Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trisztan94

    őstag

    válasz Sk8erPeter #10340 üzenetére

    Hat lehet, hogy én hasznalom rosszul, a dokumentaciobol nekem ez szuroditt le, az én tudásomat fogom most leirni, ha valamiben hülyeséget mondok, ne habozzatok felhívni ra a figyelmem! :K

    Tehat child-theme készítésnél ugy van, hogy ha te egy fajlon vagy funkcionalitason (pl. Archivum) módosítani szeretnél, akkor azt felül kell neked irnod. Tehat mivel nekem nem volt jo az alap smink archívum működése, (tobbek között azert is, mert más volt a szöveg) ezért nekem azt felül kellett írnom egy, a gyermek sminkbe rakott archive.php fajllal (fontos, hogy u.a legyen a neve, tehat archive.php)

    én ugy vettem észre, hogy a WP nem valtozokkal, hanem PHP function-okkel dolgozik ilyen téren. Van erre egy functions.php fájl, ami ezeket kezeli. Ha a functiont akarod módosítani, akkor egy picit más a helyzet, mint pl. Az archivumnal: ugyanugy letre kell hozni egy functions.php fájlt, viszont ez nem fogja felulirni a szulosablon metódusait, csak akkor, ha a szulosablonban mar meglévő functiont belerakod ebbe a php fájl a. Pl. A paginaciot wp_get_paging_nav() akartam megváltoztatni, hogy magyar legyen es más elemeket tartalmazzon, ezért azt beleraktam az én functions fajlomba es beleirtam a tartalmat ami kellett. Itt ügye tudunk meg ezen kívül saját metodusokat is csinalni.

    Az archívumban tehat a kod nem a logikai reszet kepezni, azzal csak kiirom a szukseges dolgokat functionokkel.

    a konkret megoldas az lett, hogy amit fenn irtam, azt bemasoltam az én archive.php fajlomba es láss csodát, mukodik ahogy kell neki :D

    https://heureka-kreativ.hu

Új hozzászólás Aktív témák