Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz shteer #19705 üzenetére

    Ez már erősen bővített verzió. Talán még 4 éve került hozzám egy szett(egy 7700Cu-ra fizettem rá SzlobiG-nek :) ), abból a pumpa és a vga blokk van már csak meg.

    Az e4500+3850vmod-ot megfogja passzívan, játéknál kapnak 5V-ot a ventik, egyelőre ezzel meg vagyok békülve :)

    Eredetileg különben úgy nézett ki a szett, hogy az L20as pumpa tekerte a vizet azon lógott egy nb, egy vga és egy proci blokk, ebből a fajtából. A feltöltést egy T elágazón keresztül játszottam el, csak sakkozóknak és pecásoknak ajánlom. A hőleadó egy szimpla 12es radi volt. Hűtött X800akat, 6os geforce-ot. Volt, hogy a 6800GS 3dmark tesztje alatt 1,5 centit rágta be magát a hűtő fagyasztórészének jegébe :) Akkor kezdtem érezni, hogy kevés lesz a rendszer. Bekerült a képbe még egy dupla 80*80-as radiátor és a kényelem végett egy kiegyenlítőtartályként funkcionáló fejtetőre állított és sziloplaszttal megtámogatott 50es CD tartó :)
    Ettől kezdve lett gyakorlatilag immobil a gép, mivel vagy teljesen szétszedve vagy 3 segítővel lehetett csak a pozícióját megváltoztatni.
    Egy haza és kollégiumba való visszaköltözés után döntöttem úgy, hogy ez nem jó.
    Éppen eddigre esett, hogy olyan állást kaptam, hogy az addigi kiteszem az asztalra a konfigot avagy egy 3000 forintos papírházba költöztetem megoldások helyett hozzájutottam egy Thermaltake XaserIII házhoz. Ez meglehetősen masszív masina, úgyhogy érdemes volt foglalkozni vele.
    fuzik fórumtársnál aztán szépen lassan otthagytam pár ezrest. Egy Thermaltake Rocket-es kitérő után beköltözött a tripla 12es radi, hogy-hogy nem rajtam maradt a gép hátulján látható kiegyenlítő tartály és egy új cpu blokk is került a rendszerbe. A radiátornak nem találtam jobb helyet a tetőnél, így egy elvakult pillanatomban legyőzve az saját ellenérzéseim megfúrtam a 20 forintos házat, hogy normálisan el tudjam vezetni a csöveket.
    A pumpa közben hangoskodni kezdett, de végül egy rotorcserével(500Ft) megúsztam a dolgot. Viszont továbbra is két 220V-os kábel éktelenkedett a gépben. Hamár van egy villamosmérnöki papírom és időszerű volt az 500as bluestorm venticseréje kapott egy 12V-os relével támogatott 220V-os kimenetet is, így most rajta keresztül megy a pumpa is.

    Amit tervezek, hogy egy 90 fokos könyökkel elfogadhatóbbá teszem a pumpa kivezetési elrendezését, hogy normális helyre be tudjam passzírozni és teljesen megszünjön a néha előforduló vibráció.

    Upsz, kicsit rövid lett :)

Aktív témák