaptam, ők meg mondták, hogy a 2009. október 31én igényelt és 2010. januárjában megkapott telepítő kulcsa 2010. március elsején járt le (!!), amit akkor kellett volna meghosszabbítanom, bár én azt hittem, hogy az addig él automatikusan, amíg a hallgatói jogviszonyom fennáll.
    Újat már csak március elseje után igényelhetek, mert akkor lesz megint forduló, bár a win már kiírta, hogy 2 napon belül kéne aktiválni.
    Nevetséges.

    Na mindegy, én bajom :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, nemrégiben raktam újra a gépemet.
    Az otthoni hálózat két gépből áll, mind a kettőn win7 van, router osztja szét a netet.

    Otthoni hálózat jól meg volt csinálva, mind a két gép látta egymást, írni és olvasni is tudtak egymásról.

    Az újratelepítés után viszont a gépemmel nem tudok belépni a másikba, mert hozzáférés megtagadva, csak a publikus mappába, de a meghajtókra nem, viszont a másik gépről be tudok lépni a sajátomba és tudok írni és olvasni róla.
    Mi lehet a baj?
    A másik gép beállításaihoz ugyebár nem lett nyúlva, minden meghajtó meg van osztva, az engedélyek is rendben vannak..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sub-ZeRo #42526 üzenetére

    Most azt csináltam, hogy a sajátomon kiléptem a homegroupból és csináltam egy újat, a másikon pedig beléptem ebbe az újba.
    A helyzet változatlan.

    Leszedtem a másik gép meghajtóiról a megosztást, utána pedig újra megosztottam őket.
    Még mindig változatlan minden.

    Szükséges újraindítások is megvoltak, de semmi: saját gépemről a másikba nem tudok belépni, csak a publikus mappába, de a meghajtókba nem, míg a másik az enyémbe 100%osan.

    A felhasználónév a gépre vonatkozik?
    Nem, egyik gépen sincs felhasználói fiók vagy jelszó, mind a kettőn csak rendszergazda fiók van jelszó nélkül.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kraftxld #42531 üzenetére

    Szerintem ez nem jó megoldás, mert előtte se volt felhasználónév és jelszó beállítva, mégis működött, illetve most is megy nélkülük, igaz, hogy csak 50%-ban. :)

    #42528 Sub-ZeRo: na ez az, hogy ma cseréltem le a routeremet, de se a régivel, se az újjal nem megy, szóval nem ez lesz a hibaforrás. :)

    #42535 Laccoss: megnézem, de akkor sem értem, hogy miért megy csak így felesen.

    Megnéztem, és be van kapcsolva a gépemen, a másikon is be lesz, mert az ugyebár változatlan maradt.

    Tehát akkor megint passz.. :S

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, win 7 32bit újratelepítése után a forta nevű program nem akar elindulni többet.

    Újratelepítés előtt napi szinten használtam, nem volt vele semmi gond, most induláskor ezt írja ki anélkül, hogy egyáltalán elindulna:
    Forta v6.833.exe működése leállt

    Utána pedig ezt:
    Exception EOleSysError in module Forta v6.833.exe at 0007ECFD.
    Az osztály nincs regisztrálva

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz fatal` #43533 üzenetére

    Telepítés előtt formázva volt a rendszer vinyó, szóval minden újra lett telepítve.

    No mindegy, most kicsit molyoltam a fileokkal, és hirtelen elindult..
    Fogalmam sincs hogy csináltam, pedig két hete küzdök vele.

    Amúgy hasznos progi, sub és srt fileokat lehet vele készíteni és átidőzíteni. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, szerettem volna megnézni a régi, archív msn beszélgetéseimet, és azt régebben ie-vel néztem mindig.
    Most felraktam az ie 9-et, és ha megnyitok vele egy msn archív xml-t, akkor ömlesztve jeleníti meg az egész filet, mintha egy wordpad jegyzet lenne.
    Régen viszont rendesen, szépen lebontva és formázva, időbélyeggel meg mindennel mutatta, mintha egy rendes msn beszélgetés lenne.

    Hogy tudom ezt beállítani vagy milyen programmal tudom megnézni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz polonic #43668 üzenetére

    Mármint a társításra gondolsz?
    Alapértelmezettnek már beállt az ie9, de ha társítással csinálom, akkor is ugyanaz az eredmény.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz polonic #43671 üzenetére

    Ok, köszi. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, a hétvégén szükségem volt egy xp only programra, ami nem ment kompatibilitással, ezért a második partícióra feldobtam egy xp-t.
    Most végeztem a dolgommal, és eltávolítanám.
    Tudnátok linkelni egy magyar nyelvű leírást hozzá?

    Amúgy se dualboot program, se más nem lett beállítva, a c:-n ott van érintetlenül a 7es rendszerem, a d:-re pedig telepítettem az xp-t, és telepítés után csak oda bootolt a gép.
    Elintéztem a dolgom, és most szabadulnék meg tőle. :)

    Köszi.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Aktív témák