Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CactuS #13006 üzenetére

    Ha jól értem, az egyik gépen megy a levélküldés, a másikon nem. Rákerestél a hibaüzenetre? :) Mert sokat tud segíteni. :)

    kapcsolódó doksi:
    https://docs.joomla.org/How_do_I_use_Gmail_as_my_mail_server%3F

    "The OpenSSL extension needs to be enabled in PHP."
    Valószínűleg ez az extension nincs engedélyezve azon a gépen, amin a probléma jelentkezik. Ha a phpinfo()-t eléred, akkor abból könnyen kideríthető, hogy engedélyezve van-e, vagy sem (egyszerűen keress rá az "openssl" kulcsszóra).

    Egyébként többek közt pont ezt utálom a Joomlában és a hozzá fejlesztett pluginekben/komponensekben (vagy minek hívják ezeket Joomlánál, asszem nem modulok), hogy valamiért bevett szokás, hogy a fejlesztők magasról leszarják a normális hibakezelést: ez is egy vicc, hogy PHP Notice formájában írja ki, hogy probléma van az SMTP-csatlakozással, de még véletlenül sem ellenőrizné le és írná ki egyértelműen, hogy mégis egész pontosan mi a nyűgje (ami alapján egyből lehet tudni, és nem úgy kell kotorászni, hogy mégis mi LEHET)...

    "Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy szerinted/szerintetek a phpmail vagy smtp között van különbség? (nyilvánvalóan) Úgy értve, hogy van bármilyen hátránya annak, hogy phpmaillel küldi a Joomla az emailt és nem gmailen keresztül SMTP-vel?"
    Nem értem a kérdésedet. Most mit értesz "phpmail" alatt? A PHPMailer osztályt? Vagy a PHP beépített mail() függvényét? (Utóbbi felejtős nyilván.) Az SMTP meg egy protokoll emailküldésre, szóval nem tudom, mire gondolsz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák